Најголема пречка при слабеењето е мрзата

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
може ли ја нешо да се пофалам, малце да ве мотивирам ? :)
од3ти април сум веќе на диета, не јадам ништо освен кисело млеко, какао, кафе, ораси и сак`зи :) ... хах , да пијам и ногу лимонада и вода и активност 3пати на ден ако се може де, иначе сабајле пред школо и вечер после школо возам точок како ненормална или ролерки низ цел град... ослабната сум 3 кила цели.. и некое мош пола кило плус... :)


излавајте да возете бе не сте плеснале дупенца пред лаптопите... марш надвор и да видете како се слабее... посеебно на вакво убаво време :pipi:

ајт позз.
и не се заебаам еј... кој не може нека си апнува здрава храна, ама да не седе дома како тетка:helou:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
32
Поени од реакции
0
ako imas motiv i zelba za slabeenje se e mozno.. pa ne ti treba nikakva dieta na pr jas za pomalku od eden mesec oslabnav 4 kila ne drzav nikakva dieta odev na teretana(ne sekojdnevno) ishranata ja namaliv koga vidam pica ili przeni kompircinja mislev deka ako ne probam ke umram no motivot....moze da napravi se....motivot ne mi bese nekoja glupost ili nekoe masko zatoa sto ako te saka nekoe masko treba da te saka takva kakva sto si mojot motiv ednostavno bese da imam ubavo telo vitka stava, ova ne e bbash nekoj motiv moze da se kaze kako zelba no ako si cvrsta licnost i si go imas sopstvenoto jas nikoj nemoze da te ubedi ne jadi ili jadi...ti ako si taa samata koja sto saka da uspee vo nesto i si resena vo toa da uspees nema da posegas po ona sto go pravi sprotivnoto od toa sto ti go sakas....a ina4e eve vi edna merka za vitka stava (ako moze taka da se kaze) ako na pr si 164 visoka a si 54 kila ova e sosema vo red...znaci od visinata se odzema 10 i ete ti gi kilogramite koj sto treba da gi imas t.e 164 -10=154 najnormalno 100 ne se broi..hahah a ovoj primer go zedov od mene jas sum 164 visoka i bev 59 kila oslabev 4 kila i ete ti vitka stava :salut:
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Od deneska pocnuvam (se resiv konecno), eve odma posle ovoj post :pos2:. Znam oti ke me fati mrza ama zelbata za podobar izgled e pojaka, mora da se namali malce:toe:. Poozzz i btw, me mrzelo i porano i toa moze da bide golema precka ama se zavisi od covekot.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
znaci od visinata se odzema 10 i ete ti gi kilogramite koj sto treba da gi imas t.e 164 -10=154 najnormalno 100 ne se broi..
Гледано од аспект на здравје, можеби. Идеална тежина за МАЖИТЕ е -10, на ЖЕНИТЕ е -15.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Сакаш да ослабеш а те мрзи .. Прво и основно треба да имаш доверба у себе т.е. да веруваш дека ќе успееш а не одма да се откажеш. Само со редовно вежбање и промени во режимот на исхрана ќе постигнеш видливи резултати и тоа за кратко време :smir:
 
С

Спенсер

Гостин
мрзата е само 50%... а јадењето се останатите 50%... ти колку сакаш вежбај,ама после кога ке седнеш на маса, пола леб на ручек ако лапнеш џабе ти е вежбање...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
смени го начионот на живот сменија исхраната и имај барем малку воља за вежбање па ке правиме муабет после а мрзата е само лошо оправдување ништо повеќе напротив кога она доаѓа како викаат клин со клин се избива идам и два пати појако ќе извежбам и се осеќам како препороден
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
цел ден не јадам и после коа ке седнам го празнам фрижидерот хх:)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
може ли ја нешо да се пофалам, малце да ве мотивирам ? :)
од3ти април сум веќе на диета, не јадам ништо освен кисело млеко, какао, кафе, ораси и сак`зи :) ... хах , да пијам и ногу лимонада и вода и активност 3пати на ден ако се може де, иначе сабајле пред школо и вечер после школо возам точок како ненормална или ролерки низ цел град... ослабната сум 3 кила цели.. и некое мош пола кило плус... :)


излавајте да возете бе не сте плеснале дупенца пред лаптопите... марш надвор и да видете како се слабее... посеебно на вакво убаво време :pipi:

ајт позз.
и не се заебаам еј... кој не може нека си апнува здрава храна, ама да не седе дома како тетка:helou:
Од 3ти април до сега со таква диета 3 кила???
WTF?

Инаку јас ослабев 2 кг за 3 дена.
За порочек јадам или портокал или круши,шо ќе се најт дома од овошје.
За ручек,жал ми е да не јадам од јадењето на мама.. па јадам само со еден црн леб(парче).
Вечерата ми е корнфлекс или салата ова она и секогаш да е пред 10:)(неможам пред 7 зошто тогаш ми е ручекот,а поручекот ми е во 1..така да све ми е испореметено:))

Но,првата недела е стварно критична.. кога мора да се откажиш од благото,а веќе си длабоко навлезен во пмс,ама сеа дефинитивно откажав све шо е благо(освен диетален мармалад).

Како и да е,не очекувам wow резултати зошто движењето ми е смалено на минимум,спорт одбегавам,вежбање никако..така да ова ми е само како внимавање на исхраната,да не дојдам до тој степен да не ме собира во врата :)
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Од 3ти април до сега со таква диета 3 кила???
WTF?

Инаку јас ослабев 2 кг за 3 дена.

За порочек јадам или портокал или круши,шо ќе се најт дома од овошје.
За ручек,жал ми е да не јадам од јадењето на мама.. па јадам само со еден црн леб(парче).
Вечерата ми е корнфлекс или салата ова она и секогаш да е пред 10:)(неможам пред 7 зошто тогаш ми е ручекот,а поручекот ми е во 1..така да све ми е испореметено:))

Но,првата недела е стварно критична.. кога мора да се откажиш од благото,а веќе си длабоко навлезен во пмс,ама сеа дефинитивно откажав све шо е благо(освен диетален мармалад).

Како и да е,не очекувам wow резултати зошто движењето ми е смалено на минимум,спорт одбегавам,вежбање никако..така да ова ми е само како внимавање на исхраната,да не дојдам до тој степен да не ме собира во врата :)
Пораката е напишана на 8 април 2009.

Ти не си ослабел 2 кг за 3 дена, ти си исфрлил течности од организмот за кратко време, но не и масни наслаги. Првата недела ти е така турбо кога слабеес пред се поради дехидрација на рганизмот, а после ти иде она вистинско слабеење.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Пораката е напишана на 8 април 2009.

Ти не си ослабел 2 кг за 3 дена, ти си исфрлил течности од организмот за кратко време, но не и масни наслаги. Првата недела ти е така турбо кога слабеес пред се поради дехидрација на рганизмот, а после ти иде она вистинско слабеење.
да пошо после дехидрација се трошат резервите на организмот... тоес шеќери и масти
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
да пошо после дехидрација се трошат резервите на организмот... тоес шеќери и масти
Не е точно. Прво што се троши потоа се мускулите. Затоа мора да се примаат протеини и да се вежба (а со примањето протеини пак се дебелее), а мастите се следни.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Абе каква мрза и да не вежбате може да намалите килограми, само треба да намалите количински од храната односно да не се прејадувате или пак да јадете 4 пати па и повеќе во денот, само избегавајте ги ваквите работи и за една недела слабеете повеќе од 2-3 килограми сигурно.

- Претерано мрсна храна
- Брза храна
- Газирани пијалоци
- Не јадете многу леб
- Грицки, благо во ептен мали количини

И најважно пиете многу вода и ќе видите како ќе ослабете брзо, испробано делува.. зимно време качувам некое кило плус ама на пролет се се топи за недела дена :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom