Насилство и повредени на протестот во Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Crkva na plostad,plostadot se misli na lokacija,ti ne tropaj samo da se naprais pameten,dva grama pamet nemas:tapp:
поради такви како тебе вчера се случиа сите глупости
не е тешко
прочитај го постот од АБЦ
прочитај наназад што има пишано
не тропај глупости
или слатки се парите од партија што ве плаќаат за да провоцирате по форуми
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
Не си во право Ацко,во Македонија се е криминализирано ама филовано со политика.Кога и МПЦ се расправа со милиони евра пари купувајќи хотели и по неколку пати,давајќи согласност за изградба на цркви на несоодветни места само за да ги заштити криминалците кој го узурпираа плоштадот со своите “бизнис“ планови,тогаш повеќе од очигледно е дека има повеќе криминал одколку политика или религија во ваквите навидум “добротворни“ проекти на властите.:toe:

Се повеќе ми се чини дека политика и криминал стануваат синоними ако и више не се, сите криминалци сега имаат партиски книшки.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Драги затскриени партиски активисти кои се нарекувате обични студенти по архитектура, да беше овој протест пред или по месец дена немаше со брк да мрднам, вака, со подршка од комерцијална банка, сорос, и кандидатото Вучитрн или како се викаше, за центар сосе баба зумбула од ЛДП и атеистот Ванковска, ја предизвикавте и мојата реакција.
Ова утре за вас е партиска изборна борба, за мене е религиозен
повек, ништо друго!
Извор: http://jadiburek.blog.com.mk/
Колку е овој ропаков контрадикторен! Демек, после избориве немаше да почувствуваш религиозен повик, о Јанко, сраму на столетието?! Политички полтрон, потрчко...
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Браво за одговорот :bravo: Сега стварно сфатив зошто, и ги поддржувам.

Ако знаеше, ама сигурна сум дека не знајш, ќе прочиташе 2314233423 страни, кај шо кажа Серпико ЗОШТО и КАКО и ОД КОЈ се организирани мирните протести. Ама кај сакаш ти да видиш подалеку од носот твој.

Ама нејќиш бе, мозочето нејќиш да ти проработи. Само Гвујо ко ќе ти кажи мавај, ти маваш без да гледаш каде и кого.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ви се чудам...што толку фама околу ова...од далеку се гледа дека некој го поттикнал сето тоа..политички..изгледа некој конечно сватил дека ке изгуби на избори...:vozbud::pos2:
Ако тој некој сватил дека секако губи на избори,и го поттикнал тоа...па и политички...што мајка бара другиот односно очигледниот победник да му одговори со клоци и тупаници на губитникот?Ќе си ја направи ли победата послатка,поубава,поголема,или во што е штосот?:toe:
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
Ако тој некој сватил дека секако губи на избори,и го поттикнал тоа...па и политички...што мајка бара другиот односно очигледниот победник да му одговори со клоци и тупаници на губитникот?Ќе си ја направи ли победата послатка,поубава,поголема,или во што е штосот?:toe:

Епа ВМРО наседна на провокацијата, сите знаеја дека е ова режирано од Сдсм а ипак се обрукаа и тепаа студенти на плоштад кој им е крив. Глумат демократија а уствари се исти ко и тие шо ги нарекуваат комуњари. Секогаш кога некој е против владата или добива пријава или јаде ќутек така ми се чини работава.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Ако знаеше, ама сигурна сум дека не знајш, ќе прочиташе 2314233423 страни, кај шо кажа Серпико ЗОШТО и КАКО и ОД КОЈ се организирани мирните протести. Ама кај сакаш ти да видиш подалеку од носот твој.

Ама нејќиш бе, мозочето нејќиш да ти проработи. Само Гвујо ко ќе ти кажи мавај, ти маваш без да гледаш каде и кого.
А сакаш да кажиш дека Гвујо ги испратил тепачите а?:pos2: Нема друга работа Гвујо ќе тепа комуњари, нив и 100 ќотеци да им удриш пак истите ќе си останат.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ама нејќиш бе, мозочето нејќиш да ти проработи. Само Гвујо ко ќе ти кажи мавај, ти маваш без да гледаш каде и кого.
koja корист ја има Грујо да ги тепа архитектите? и тоа помежу двата изборни круга
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
А сакаш да кажиш дека Гвујо ги испратил тепачите а?:pos2: Нема друга работа Гвујо ќе тепа комуњари, нив и 100 ќотеци да им удриш пак истите ќе си останат.
A да не случајно се собраа тие хулигани и ми изиграваат нешто религиозни ,а сем на Велигден немаат стапнато во црква.!?
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
koja корист ја има Грујо да ги тепа архитектите? и тоа помежу двата изборни круга

А која коорист ја има обичен граѓанин да тепа студенти? Оосвен ако не е обичен туку е платен за то. Знам за еден човек што у саботата не беше на работа пошто му беше кажано од штаб да иде на анти-протестот. Така да сите се умешани у ова и сдсм и вмро.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
А која коорист ја има обичен граѓанин да тепа студенти? Оосвен ако не е обичен туку е платен за то. Знам за еден човек што у саботата не беше на работа пошто му беше кажано од штаб да иде на анти-протестот. Така да сите се умешани у ова и сдсм и вмро.
да не се мешаа партиите и таквите како МИлчин и Јанко ќе си поминеше во мирна атмосфера протестот, а можеби и немаше да биде баш овој термин туку ќе беше во попаметно време организиран
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
А сакаш да кажиш дека Гвујо ги испратил тепачите а?:pos2: Нема друга работа Гвујо ќе тепа комуњари, нив и 100 ќотеци да им удриш пак истите ќе си останат.
koja корист ја има Грујо да ги тепа архитектите? и тоа помежу двата изборни круга

А кај реков јас дека Гвујо ги испрати тепачите? Не реков прецизно ништо.

Реков негде?

Само искоментирав дека ако Гвујо речи мавај, пиончињата негови ќе мават.
Ах, со мувата на капата.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
А кај реков јас дека Гвујо ги испрати тепачите? Не реков прецизно ништо.

Реков негде?

Само искоментирав дека ако Гвујо речи мавај, пиончињата негови ќе мават.
Ах, со мувата на капата.
мувата и капата давај ја на други, а ако те интересираше јас што мислам за настанов че го прочиташе постов
и овој пост над твојов
дај прво читајте па коментирајте
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
да не се мешаа партиите и таквите како МИлчин и Јанко ќе си поминеше во мирна атмосфера протестот, а можеби и немаше да биде баш овој термин туку ќе беше во попаметно време организиран

Да тачно е ова шо го кажуваш али кај нас треба уште многу години да поминат за да се организира ншто непартиски, може и никад нема да се деси. Све што се праи има партиска позадина каатстрофа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom