Најголема пречка при слабеењето е мрзата

ala

Член од
17 јануари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
znaci vo sredinata na januari izvezbav 3-4 dena i tolku znaci mrzata e nesto STRASNO!!!!i se poveke se trudam da ja izbegnuvam ama doma i da sakas ne mozes ...a inaku koga zapocnuva da kazeme skoloto(da se orientiram preku nego),kaj mene zapocnuva aerobik centarot i jas pocnuvam
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
На темава не и фали ништо, а посебно не шерифи, кои мислат дека се задолжени да ја критикуваат. Ако не се развие дискусија од некои кои го имаат истиот проблем, има кој да реагира, в ред?
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
169
Поени од реакции
8
во право си мрзата и неинициативноста се многу битни фактори при слабеењето...
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Па ако сакаш да ослабеш ти треба добра волја, и небарај ти веднаш видливи резултати. Ако сакаш редовно да вежбаш (мислам да ослабнеш) одреди си термин и секоја ден вежбај истото време и прави паузи со исто времетраење, а за тоа дека си извежбала само 3-4 дена во јануари и не е многу чудно зошто таков е месецот-празници, ладно и те тера на спиење само. Но ако навистина сакаш да ослабнеш и штом си отворила тема само за тоа пробај да вежбаш со некој распоред и без нарушување на континутетот.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
3
ако се сака се се може вежбајнете не само што помага за постигнувајне на саканата тежина туку и за нејзини понатамошно одржување .Единствен проблем е додека да се почне затоа секогаш почнете со 15 мин дневно и секој ден ќе си зголемувате по 5 минути и така на еден начин си стекнуваш рутина и кога веќе еднаш ке ја стекнеш тешко дека ке се одвикнеш од неа .ВежбаЊето исто така ти дава доста енергија и добро расположение се разбира .:pipi:
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Мрзата е нешто најлошо. Мрза=Самоуништување
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Да.Мрзата е најголемата пречка.Ама тоа додека почнеш ама додека почнеш...
После ко песна :vozbud:
:salut:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ееееее демек и ја ќе слабеев...4-5 дена цврст режим, и после еј ме мрзи ова да праам, па ај за 15 минути...И еве ме сега, ист непроменет (иако морам малку да го скратам мешето)...ама нееее...летокс анекој мораше да спие до ниедно врме место да стане у 8 и да трча на кеј...ај да се надеваме оваа година мрзата нема да ме совлада...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.764
Поени од реакции
18.330
Тоа со мрзата ОК. Али не мислам дека само со вежбање може да се намали тежината, доколку вежбаш (било што) и си јадеш редовно ко порано мислам дека нема да има некој ефект, така на пример ја летоска скапував од трчање на кеј (трчав по 9-10 км секој ден:pipi:) ама џабе, не ослабнав ништо посебно, све што ќе истрошев тие два три саата си го надокнадував дома од фрижидер, затоа па сега овој период имам друг проблем, почнав да го губам апетитот, незнам зошто, најмалку пробувам да ослабнувам ниту пак да држам диети, ама во последниве две недели секој ден сум максимум на две до три кришки леб и тоа е се што јадам во текот на целиот ден, дури и тоа што го јадам го јадам со сила колку да не ми се слоши, а глад не осеќам, можда некоја чудна истоштеност али глад никако:toe:, при што и доста изгубив на килажа така што работава почнува да ми станува проблем и сакам пак да почнам да јадам нормално а да не ми се гади и да не ми биде сеедно околу храната.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Кога човек ќе почне да држи диета и да слабее,единствено нешто што губи е САМО доброто расположение и ништо повеќе :smir:
 

covekot

Postbiheviarist
Член од
17 февруари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
Dokolku ne se izregulira metabolizmot na vreme, dali so dieta ili vezbanje... se javuva zasituvanje na odredeni receptori za regulacija na procesite kako: gladta talozenje i rastvaranje na masnoto tkivo i sl.
I togas treba poveke vreme ,mnogu poveke vreme ............
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.457
Поени од реакции
7.732
Dokolku ne se izregulira metabolizmot na vreme, dali so dieta ili vezbanje... se javuva zasituvanje na odredeni receptori za regulacija na procesite kako: gladta talozenje i rastvaranje na masnoto tkivo i sl.
I togas treba poveke vreme ,mnogu poveke vreme ............
Де ображложи го ова малку!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Јас би рекол единствена :):)

едит: освен мрзата за јадење, пожелно е да те мрзи да јадеш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom