Најдобар бурек според вас прават во...

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
а исто и во Охрид имам многу убав бурек јадено само не ми текнува името на бурекџилницата
Да не имаш јадено во "Палма"?
Мене таму ми е најубав.
А на друго место?... Па може да се рече Вегера во Скопје:wink:
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
На почетокот кога ја отворија Шехерезада под нова железничка правеа многу опасен пица бурек,ама сеа го зафркнаа квалитетот и по обичај ги качија и цените!Папаци!!
 
B

black angel

Гостин
vo sk ima ednen mlecen restoran "koki"ama se sto pravat od burek do kifli se i e ubavo!!!!!!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Кога ќе излезеш од штулов има неколку бурекџилници една по друга, е па во средина се наоѓа една што не ми текнува името ама ние си ја викаме кај комшо и таму има нај нај најубав бурек на цел свет.
тренкјувери мач.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Бурек во Македонија признавам само во Скопје,Тетово,Гостивар.Толку.Буреклџилницава на burn ми е "a must" секогаш кога ке идам во Тетово кај школски другари.Чак и понекад им викавме да земат едно 2,3 пити кога доаѓаа посабајлечки.Во Гостивар исто сум јадел класа бурек.Во Скопје има доста добри места за бурек.Фурната во Чаир,ама таму симит се поштува повеќе,Во лисиче има една утепана бурекџилница,ама топ бурек.

Нај шубе бурек сум јадел во Охрид.Ми се згади живот.Па уште 40 ден 1/4!!
Иначе бурек си практикувам ептен.Кога сите од часови бегаа на фенси кафиња,јас си бегав на бурек:wink: уф ми се пријаде.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Вегера, има топ пица бурек таму секогаш јадам
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Кај нас во Битола, во „Лаландија“ има преубав пица бурек, и преубав бурек со месо. Мх, мх, мх..
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
134
Поени од реакции
8
Бурек со месо и пица бурек ми се бљак...јадам само со сирење...но овде станува збор кај прават најубав бурек...епа не знам,претпоставувам у некоја американска бурекчилница има сто пати подобри од нашиве...а за нашиве во скопје не сум јадел бурек на многу места...во гевгелија во жито лукс има многу убав бурек:smir:

ама ти глуп си малце,така? американсака бурекџилница ејјјјјј
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
За мене дефинитивно најбољи бурек у Скопје има у Круна,кај рампа.Ама зборам саммо а бурек,а за други пецива,па и не толку.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Мора да се согласам со овој над мене по ова прашање Босна е ебење еднаш имам јадено одлепив..ваљда имаат некој мајстор од Босна донесено пошто како што знам од таму потекнува бурекот(исто како и кебапите)..
Во Охрид во Мартина многу добар пица бурек има лесен за желудно ем полн со зајре.Скопје не знам ваљда Вегера додуша било каде само да не Шехерезада под Железничка..од тој бурек коса паѓа
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
бурек и добар во една реченица па вие сите сте полуделе.. нема ништо поврзано со бурек што е добро... ајде ок, лажам!!!! НИШТО, освен вкусот на топол пица бурек рано наутро.. ммммммм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom