Насилства во Македонија

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
и секако кукавички после бришете, и сега ќе каже дилајла и пуно, немаме докази дека се Албанци.... и на видеото ништо не се гледаше ..


и до последно ќе кријат докази колективно и до последно ќе се солидаризираат со прекршителите.... следно што ќе излезе е дека правеле нешто корисно, а дека македонците се криви...

Не бе, Дилеја, за конкретниов случај си имаше многу експлицитен видеодоказ, не релативизирај ко увек, ко шо би рекол ти (пошо вокабуларот ти се сведува на тие 2-3 збора у најдобар случај).

Awww, ме разнежнуваш, зарем толку се исфрустрира од мене, па почна и да ме сањаш и да бладаш за мене?

Љубоф.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.619
Поени од реакции
26.134
Не бе, Дилеја, за конкретниов случај си имаше многу експлицитен видеодоказ, не релативизирај ко увек ко шо би рекол ти (пошо вокабуларот ти се сведува на тие 2-3 збора у најдобар случај).

Awww, ме разнежнуваш, зарем толку се исфрустрира од мене, па почна и да ме сањаш и да бладаш за мене?

Љубоф.
види, за разлика од тебе дилајла, јас не се расфрлам непотребно со изрази за да така изгледам интелектуално и со тоа да му придодадам значење на тоа што го зборам.... јас сум најпрост сељак, за кој не си ни свесна колку доле може да се спушти... но сепак ти со сечен у уста секогаш ќе се осеќаш подолу од мене...
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
види, за разлика од тебе дилајла, јас не се расфрлам непотребно со изрази за да така изгледам интелектуално и со тоа да му придодадам значење на тоа што го зборам.... јас сум најпрост сељак, за кој не си ни свесна колку доле може да се спушти... но сепак ти со сечен у уста секогаш ќе се осеќаш подолу од мене...
Ако размислува ко сељак, зборува ко сељак и сам си признава дека е... сељак, ќе да е ипак - СЕЉАК. Сечените, иако не сум ги пробала имаат одредени здравствени бенефити од таа операција, а и вака на изглед се поестетски. Моето изразување и не е толку интелектуално, но верувам дека од аспект на сељак звучи апсолутно несфатливо, како атомска физика.

Остани ми исфрустиран сељак ко што и веќе си. ;)
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Не бе, Дилеја, за конкретниов случај си имаше многу експлицитен видеодоказ, не релативизирај ко увек, ко шо би рекол ти (пошо вокабуларот ти се сведува на тие 2-3 збора у најдобар случај).

Awww, ме разнежнуваш, зарем толку се исфрустрира од мене, па почна и да ме сањаш и да бладаш за мене?

Љубоф.
Комплексот да бидеш либерал и космополит те опседнал до толку да не можеш да ја видиш реалноста. Освести се малку, идеш против својот народ само за да си докажеш себеси колку си ти еманципирана и модерна. Али не, треба да останеме слепи на се што ни имаат направено, пошто нели, градиме соживот со мирољубивите албанци, на нивна земја, а иначе ние од Кавказ сме дошле тука и треба да ги почитуваме. И секако, не знам кај ти е мозокот да кажеш дека зашто во времето на Груевски се десило Смилковско, дпмне било криво или не знам ги убило децата!? И Саздо се деси во време на Сојузот на Диви Свињи, треба сдс да кажеме дека го убило? Иди скриј се негде... или омажи си се со шиптаp, забули се, ќе ти личи многу добро.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.619
Поени од реакции
26.134
Сечените, иако не сум ги пробала имаат одредени здравствени бенефити од таа операција, а и вака на изглед се поестетски.
Ај може пуно ќе се офајди.... немора ни да чекате да помине карантинов, пошто за пуно тоа не важи
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.003
Поени од реакции
17.914
Па не баш на сè, на пример го употребив плеоназмот „православен рисјанин“ и со тоа си дадов автогол.
Види ти имаш право да размислуваш како сакаш ама ваквото размислување е многу погубно и со самото тоа што некој го пропангира наштетува на другите.Вакво бранење за овие случаи може само да прави човек кој е платен за тоа.Мое мислење, извини ако грешам.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Комплексот да бидеш либерал и космополит те опседнал до толку да не можеш да ја видиш реалноста. Освести се малку, идеш против својот народ само за да си докажеш себеси колку си ти еманципирана и модерна. Али не, треба да останеме слепи на се што ни имаат направено, пошто нели, градиме соживот со мирољубивите албанци, на нивна земја, а иначе ние од Кавказ сме дошле тука и треба да ги почитуваме. И секако, не знам кај ти е мозокот да кажеш дека зашто во времето на Груевски се десило Смилковско, дпмне било криво или не знам ги убило децата!? И Саздо се деси во време на Сојузот на Диви Свињи, треба сдс да кажеме дека го убило? Иди скриј се негде... или омажи си се со шиптаp, забули се, ќе ти личи многу добро.
Во чие време се случи егзекуцијата на новинарот Никола Младенов, претепувањето на детето на плоштад од страна на полициските сили, бруталната егзекуција на децата кај Смилковско, од кои едното беше дете на мој познаник? Последниов набројан случај претходната власт пригодно го префрлија ко вруќ компир на наредната гарнитура. Ебани 5 години поминаа, а конкретна развршница не се случи за време на нивното владеење. Но, сфаќам дека отровот со кои вие вморончињата сте задоени од колевка, е појак од секоја здраворазумска човечка логика и непристрасност. И притоа, многу јасно пишав дека Шќиптариве во случајот се апла криви, но овој неебитикусов акута, пак со дигресии и релативизации ве повика вас партиските копрофази да се запењавите, затоа што, освен тоа ништо друго попаметно ни не умеете.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.619
Поени од реакции
26.134
Во чие време се случи егзекуцијата на новинарот Никола Младенов, претепувањето на детето на плоштад од страна на полициските сили, бруталната егзекуција на децата кај Смилковско, од кои едното беше дете на мој познаник? Последниов набројан случај претходната власт пригодно го префрлија ко вруќ компир на наредната гарнитура. Ебани 5 години поминаа, а конкретна развршница не се случи за време на нивното владеење. Но, сфаќам дека отровот со кои вие вморончињата сте задоени од колевка, е појак од секоја здраворазумска човечка логика и непристрасност. И притоа, многу јасно пишав дека Шќиптариве во случајот се апла криви, но овој неебитикусов акута, пак со дигресии и релативизации ве повика вас партиските копрофази да се запењавите, затоа што, освен тоа ништо друго попаметно ни не умеете.
оооо дилајла, па ти си била бањат сендвич....
Автоматски споено мислење:

@puno може не ти иде да ги одбраниш твојте тука... ама ќе го чијаш оваа...
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Егзекуцијата на Младенов бе :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Јок, он така наивно и случајно се стркала у „ендек“, а тоа отпосле беше елегантно заташкано. И тој е само една од многуте жртви на диктатурата. И крвничкото претепување и повикување на убиства на 27. април ќе го оправдате како граѓанска непослушност т.е. искажување на гнев на народот кој од нигде-никаде спонтано се собра, повикувајќи јасно и гласно дури и на убиства? Покрај вашите агитатори кои повеќе месеци активно ги врбуваа граѓаните преку Бетмен, креаторот на Еднооки, тој испраниот глумец кој освен во времето на таа влада, немаше шанса да заигра една солидна филмска ролја, оти е лишен од секаков глумечки талент и харизма, но е извонреден партиски полтрон, како и вашите Дурловски, Климовски (шитнат г'з кој процвета токму во време на „другите“, но очигледно сè пати од амнезија за добра цена цена), Ванчо и останатите, а ред се наредија, мале, „храбрите“ партизани во таа света мисија, не може да се доизбројат таквите „јунаци“, кои преку нивно систематско поткупување и потпалување од страна на, точно се знае чија страна, на крајот и успеаја да го врбуваат неписмениот и приглуп просечен Македонец да се воздигне за нивните многу „возвишени“ и „свети“ каузи за спасување на нашата кутра Македонија.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.619
Поени од реакции
26.134
Јок, он така наивно и случајно се стркала у „ендек“, а тоа отпосле беше елегантно заташкано. И тој е само една од многуте жртви на диктатурата. И крвничкото претепување и повикување на убиства на 27. април ќе го оправдате како граѓанска непослушност т.е. искажување на гнев на народот кој од нигде-никаде спонтано се собра, повикувајќи јасно и гласно дури и на убиства? Покрај вашите агитатори кои повеќе месеци активно ги врбуваа граѓаните преку Бетмен, креаторот на Еднооки, тој испраниот глумец кој освен во времето на таа влада, немаше шанса да заигра една солидна филмска ролја, оти е лишен од секаков глумечки талент и харизма, но е извонреден партиски полтрон, како и вашите Дурловски, Климовски (шитнат г'з кој процвета токму во време на „другите“, но очигледно сè пати од амнезија за добра цена цена), Ванчо и останатите, а ред се наредија, мале, „храбрите“ партизани во таа света мисија, не може да се доизбројат таквите „јунаци“, кои преку нивно систематско поткупување и потпалување од страна на, точно се знае чија страна, на крајот и успеаја да го врбуваат неписмениот и приглуп просечен Македонец да се воздигне за нивните многу „возвишени“ и „свети“ каузи за спасување на нашата кутра Македонија.
Дилајла, па ти не си била бањат сендвич.... ти си била виш бањат сендвич прва класа...

се спремаме за избори а? ќе лапаме сендвичи....
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Во чие време се случи егзекуцијата на новинарот Никола Младенов, претепувањето на детето на плоштад од страна на полициските сили, бруталната егзекуција на децата кај Смилковско, од кои едното беше дете на мој познаник? Последниов набројан случај претходната власт пригодно го префрлија ко вруќ компир на наредната гарнитура. Ебани 5 години поминаа, а конкретна развршница не се случи за време на нивното владеење. Но, сфаќам дека отровот со кои вие вморончињата сте задоени од колевка, е појак од секоја здраворазумска човечка логика и непристрасност. И притоа, многу јасно пишав дека Шќиптариве во случајот се апла криви, но овој неебитикусов акута, пак со дигресии и релативизации ве повика вас партиските копрофази да се запењавите, затоа што, освен тоа ништо друго попаметно ни не умеете.
Не ти е баш интелигентен испадот да ме окарактеризираш како вмровец само зашто сум против сегашната власт. Моја грешка, не знаев дека си толку ограничена.
Дпмне има милион лоши работи направено, али повеќето од убијците завршија на доживотно (ок сега овие што ги браниш ги ослободија). Пола народ ги гласаше сдс зашо нели идиотот заев ќе ја извадеше вистината на површина и на крај дочекавме психопатите да си шетаат слободно. И не мислам да се вреѓам со тебе на лично ниво, доста се извреѓа сама, а и продолжуваш да го правиш тоа.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Дилајла, па ти не си била бањат сендвич.... ти си била виш бањат сендвич прва класа...
Немам поим за што паламудиш, пар екселанс човек и интелектуалец сум во однос на тебе, Дилеја, кој очигледно само на форумов добиваш некакво привидно чувство на моќ, инаку си кутар и ментално импотентен провокатор. Ќе излажам ако кажам дека нешто ме тангираат твоите инаку многу издржани и речити дигресии, но си имаш јак фан-бејз тука, кој ти дава некое привидно чувство дека инаку нешто е многу битно твоето мислење во животот, очигледно слепец ко тебе успешно предводи и други слепци.

Поздрав, don't wanna be you.

Притча_о_слепых.jpeg
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.619
Поени од реакции
26.134
Немам поим за што паламудиш, пар екселанс човек и интелектуалец сум во однос на тебе, Дилеја, кој очигледно само на форумов добиваш некакво привидно чувство на моќ, инаку си кутар и ментално импотентен провокатор. Ќе излажам ако кажам дека нешто ме тангираат твоите инаку многу издржани и речити дигресии, но си имаш јак фан-бејз тука, кој ти дава некое привидно чувство дека инаку нешто е многу битно твоето мислење во животот, очигледно слепец ко тебе успешно предводи и други слепци.

Поздрав, don't wanna be you.

Прегледај го приврзокот 244731
Не се секирај Дилајла , не ми е мерило мене форумов, за да бидам полн со себе, бескрајно арогантен и во право, поготово со вакви приучени копита како тебе... кои ставот им го градат во штабови...

И убаво што ја прикачи сликава, тоа ја докомплетира сликата за тебе и на твојата омраза кон Македонците прикажана преку деградацијата во петходниот пост
, кои преку нивно систематско поткупување и потпалување од страна на, точно се знае чија страна, на крајот и успеаја да го врбуваат неписмениот и приглуп просечен Македонец да се воздигне за нивните многу „возвишени“ и „свети“ каузи за спасување на нашата кутра Македонија.
И пак ќе го употребам мојот сељачки збор, тука ја релативизираш продажбата на националните интереси што следеа подоцна... за торба урда.... Типично чергарско размислување, нема што...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom