Најдобар женски вокал

Член од
19 јуни 2008
Мислења
78
Поени од реакции
3
пејачката на nigtwish старата tarja закон многу ми се допага
 
В

Вори

Гостин
па изгледа типот или типката не се интересира во квалитет и се чуди ко којзнае колку неверувачко е тоа, па и не е информирана, а денес нема нешто полошо од неинформираност
гласот на Каролина фаќа 7 октави, тоа не е ново па да се чудиме, имам слушнато, а доста совршено ги изведува песните на Витни Хјустон, Алиша Кисс и мн други познати
Хахаха!Седум октави?Клавир да не има голтнато бе...
 
Член од
19 март 2009
Мислења
27
Поени од реакции
0
ma nemoj be

Ako Karolina faka 7 oktavi znaci jas sum makedonskata tarja turunen ne me jebi za tarja definitivno moram da kazam deka nema bolje od nea isto i amy lee od evanescence KAROLINA MA DAAAAAAAAAAAJ:nenene:......:tapp:

A i da vokalot na sonata artica e kastriran za da faka sedum oktavi karolina hahahaha zashto majko je nisi abortirala hahahaha:tapp:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
па изгледа типот или типката не се интересира во квалитет и се чуди ко којзнае колку неверувачко е тоа, па и не е информирана, а денес нема нешто полошо од неинформираност
гласот на Каролина фаќа 7 октави, тоа не е ново па да се чудиме, имам слушнато, а доста совршено ги изведува песните на Витни Хјустон, Алиша Кисс и мн други познати
:pos: :pos:
Доста се бе со вакви шеги во сериозни теми, имате тема хумор и таму пишувајте си...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Дефинитивно еден од најдобрите, устави најдобар вокал за мене е Кристина Агилера.

Начинот на кој ги изведува песните, како си игра со гласот и во комплет со изгледот на сцена тоа ти е јебење:)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Најдобра вокалистка е Inva Mula .... најверојатно никој не ја знај али по видеото шо ќе го постирам ќе ви текни на гласот ..


од 3:45 почнува најјакото :)

да позади плава лагуна од петтиот елемент се крие гласот на Inva Mula
:smir:
 
R

Reve0ke

Гостин
Каролина вака и 8 октави ако има некој да ја поткрени се разбира.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom