Насилства во Македонија

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Супер паралела повлече од ова видео до Ангела од Ѓорче(ваљда оваа беше таа шо го утепа Пино), секоја чест.
Za klasicni zenomrzci, posegnuvaat po nerealni paraleli za da si gi opravdaat psihickite narusuvanja.
Zenite im se krivi za se, a ne oni samite sho se beda i propast sho seta po svetov.
Автоматски споено мислење:

Ќерка ми да праи такви работи нема потреба друг да ја млати, јас ќе ја треснам од земја.
Ti, ne me cudi sekoj den da ja mlatis, za da si gi lecis kompleksite preku nea.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Супер паралела повлече од ова видео до Ангела од Ѓорче(ваљда оваа беше таа шо го утепа Пино), секоја чест.

Ете дури и да се случувало тоа што ти го викаш, моеш да го пријавиш случајот и моеш да игнорираш, апсолутно никад нема да оправдам ваков потег каде двајца момци кршат од ќотек девојче, не би оправдал дури и да тепаат друг дечко на нивна возраст.


Еве баш ме занима после ова шо се деси, видеото стана шерувано секаде, тие ќе идат у затвор или нешто слично, дали го решија они проблемот?

Али ај, ваљда и ја сум нашол со кој да праам муабет.
Не не, супер што си витез нема проблем за тоа.
Ама знаеш ли ти дека вакви случаеви како оваа што праеле ги има многу ?
Знаеш ли дека кога ќе отидеш во полиција да пријавиш такви работи ти се смеат и те праат будала и ти се потсмеваат ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Не не, супер што си витез нема проблем за тоа.
Ама знаеш ли ти дека вакви случаеви како оваа што праеле ги има многу ?
Знаеш ли дека кога ќе отидеш во полиција да пријавиш такви работи ти се смеат и те праат будала и ти се потсмеваат ?
Океј Урко, земи барај ги сите вакви случаеви и крши ги од ќотек, шо да ти кажам друго.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
У затвор секој затвореник пати по фамилија, жена и деца. Затоа вакви клошари, кои малтретираат, силуваат, се таргет на секојдневно ебење и тепање, врз нив се истураат фрустрациите. Малце ќе им се 2 очи за плачење.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Отворам профилов од едниот и гледам бмв од пред 20 год ставено на ковер.
Се е кажано мислам. Значи опарак без бНв не оди, не е комплетен.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Убаво што и шибнаа по некоја воспитна, оваа бордерлајнеров пекол му го правела животот на еден од дечкиве.
кај стигнала јадела гомна дека е трудна од него, се јавувала кај девојка му семејството со месеци го прогонувала по социјални мрежи, за на крајот сега цела феми фб и инстаграм елита да им се пуштат на овие двајца, јас не би ја тепал оваа од земја би ја треснал.
Али нели не е у реду да се тепа девојче за насилство немало оправдување.
И јас тебе би те треснал од земја.

Нема други начини да се реши ова?
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
И јас тебе би те треснал од земја.

Нема други начини да се реши ова?
Ајде дојди тресни ме од земја.
Секој ги решава проблемите на онаков начин како што знае и умее, ја гледаше ли курвичката како се потсмева додека ропакон стоеше со тестот за бременост во рака ?
Ти посакувам една таква у живот да ти се погоди па да видиме како ти на кој начин ќе го решиш тоа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ајде дојди тресни ме од земја.
Секој ги решава проблемите на онаков начин како што знае и умее, ја гледаше ли курвичката како се потсмева додека ропакон стоеше со тестот за бременост во рака ?
Ти посакувам една таква у живот да ти се погоди па да видиме како ти на кој начин ќе го решиш тоа.
:facepalm:
 
B

Beginner

Гостин
Ајде дојди тресни ме од земја.
Секој ги решава проблемите на онаков начин како што знае и умее, ја гледаше ли курвичката како се потсмева додека ропакон стоеше со тестот за бременост во рака ?
Ти посакувам една таква у живот да ти се погоди па да видиме како ти на кој начин ќе го решиш тоа.
Како реагираат твоите блиски на видеото исто како тебе? Ако вака се решаваат проблемите и ти би ја треснал нели па ме интересира како мал многу те тепале за жал другарите или татко ти па вака размислуваш?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Мојот човек Стелт Ефтов, одма дозна сфе <3
И девојката демек стварно и со други дечки претходно исто правела, демек ја силувале, па после играла на таа карта како што пиша @blackadder , ама ова од видеото не го оправдува тоа...
 
Член од
7 февруари 2020
Мислења
31
Поени од реакции
69
Ќерка ми да праи такви работи нема потреба друг да ја млати, јас ќе ја треснам од земја.
Тешко на општеството каде луѓе како тебе добиваат шанса да воспитуваат деца.
Изгледа и тебе татко ти те млател, па затоа.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
И девојката демек стварно и со други дечки претходно исто правела, демек ја силувале, па после играла на таа карта како што пиша @blackadder , ама ова од видеото не го оправдува тоа...
Море го оправдува, се додека не почнат таквите КУРВЕШТИИ јавно да се трескаат од земја нема да престанат да прават така.
Ама се додека има конобарки од типот на фросина ѓорѓиевска и калаштури од типот на овие од форумов овде ќе биде дека насилство ништо не оправдува.
Море само јавно жигосување со врело железо на чело на такви КУРВЕШТИИ. Животи уништуваат како не ви е тоа јасно на сите ?
Автоматски споено мислење:

Тешко на општеството каде луѓе како тебе добиваат шанса да воспитуваат деца.
Изгледа и тебе татко ти те млател, па затоа.
Ќерками да иде по социјални мрежи и да се јавува по телефони на блиски на некого и да шири невистини не да зслужува тепање заслужуе и од дома бркање, психичкото насилство исто така е насилство.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.799
Настрана од темава, на народот и дефинитивно треба да му се забрани користење на фејзбук.Се утепаа од пцуење, колнење, клетви а у живо да видат вакво нешто гарант никој ќе нема муда да се сврти и да помогне и секој ќе рече, абе бегај нема да ја тепаат ако не заслужила.Ама за тоа ако напишеш коментар како ќе ги убиеш од ќотек, народот ќе види дека си вистински маж и голем хуманист.

Не ми е позната ситуацијата шо е и како е и затоа не можам да коментирам, секој нормален човек е против насилство и нормално е кога ќе видиш како двајца мажи шутираат жена е да ти биде жал ама како шо кажав треба да се види и другата страна од приказната(само од морална страна за ќотекот секако нема компромиси и оправдувања), оти истиот овој народ кога ќе чуе како некоја женска правела нешто е у стил, ќе ја згазам и ќе ја убијам а сега сите хумани изиграваат.

А и тоа дека ќе одговараат исто така е сигурно.
И не се нафрлајте на различни мислења од вашите, зошто не значи дека ако не сум напишал, lele abe ojte kaj mene vaka prajte ke ve zgazam, smrtba kazna za vas besilka na plostat
дека го оправдувам чинот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom