Натпревари за паметење

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.497
Поени од реакции
4.354
Па вака сеа.
Прв натпревар на кој едноставно сум плачел од радост е тој помеѓу
Јувентус - Реал Мадрид 3 - 1.Едноставно нема наивач на Јувентус а да не ја памети со гордост утакмицава.Јуве одигра брилјантно тепаше 3-1 ја намали разликата од првиот дуел 2-1.Искрено прв пат во животот го видов Деле Алпи исполнет до последното место.Капак на се беше првин голот на недвед а одма после тоа и жолтиот картон со кој немаше право да игра на финалето....на крај ите се радуваа освен недвед кој што плачеше и трчаше по теренот.
Втор меч не ми текнува која сезона мислам 2004/2005 кога Јуве стана шампион среде Сан сиро тепајќи го Милан со 0-1 во директна пресметка за Скудето.
и другите
Франција-Англија 2-1 Еуро 2004
Франција-Италиа 2-1 Финале Еуро 2000
Лацио -Интер 4-2 :bip: последно коло Сериа А 2002 година Интер ја губи Јуве ја добива титулата:bip:
Манчестер-Челзи 1-1 на пенали Манчестер Шампион.
има уште ама толку да не претеруваме :P
 
F

fantomX

Гостин
Натпреварите меѓу Челзи и Барселона во Еврокупови. Вака или онака, секогаш има шо да се види... :tv:

Франција - Италија од Евро 2000, 2-1.
Ливерпул - Милан 3-3
Јунајтед - Челзи 1-1
- двете финалиња.

Од Победа, финалето на Купот пред, пред...па 2000 мож да беше, ко изгуби 0-6 мислам, не догледав, дома од Слога. И делој од Победа - Пашинг пред едно 5-6 години, 2-1 или 1-1 беше, не ми текнува на се.

Момент од Барселона - Валенсија, не цел натпревар, само ножичките на Ривалдо.
А да, и полуфиналето Германија - Италија од СП 2006. Страшен приказ на италијанско Калчо! :icon_mrgr
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Реал беше голем фаворит пред мечот! Со ова им го зедовме 2рото место,а Валенсија си беше 1ва таа сезона! Незнам зошто еден од омилените натпревари ми е овој!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Финалето СП 2006 Франција-Италија и сите дешавки на тој натпревар..

Лион-Марсеј оваа сезона 5-5

Франција-Бразил финале СП 1998 година..
има уште многу, али овие се некако нај
 
Н

'Никола'

Гостин
Ќе се обидам хронолошки иако знам дека ќе заборавам некоја :

1. 1998 - финалето на СП, Франција - Бразил, навивав за Бразил на тој натпревар и многу ми беше криво кога изгубија.

2. 1999 - финалето во ЛШ, Манчестер Јунајтед - Баерн Минхен, немам коментар, со самата помисла ми се плаче.

3. 2001 - финалето во ЛШ, Баерн Минхен - Валенсија, немам зборови, Оливер Кан покажа зошто е еден од најдобрите голмани на сите времиња. Неколку дена потоа, последниот натпревар од Бундес Лигата, Хамбургер - Баерн, каква завршница на сезоната, неверојатен крај. Патрик Андерсон со гол во 93 минута носи титула за Баерн.

4. 2002 - финалето на СП, Германија - Бразил, едноставно не можев да се помирам со фактот дека Германија загуби, а имаше толку добра игра. Од тоа првенство во најголемо сеќавање ми остана тоа дека Кан беше избран за најдобриот играч на првенството, прв голман што добива такво признание.

5. 2005 - финалето во ЛШ, Милан - Ливерпул, тоа само еднаш се гледа, епски натпревар.

6. 2007 - 1/4 финале во куп на уефа (мислам), Гетафе - Баерн, уште еднаш ми го скратија животот. Истата година, поразот од Зенит со 4:0 не се заборава.

7. 2009 - Последен натпревар од фазата по групи во ЛШ, Јувентус - Баерн Минхен, со овој натпревар започна преродбата на Баерн во 100 чекори.:)

8. 2010 - 1/4 финале во ЛШ, и двата натпревари со Манчестер Јунајтед. Секогаш имаат посебно место во моето срце натпревари со Манчестер, после таа 1999.

Епа тоа ми текнува вака, знам дека уште неколку важни испуштив, ама доста се и овие, па некогаш пак ќе пишам ќе се надополнам.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.352
СП 1998 - 1/4 финале Хрватска-Германија 3-0

1997 квалификации за ЛШ Динамо-Партизан 5-0
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Хахах кој ја дигнал темава? :smir: Има има...

99та

Баерн-Манчестер 1:2, финале ЛШ... што да кажам за ова - едно од тие епски финалиња за кои ќе се зборува док има некој жив што го гледал.

2000та

Реал-Баерн 2:4
Баерн-Реал 4:1, таков формат беше ЛШ тогаш да имаше два пати групи па 1/4 финале. Ова беа два спектакуларни натпревари - последните на Лотар Матеус во ЛШ... Какво збогување му приредија... Достојно за една легенда на германскиот фудбал.

Реал-Баерн 2:0
Баерн-Реал 2:1, истата сезона полуфинале... да те ебам форматот 4 натпревари таа сезона со Реал, 3 победи, гол разлика 10:6 за Баерн ама Реал оди во финале...

Баерн-Вердер 3:0
Унтерхахинг-Леверкузен 2:0, титула во Бундес Лига освоена во последно коло за Баерн. Благодариме Хахинг... Баер влезе прв во последното клоло арно ама не си ја задржа.

2001ва

Лион-Баерн 3:0, леле како ни ебаа матер... тоа беше пресвртницата таа сезона.

Манчестер-Баерн 0:1
Баерн-Манчестер 2:1, 1/4 финалето ЛШ таа сезона.

Реал-Баерн 0:1
Баерн-Реал 2:1, 1/2 финалето таа сезона.

Баерн-Валенсија 1:1, 6:5 пенали, финалето таа сеона во ЛШ.

Баерн-Кајзерлсутрен 2:1
Штутгарт-Шалке 1:0, претпоследно коло Бундес головите за Штутгарти Баерн паѓаат скоро истовремено во 89та мин и Баерн ја презема првата позиција на табела од Шалке.

Хамбург-Баерн 1:1, последно коло таа сезона. Баерн прима гол во 85та, изгледа како да ја губи титулата за Патрик Андерсон да погоди од индирект во 92ра и да го врати Баерн на прво...

Луда и неповторлива сезона 2001ва...

Вредни за спомнување се и со Гетафе 3:3 во УЕФА од пред 2 сезони, двомечот со Реал од пред 4 години со голот на вБомел во 90та и најбрзиот гол во историја на ЛШ на Макаај, оваа сезона со Јуве на гости 1:4 и со Манчетсер двете со голот на Олиќ во 90та и тој на Робен на Олт Трафорд... неколку болни порази во Бундес од Вердер 5:2 со Клинсман и од Шалке имаше еден 5:0 пред 6-7 сезони...

Што да кажам ако си навивач на Баерн загарантирани ти се возбудувања :smir:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Па вака сеа.
Прв натпревар на кој едноставно сум плачел од радост е тој помеѓу
Јувентус - Реал Мадрид 3 - 1.Едноставно нема наивач на Јувентус а да не ја памети со гордост утакмицава.Јуве одигра брилјантно тепаше 3-1 ја намали разликата од првиот дуел 2-1.Искрено прв пат во животот го видов Деле Алпи исполнет до последното место.Капак на се беше првин голот на недвед а одма после тоа и жолтиот картон со кој немаше право да игра на финалето....на крај ите се радуваа освен недвед кој што плачеше и трчаше по теренот.
Втор меч не ми текнува која сезона мислам 2004/2005 кога Јуве стана шампион среде Сан сиро тепајќи го Милан со 0-1 во директна пресметка за Скудето.
и другите
Франција-Англија 2-1 Еуро 2004
Франција-Италиа 2-1 Финале Еуро 2000
Лацио -Интер 4-2 :bip: последно коло Сериа А 2002 година Интер ја губи Јуве ја добива титулата:bip:
Манчестер-Челзи 1-1 на пенали Манчестер Шампион.
има уште ама толку да не претеруваме :P
Истата година мислам беше кога го тепаа Реал, во четвртфинале ја елиминараа Барса во продужетци. Ама какво потење на таа утакмица било. Клајверт утнува од 5 метра зицер, поточно Буфон мајсторски ја вади од мртвите и за некоја минута Залајета 1-2... Бидејки на првата беше 1-1 во Торино на Барса и требаа 2 гола за да идат даље. За Франција исто, маста ми ја извадија 2006, првин едвај групи пројдоа па Шпанија 3-1, Бразил 1-0 и Португалија 1-0. И финалето ќе беше добиено да не беше оној кретенот Матераци со неговите провокации. Има многу ама посебни се тие трилер мечеви кога ти игра твојот тим.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
2008-09 Челзи-Ливерпул 4-4 Ливерпул-Челзи 1-3 Бане бе!
2007-2008 Ливерпул-Челзи 2-1,2-4 Рисе:baeh:
Челзи-Барселона 4-2 Терииииии!!!
Челзи-Манчестер финале ЛШ 1-1 2-4 пенали
2001 или 2000 двомеч Челзи-Барса 3-1 дома,гости тепа барса Ривалдо мислам даде два гола.Најважен ми е тој последниот тогаш си го засакав Челзи:vozbud:

Англија-Македонија 2-2 Артим бе што им направи:pos2:
Македонија-Холандија 2-2 Стумички тандем Пандев-Стојков го поздравија ВДС:tv:

Финале еп во Баскет
Шпанија-Русија 59-60 Холден ис тхе ман и тоа на нивно тло Титула!
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
А од неделата Цибона Партизан :smir:

Завршница з ау историја :tv:
 

Др.Офболи

Багабонти
Член од
13 јуни 2009
Мислења
145
Поени од реакции
3
Депортиво-Милан 4-0
Манчестер Ј-Реал М 4-3
Милан-Ливерпул 3-3
Манчестер Ј-Челзи финалето во лига на шампиони 2008
 

Kajgana Shop

На врв Bottom