Најдобар бурек според вас прават во...

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.500
Поени од реакции
16.158
Верона и едно мало неам појма како се вика у Буњаковац пазарче.

А у Куманово бурекџилница Вардар.
Сс године викам дека е Вардар инситуција за извикану Мирелу, ама не можу да докажу на људи.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.953
Поени од реакции
10.600
Сс године викам дека е Вардар инситуција за извикану Мирелу, ама не можу да докажу на људи.
Мирела вадеа добар бурек али последно (пред година дена) кога јадев таму катастрофа
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.500
Поени од реакции
16.158
Мирела вадеа добар бурек али последно (пред година дена) кога јадев таму катастрофа
Во тоа е и финтата другар, да на време имаа одличен бурек, ама веќе не.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.651
Поени од реакции
28.007
За вкусови не се дискутира...
Го пробав денес бурекот во Ветком, заради муабетот. Вкусен е, тенки кори, според мене, воопшто не е масен. Ќе се сложат постарите, порано бурекот беше помасен, а и повкусен.
Скоро во секоја бурекџилница истата прикаска за хигиената: тој што го служи и пипа бурекот, симит погачите, воедно и наплаќа. За влакна не знам, ама добиваш бесплатни бактерии и мрсни пари, од кусурот.
Приметив во првиот ред дуќани, пред пазарот, од јужната страна, бурекџилница Горанче. Не знам како е, ама имаше редица што чекаа. Следниот патќе си ги омрсам парите и таму
Ако си јадел со месо,нема подобар.Со сирење не знам.Кај Горанче е ептен хигиената е дно,мада сите бурекџилници по пазари се такви.Ако те води пат ама сабајлечки позади Порта Влае има фурна Катерина се вика,земи таму со сирење тоа ти е врвот
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.879
Ако си јадел со месо,нема подобар.Со сирење не знам.Кај Горанче е ептен хигиената е дно,мада сите бурекџилници по пљзари се такви.Ако те води пат ама сабајлечки позади Порта Влае има фурна Катерина се вика,земи таму со сирење тоа ти е врвот
Не знам дали за истиот Горанче збориме. Денес приметив дека има две бурекџилници со тоа име. Едната гледа накај пазарот, на почетокот е од влезот од центар. Другата гледа накај Водно и е во првиот ред, надвор од пазарот. Тука пишуваше нешто како Шампион, па Горанче
 
Ф

Флеш

Гостин
Не знам дали за истиот Горанче збориме. Денес приметив дека има две бурекџилници со тоа име. Едната гледа накај пазарот, на почетокот е од влезот од центар. Другата гледа накај Водно и е во првиот ред, надвор од пазарот. Тука пишуваше нешто како Шампион, па Горанче
Менувачницата
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
762
Поени од реакции
1.318
Ако си јадел со месо,нема подобар.Со сирење не знам.Кај Горанче е ептен хигиената е дно,мада сите бурекџилници по пљзари се такви.Ако те води пат ама сабајлечки позади Порта Влае има фурна Катерина се вика,земи таму со сирење тоа ти е врвот
Дада добри се Катерина, имаа нешто врат павлака страшно добра комбинација
 
Ф

Флеш

Гостин
Пезого страшно добри. За вас дибеци не знам . Имаат две кај ЦириВири и кај Антико
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.651
Поени од реакции
28.007
Не знам дали за истиот Горанче збориме. Денес приметив дека има две бурекџилници со тоа име. Едната гледа накај пазарот, на почетокот е од влезот од центар. Другата гледа накај Водно и е во првиот ред, надвор од пазарот. Тука пишуваше нешто како Шампион, па Горанче
Тој накај Водно е надвор од пазарот у Стариот Трговски и е за симит и ѓевреци екстра,најдобра,бурек не сум јадел.А овој унатра од увек ми делувало грозно,а ми се чини дека прават и слатки или кебапи не ми текнуе,такви места ми се грозни
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.312
Поени од реакции
22.651
Темава прво ја прочитав Најдобар Брак прават ... :icon_mrgr:

Инаку Оки на пазарот во Тафталиџе кај Гоце студентскиот.
Не штеди на зајре и буквално ти паѓа од страна кога гризеш.

Во Чаир, во уличките лево - десно од Цветан Димов. Торбеш ја држеше бурекџилницата. Корите таму беа идеални, скоро како лиснати.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
4
Поени од реакции
2
Охрид во пекарница Булевар на ул. „Македонски просветители“, веднаш до IT кафе, наспроти судот, најубави босански буреци.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.879
Тој накај Водно е надвор од пазарот у Стариот Трговски и е за симит и ѓевреци екстра,најдобра,бурек не сум јадел.А овој унатра од увек ми делувало грозно,а ми се чини дека прават и слатки или кебапи не ми текнуе,такви места ми се грозни
Да, надвор чекаа 20-тина, кога го открив. Секако ќе пробам деновиве.
Благодарам!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.953
Поени од реакции
10.600
За вкусови не се дискутира...
Го пробав денес бурекот во Ветком, заради муабетот. Вкусен е, тенки кори, според мене, воопшто не е масен. Ќе се сложат постарите, порано бурекот беше помасен, а и повкусен.
Скоро во секоја бурекџилница истата прикаска за хигиената: тој што го служи и пипа бурекот, симит погачите, воедно и наплаќа. За влакна не знам, ама добиваш бесплатни бактерии и мрсни пари, од кусурот.
Приметив во првиот ред дуќани, пред пазарот, од јужната страна, бурекџилница Горанче. Не знам како е, ама имаше редица што чекаа. Следниот патќе си ги омрсам парите и таму
Па не е масен кога го баталија мастот и почнаа со секакви растителни срања и палминово масло
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.651
Поени од реакции
28.007
Со месо тој у Ветком ми е најбољи тренутно пошто одамна го јебаа у Билјана Лептокарија и Дени 2000 Олимпико.Тамам е мрсен колку што треба.Пред тоа овие беа лидери,посебно Дени 2000
 

Kajgana Shop

На врв Bottom