Најдобар женски вокал

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Мараја Кери!
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Sharon Den Adel од Within Temptation .
 
U

UnholY

Гостин
Како прво...најдобра вокалистка не постои.
Постојат само добри. Еве ќе набројам неколку шо мене ми се омилени:

Toril Snyen - ex. Funeral

Sharon Den Adel - Within Temptation

Martina Hombacher - ex. Therion; Alas

Sonia Carles - 7th Moon
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
според мене дефинитивно Amy Lee od Evanescence
i Tarja Turunen поранешната вокалистка на Nightwish
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
1. Неприкосновена Божица - Sara Jezebel Deva (ex-Therion;ex-Mortiis, Cradle of Filth, Angtoria)
2. Eден од најневеројатните сопрани кои ги имам слушнато во живо-Lori Lewis (Therion, Aesma Daeva)

Толку ми беше факин криво што не ги фатив Терион со Сара, но ете Лори се покажа далеку над очекувањата. Жената е врхуњац :) :D
 

Attachments

Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
100% The Best

и горе споменатата Sara Jezebel Deva ТХЕ БЕСТ :vozbud::vozbud: I love them !!! :smir:
 
S

Saargolith

Гостин
Koa stanuva zbor za metal, ne poshtuvam mnogu zhenski vokali, ali sepak curata od Darkestrah. Ehhm... i isto taka Onielar od Darkened Nocturn Slaughtercult, tipkata e zver \bm/
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
:helou: А типката од Arch Enemy a??????? најзакон е
 
S

Saargolith

Гостин
:helou: А типката од Arch Enemy a??????? најзакон е
Slushni gi ovie dve pa posle ke zborime. Inache ne mozhesh da kazhesh "najzakon" poshto toa e subjektivna rabota, mozhe za tebe sho e zakon, za mene da bide sranje i obratno, zatoa glej malce poobjektivno na rabotite. :P
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
па јас си велам ``најзакон е`` тоа се подразбира дека за мене е најзакон а што ме мене интересира за тебе дали е закон или не слушај си ги тие твоите звер типки ОК !!!!
 
S

Saargolith

Гостин
па јас си велам ``најзакон е`` тоа се подразбира дека за мене е најзакон а што ме мене интересира за тебе дали е закон или не слушај си ги тие твоите звер типки ОК !!!!

Ne se tepaj ma luda ::lud: poleka malce, LOL se isponasha kao kojznae sho da ti napraiv. Se odnesuva na site, ne samo na tebe. Prvo ima milion stilovi na peenje, od black metal, do death, brutal do gothic....i milion drugi (sho ima ogromna razlika od scream, growl i sopran itn.) zborot mi beshe da ne se sporeduvaat nego da se napraat nekakvi kategorii, ali neam namera da se dokazhuvam so idioti sho mislat deka svetot e protiv niv. ajt pozz :bip:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
:bip: не ме замарај со такви глупости ок и јас не сакам да се замарам со ПОЗЕРИ !!!!!!!!!!:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom