Најдобар фудбалер од средината!

Aнкета - Најдобар фудбалер од средината во Свет!


  • Вкупно гласачи
    208
Статус
Затворена за нови мислења.

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Кака нормално. Фабрегас исто така е звер. Туку овде фалат и Пирло и Џерард.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
според мене К.Роналдо е најдобар а тука е и нашиот репрезентативец Величе Шумуликовски.позз:zver:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Станкович, Фиго, Хименез, Виеира, Дакур, Камбиасо, Мунтари, Мансини, Болцони, Кварезма... и Круз, кога игра во среден ред. :pipi:
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Џерард оти го нема во анкетата :nesum:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Е да се стрчав да влечам внимание како погоди алал ти вера:zver: А иначе Кварезма е само за во Порто...др лиги тиња невидена е Ејупи е подобар од него
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.495
Е да се стрчав да влечам внимание како погоди алал ти вера:zver: А иначе Кварезма е само за во Порто...др лиги тиња невидена е Ејупи е подобар од него
Aбе и Горкуф беше пародија на играчи кои заслужуваат да го носат дресот на Милан, па од кога го пратија на позајмица во Бордо еве го игра и во првиот состав на Репрезентацијата а пред ЕП беше светлосни години далеку од истата. Ти незнам како оцени дека Кварезма е дрво по 7-8 меча во Калчото, минатата цела сезона кога го гледав Горкуф многу од коментарите на нетов беа што бара овој во Милан . Ретки се тие кои доаѓаат од други првенства во Калчото и прават лом, далеку од тоа дека Кварезма е лош играч, затоа и ти го дадов Горкуф за пример, сега ве читам го барате назад во Милан .
А што се однесува до анкетава, Кварезма не треба да е на истата, истото важи и за Мансини, Макалеле, Виеира, а го нема еден Стивен Џерард, мај фејворит кога е во прашање најдобар играч од средниот ред, а причина, олраунд играч е и може да биде користен на било која позиција во средината .
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
И пак ништо корисно не ми кажа.
Шо ми реплицираш кога немаш образложение? Зошто го правите тоа, ти и стотици такви како тебе пост-билдери?

Ем не сфаќаат ништо, ем во секоја манџа сол сакаат да турат. Сите мои вакви постови се иронија, пошо сите си ги пишуваат омилените играчи од клубовите за кои навиваат. На крај краева... ако сакам и јас самиот, ќе се пишам дека сум најдобар фудбалер во средината не си ти фактор да ми кажиш. Пошо очигледно немаш ни еден аргументиран доказ за да ми реплицираш, а уште помалку знаеш лириковно да се изјасниш што всушност мислиш. Ебави третоодделенците, им ставиле компјутер на школо и интернет па ќе ми продаваат сеа фудбалска филозофија.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38


Јас си гласав за дечково пошто е најјак:toe: Па за Кварезма што да ти кажам дрвце е во Барселона беше пред извесно време дрво сеа како тргнал исто сакам да ти кажам само за во Порто е...Додека Syn е во право фалат некои луѓе овдека горе како на пример Меси
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38


Јас си гласав за дечково пошто е најјак:toe: Па за Кварезма што да ти кажам дрвце е во Барселона беше пред извесно време дрво сеа како тргнал исто сакам да ти кажам само за во Порто е...Додека Syn е во право фалат некои луѓе овдека горе како на пример Меси
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Чави,Кака,Роналдо,Фабрегас,Лампард... сите се добри на свој начин, а за најдобар, би го издвоил Роналдо..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom