Најдобар бурек според вас прават во...

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Нели беше Житко тоа. Во центарот на главното џаде.
Ако е истиот стварн е добар, прелив му ставаат одозгора еден како кечап. Толку е добар што едно лето три четврта заденав , тргнав накај Скопје и не знам дали беше тровање или дека скоро пита изедов на +40 степено, ама мислам дека ќе умрев три пати.
Житко де...моја грешка. :icon_mrgr:
Иначе да, кечап и мајонез ставаат одозгора, домашно правени. Прсти да излижеш.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.514
Поени од реакции
16.208
Во Мирела беше врв порано ама последно кога јадев беше чист просек


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да, да го уништија многу. Затоа Вардар е број еден во Куманово.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
150
Поени од реакции
194
Zlatno zrno mislam deka se vika vo Gjorce posle Vlae koga se odi nakaj Saraj od leva strana na samata ulica.
Ubav e burekot i poln so meso, mene mi e daleku pa samo koga pominuvam od tamu obavezno kupuvam.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.985
Поени од реакции
10.660
Пробајте пица бурек во Литко во Гевгелија па ќе правиме муабет за добар бурек...

Иначе, гледам дека 2-3 месеци уназад се фура бурекот од Оселот. Не сум пробал и не знам каков е. Дали некој од вас пробал бурек таму?
Во Ск го затворија сега само у Гостивар, така да испуштив прилика да пробам само на баклава им одев а вака од муабети викаат дека било предобар


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Во Ск го затворија сега само у Гостивар, така да испуштив прилика да пробам само на баклава им одев а вака од муабети викаат дека било предобар


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ништо немаш пропуштено, тапа беше 'бурекот'.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.338
Многу ми се допаѓа бурекот од Мафини. До сега имам јадено 1/4 со месо и пица и бурекот ми беше одличен - тазе, вкусен, полн и не беше воопшто мрсен. Мразам буреци кои цедат зејтин или пак кои се полупразни небаре јадам празен бурек. Мафини се наоѓа во Хиподром после последна 50ка.
 
M

MortSinder

Гостин
во велес на пазар има една бурекчилница кико се вика, најдобар бурек во градот прават според мене.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.068
Поени од реакции
18.139
Пица бурек не е бурек.Кој е бе тој што јаде пица бурек?Што е тоа пица бурек бе зевзеци?
Јасно е тоа, но кога знаеш дека некаде бурекот е срање а си приморан таму да јадеш, тогаш подобро пица бурек. Добрите маалски и локални пекари дури и не прават пица бурек.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.843
Поени од реакции
9.605
што има лошо у пица бурек, бар знаеш дека јадеш салама а не некое коњско месо.
Саламата од какво месо е!????
Кинеш зелени човече... ама не беше до толку пред да се вакцинираш:tapp::pos:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.409
Поени од реакции
29.836
Кој сака да проба стварно ОДЛИЧНА вртена пита, според мене место број 1 во Скопје, во бурекџилницата во центарот на Зелен пазар (во близина има ќебапчилница, пржена риба, делот од пазарот каде што се продава сирење -баш карши локалов).
Порано, до пред едно 15 години работеше и една стара бабичка таму, традиција. Локалов постои од кога знам за себе.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.985
Поени од реакции
10.660
има многу ретардирани варијации али најзабеганата ми е бурек со јајце, ова ми го понудија пред едно 10 год во Струмица
иначе: бирек со зденка, бурек со стек


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.843
Поени од реакции
9.605
има многу ретардирани варијации али најзабеганата ми е бурек со јајце, ова ми го понудија пред едно 10 год во Струмица
иначе: бирек со зденка, бурек со стек


Sent from my iPhone using Tapatalk
Си пробал бурек со урда и лути феферончиња?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom