Најдобар бурек според вас прават во...

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Има ваква тема. Памтам затоа што тоа беше мојот прв пост и се зачленив на форумов за да дадам одговор на тоа прашање :baeh:.
 

outcast

login: failed!
Член од
29 јануари 2007
Мислења
424
Поени од реакции
8
Necrophilia напиша:
јас имам јадено многу пати посебно после школо во таа бурекџилница и морам да се пофалам дека и таму имаат многу добар бурек, некако им е мрсен ама сепак е добар, а ти си го одбрал најубавиот ден за бурек да купиш. хаххаа....
Па ако не им се работи на мајсторите во недела, ич нека не работат, а не бајата роба да продаваат :) За мрсното и јас заприметив.

Исто ми го фалеа бурекот на Рашо, демек мајстори биле со традиција, бла-бла. Шо е за право, стварно тестото убаво го прават, ама многу малку зајре ставаат.
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
U chair furnata e negde 100 godini stara i nekoja godina kusur :wink:
najstara na prostorov i najbolji e
 

Pece_nt

Dezuren Samoubiec
Член од
1 февруари 2007
Мислења
198
Поени од реакции
3
U chair e top burekot a i vo milenium ne e los pa mislam deka na tie dve mesta ima najdobar burek :helou:
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Inache, da, taa furnata vo chair imaat dobar burek i simit sum jadel i toa rabotat sekogash. Ako nishto drugo ne raboti, ondak tamu se ide.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Во БТ

''Ајчо'' и ''Кај сатот'' а исто и во Охрид имам многу убав бурек јадено само не ми текнува името на бурекџилницата
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
sum probala vo poveke gradovi burek no najvkusen e definitivno vo kicevo! mnhmnh svaka im cast! :bravo:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
и јас имам слушнато за бурекот од кичево!но за мене до скоро беше најубав бурекот од Арома во Гостивар!но пред некој ден со колегите седнавме во една бурекџилница(Буректоре) во Тетово!јадев бурек со сирење!тоа беше можеби највкусниот бурек во мојот живот!ама услугата им е очајна!
 
Член од
10 септември 2007
Мислења
184
Поени од реакции
1
sum slusnal deka pravat ubav burek u kichevo a isto ima ubav kaj mene u Tetovo burekdzilnica: Reklama:)
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Кај Столе у Козле. Више 10ина, 15 години зимаме фамилијарно од таму, и го немаат сменето вкусот до сеа. :cuc: Риспект. Исто и кај мрсниот кај Топлификација пица бурек одличен... Али мислам дека го затворија... :(
Бај д веј, зашо уше една ваква тема е отворена? Добро, не е баш иста, таа другата е анкета, али мислам дека немало потреба за оваа... :toe:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
za mene najubav burek vo Rosana kaj mene a moze i vo Ohrid burekdzilnica Igorce,na odomor letovo posle grad obavezno jadev tamu,definitivno najbolji! :)
 
Д

Демијан

Гостин
Според мене???

па не знам колку членови биле во Чаир и јаделе од старата фурна, ама бурекот го праат со традиција повеке од 30 години.
исто така убав бурек има и кај беко т.е. карши палома бјанка една стара бабичка прави добри пити и бурек.
А можам да го пофалам и бурекот Жу-Жу...

а дефинитивно најгаден во Жито лукс и оние о дколички што продават хахха... не за друго дека е бајат и ладен... и гаден! :toe:


da da u starata furna u cair ima najdobar!ama premnogu guzva e!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom