Најгрдо место каде што сте биле/патувале

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2




Еве едно грдо место. Ова е населба од градот Припјат, најблиску до Чернобил, каде што после експлозијата не живее никој, зградите стојат така напуштени.

Мене пак, животна желба ми е да одам во Припјат, посебно е истакната последниве неколку недели! Мислам дека местото треба да го направат музеј!

А он-топик најгрдо место каде што сум била би била веројатно бедуинското село што го посетив во Египет. Не заради којзнае што, туку заради многуте гладни деца што беа таму, а местото како место беше сосема ок.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
Lele eejj spored mene barem toj minimum sto go vidov vo Valona bese eeeoowww.....katastrofa...definitivno valona.....
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.103
Поени од реакции
814
NeCe подобјасни малце поконкретно, ме интересира.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.500
Поени од реакции
1.714
најгрдо место = грчиште, валандовска општина
 
Член од
27 август 2008
Мислења
291
Поени од реакции
9
Абе да видите вие Истамбул како е! 16 милиона! Се возиш 4 и пол саати од еден крај на градот до центар! Цело време си имаш чувство дека има земјотрес! Бучава има цело време, вибрации, гужва, коли фрчат! Кога се вратив во Скопје ја бацив земјата и си реков Златно Скопје, Златна Македонија!
 
C

cige

Гостин
Барселона, од сите страни се пазиш од џепароши.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Сите градови во Грција
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Сите градови во Грција
Што има толку лошо во Грција? Или не си била на друго место па во селото кај што живееш ти е најубаво?
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Што има толку лошо во Грција? Или не си била на друго место па во селото кај што живееш ти е најубаво?
Не ми се свиѓаат градовите и народот
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Не ми се свиѓаат градовите и народот
Ок, јас никогаш не би живеел во такво место, поготово местата кои се на море, луѓето се ограничени и животот е премногу монотон, ама повеќето градчиња во Грција се одлични за летен одмор, за неколку дена ладење од скопската врева.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom