Насилство и повредени на протестот во Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
СОРОСОИДИТЕ, КОМУНИСТИТЕ И ЏАНКЕРИТЕ ОД 103 ГО ИСПУШИЈА

Со само 30 души на нивниот беден протест против изградба на црква овие атеистичко-сатанско-педерско-џанкерски отпушоци покажаа дека се обични шарлатани кои диригирани од Сорос кукумјавчат и работат на уништување на државата.....

И покрај целата нивна интернет машинерија излезе дека имаат повеќе сератори отколку подржувачи ....

Наспроти нив победи вистината.........Со 5000 души кои ја подржаа црквата на плоштад.....

Дали е ова дефинитивен пораз на петтата колона во Македонија???

http://stihoven_kalibar.blog.com.mk/node/219614
Си настинал а?:smir:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
ве читам и ви се чудам и на едните вмро-ОВЦИ и сдсм-ОВЦИ.за чиви идеали се борите? за едеалите на грујо и бранко.ццццц.како може да бидете без сопствено мислење, како може да потпаѓате под влијание на други.зарем не му е доста на овој народ доста од вашите поделби.не гледате дека и едните и другите работат за туѓи интереси.стварно не можам да разберам како можеше народов да дозволи до овој степен да не донесат, да не можеме брат со брат да се погледне во очи.додека ние се кареме 'шумарите' од 2001 полека но сигурно си ја остваруваат целта .само се прашувам кој ќе биде крив за тоа? нема да биде ни вмро ни сдсм него сите вие што овде се криете позади некој никови , кој што лупетате дали треба да се гради црква или не треба.зарем до цркви е дојдено ........луѓе немаат леб да јадат , секој ден се повеќе и повеќе луѓе остануваат на улица.се прашувам дали кога некој од вас (не дај боже) ќе остане без работа , тогаш ќе му биде до цркви, филхармонии, восочни фигури.
СТВАРНО НЕ МОЖАМ ДА ВЕ РАЗБЕРАМ КАКО МОЖЕ ДА БИДЕТЕ ТОЛКАВИ ПАРТИСКИ ПОСЛУШНИЦИ.
знам дека ќе плукате по мене и ќе ми лепите разни етикети, меѓутоа тоа само докажува дека сте партиски послушници,луѓе кој не го почутуваат туѓото мислење.
поздрав и продолжете да се самоуништување, нешто што ние како македонци го влечеме со векови наназад .
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Веќе кога сме кај заговори, се нешто добивам чувство дека некој од страна има пуштено некој агенс со кој народот станува тотално емоционален и неромислен и резултира со убивање измеѓу себе, што во основа точно тоа и се случува на темава. Значи ов е е напреден принцип, апгрејдуван од системот подели па владеј, иманео овој не само што ги дели лушето туку и овозможува луѓето меѓусебно да си ги извадат очите и да се испоутепаат, па кога ќе ги нема веќе тие луѓе уште полесно е да се владее.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
46 страни...

цел ден разислувам го мотам филмот назад и никако не ми влегува дека има ДЕЧИШТА кој божем ке тераат правда затоа кј ке била црквата додека низ скопје никна обрач од џамии, згради и трговски центри без идеа и дозвола.


да се засрамитеод Охридон некогаш со 365 цркви , да се засрамите од најсиромашнине села кадеодуста двоеле за црква да направат...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
46 страни...

цел ден разислувам го мотам филмот назад и никако не ми влегува дека има ДЕЧИШТА кој божем ке тераат правда затоа кј ке била црквата додека низ скопје никна обрач од џамии, згради и трговски центри без идеа и дозвола.


да се засрамитеод Охридон некогаш со 365 цркви , да се засрамите од најсиромашнине села кадеодуста двоеле за црква да направат...
Прашањево го поставивте едно 100 пати:tapp:
Зошто тоа го барате од еретиците и соросоидите?
Еве има храбри и силни верници-соберете се и одете тепајте ги муслиманите што сакаат џамии да градат како 19годишни девојки што тепате...
Одете излезете на мегдан со нив и спречете ја изградбата на џамиите...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
46 страни...

цел ден разислувам го мотам филмот назад и никако не ми влегува дека има ДЕЧИШТА кој божем ке тераат правда затоа кј ке била црквата додека низ скопје никна обрач од џамии, згради и трговски центри без идеа и дозвола.


да се засрамитеод Охридон некогаш со 365 цркви , да се засрамите од најсиромашнине села кадеодуста двоеле за црква да направат...
НО НИ ЕДЕН ОД ТИЕ ОБЈЕКТИ НЕ НИКНА НА ПЛОШТАД!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Прашањево го поставивте едно 100 пати:tapp:
Зошто тоа го барате од еретиците и соросоидите?
Еве има храбри и силни верници-соберете се и одете тепајте ги муслиманите што сакаат џамии да градат како 19годишни девојки што тепате...
Одете излезете на мегдан со нив и спречете ја изградбата на џамиите...
Се срамат бе,не за друго.:pos2::pos2:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Pa i onoj samoil malcevski so mu go:pusk:na gvujo,ebati toj pretsedatelot na studentite.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
НО НИ ЕДЕН ОД ТИЕ ОБЈЕКТИ НЕ НИКНА НА ПЛОШТАД!
Прашањево го поставивте едно 100 пати:tapp:
Зошто тоа го барате од еретиците и соросоидите?
Еве има храбри и силни верници-соберете се и одете тепајте ги муслиманите што сакаат џамии да градат како 19годишни девојки што тепате...
Одете излезете на мегдан со нив и спречете ја изградбата на џамиите...

а што ако е или не е на плоштад?

јавна кука ли еили црква е?
ако се протестира,протестирај за се подеднакво...

и за норис...мене не ми сметаат други верски објекти..туку вас..и тоа цркви...
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
46 страни...

цел ден разислувам го мотам филмот назад и никако не ми влегува дека има ДЕЧИШТА кој божем ке тераат правда затоа кј ке била црквата додека низ скопје никна обрач од џамии, згради и трговски центри без идеа и дозвола.


да се засрамитеод Охридон некогаш со 365 цркви , да се засрамите од најсиромашнине села кадеодуста двоеле за црква да направат...

Кога некој прави нешто одма сите плукаат по него, лесно е да збориш од дома кај бевте тогаш кај бевте оваму онаму, не туку збори за други види се прво ти, кај беше ти?
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Одговори ми само на едно наједноставно прашање! Зошто во толпата наивни и архитектонско идеализирани студенти се наоѓаа личности како Соња Исмаил, ќерката на Ѓунер Исмаил, и Милчин, слепото црево на Бране??? После било каков одговор од твоја страна,анализа од моја страна не е потребна, очигледно е...
Зошто нити цитираниот, нити било кој не сака да ми одговори на горенаведеното прашање???
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
а што ако е или не е на плоштад?

јавна кука ли еили црква е?
ако се протестира,протестирај за се подеднакво...

и за норис...мене не ми сметаат други верски објекти..туку вас..и тоа цркви...
Како мислиш не ти сметаат, па во претходниов пост имаше реченица "Додека низ Скопјево се стега обрачот од џамии", не го кажа тоа ваљда во позитивен контекст
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
Зошто нити цитираниот, нити било кој не сака да ми одговори на горенаведеното прашање???
хахаха Трн добро ти беше ова. Де бре толку ли не тие јасно па треба некој да ти објасни :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
а што ако е или не е на плоштад?

јавна кука ли еили црква е?
ако се протестира,протестирај за се подеднакво...

и за норис...мене не ми сметаат други верски објекти..туку вас..и тоа цркви...
Си можел некоја страна претходно да прочиташ...
Луѓето сто пати објаснија и во најавата и откако ги претепаа дека не се против црквата туку против локацијата...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom