Најгрозната случка што ви се има случено до сега !?

Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
на фудбал ме гаѓаше еден ...... со столче зашо навивав за другата група и ја удри братучеда ми по глава тоа беше грозно кутрата се онесвести една недела лежеше у кревет:kesa:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.942
Нај епик гадна ми е првава случка :
Откорнав бубулица во кабинет по хемија пред едно 150 години и ја баталив, за да истата после ден два ми загнои и буквално целата рака ми потече. Дупката беше кратериште и на секој нејзин најминимален допир шикаше гној ко желе од машина за сладолед :icon_lol: Дури и на докторите им беше гадно, па си се стискав сам и богами прилично големо количество на гној извадив за една недела, значи не едно кило ама цела рака подуена ко жаба е редок моменат.
Исто во корчагин градинката во мавровка, ми текнува се бесев за шкафовите и ко вчера да беше памтам како цел шкаф падна врз мене. Не знам како останав жив, не ми е јасно ама бев попара цел и после 2 дена моите ги префрлија документите во друга градинка, а мене од болница дома после некоја недела :icon_mrgr:
Друг гаден момент како деца, кога правевме колиби, куќарки по дрва, во сред ковање место во дрвото си го заковав прстот. Ми текнува одев накај дома и вриштев а прстот не личеше на ништо, дури мислев дека готово крај е. И што убаво беше порано, отидов дома ми го измија, преврзаа и ајт надвор јачај се сине...а не сега, за еден бодеж од безопасна што се вика, се трча на доктор...стресов кине јајца, мајке ми.
И да не го потам многу, последната гадна случка ми беше 2006та на градиште кога во најголемата темница трчав, а не гледав каде и одеднаш се мавнав во бетонски ѕид кој ме врати 3 метра наназад. Резултатот беше колено како од војна излезено со скинат менискус и истечена рскавица. Другите повреди не беа толку битни.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Пред неколку лета во Грција на одмор бев. И во плиткото си ловев школки со маска за гнурење. И таман си видов една убава школка и викам чекај да си ја земам да ја докомплетирам колекцијата и како што ја фатив под неа да ти имало морски еж. Ја земав школката но и трн ми пушти ежот внатре во нокт. На среде нокт ми беше трнот од внатрешна страна беше влегол. Го сечев ноктот и после пробував да го извлечам трнот со игла но далеку беше. Пробав одозгора на ноктот но залудно. И после му дадов на татко ми, му викам вади како знаеш. Ми бутна иглата под нокт и го извади трнот по 10 минути мачење.
--- надополнето: 21 јануари 2012 во 20:11 ---
 
P

PewDiePie

Гостин
На еден другар во основно,копиљаци бевме 2-ро одд,на голем одмор се врати со дупка позади на главата,меѓу двете жили на вратот незнам како да објаснам,ама си течеше крв и беше гадно за гледање.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
На еден другар во основно,копиљаци бевме 2-ро одд,на голем одмор се врати со дупка позади на главата,меѓу двете жили на вратот незнам како да објаснам,ама си течеше крв и беше гадно за гледање.
Со дупка на главата се врати на час??? :pos::pos::pos::pos:
 

чкчк

Аргат
Член од
11 јануари 2012
Мислења
240
Поени од реакции
237
На пријателска утакмица бев нокаутиран
и после тоа имав недела дена оток на левата страна на лицето,а устата ми беше ко на Боки 13ка само што имав и гној внатре.:facepalm:
Исто грозна случка што ми се има случено ко мал си идам накај школо и само слушам кочење и бам лета човек (човекот возел мотор и удрил директно во предница од колата),директно падна на глава и му беше буквално расцветана..мозок,очи,крв..o_Oи таму што беа постарите одма ме тргнаа и после тоа само таа слика ми се вртеше во глава
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
И тоа што викаш. :pos::pos:
Malce sum of topik ama ke napisam
Ja koga bev vo sredno, na fizcko igravme rakomet. I na edna devojka i se zaleta topkata pravo vo lice. I nie site ispaniceni ja prasuvame dali ti e dobro..taka ne prasa dali i se razmackal karminot..
Moze i ovoj taka reagiral, koj znae...
 
B

Borg_Drone

Гостин
Најлошата денес, кога ми ја распара кожата на работа едно парче метал и ми направи (во буквална смисла) кратер со димензии на вулканот Етна.Па во „Ре медика“, па прегледи, па тетанус и на крајот конци.Тој брате брца со тоа иглата во кожата, сестрава му вели да ми стават анестезија, он момакот се пука во гради и и вели на оваа да не ми ставаат со образложение дека сум јак момак..........А мене тоа ми оди да испратам една звучен бран од пискотници низ цела болница да видат каков јунак е Сигфрид, убиецот на змејови.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Najgrozna slucka
gubenje na cela plata (izgubena)bar da ja prokockav ke bese okej odsabajle
mi go ukradoa radioto od kola na parking kaj grand hotel i ko slag vecerta me fati zab posledniot umnikot taka da cela vecer ne spiev.....i toa se vo eden den :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom