Насилства во Македонија

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
Нема нигде да сркаат курови пошто ако бидне голема оваа ќе лежи многу поише затвор отколку тие, изнуда, ширење невистини нарушување на углед итн се потешки дела од тепањево. Затоа овие од невладиниве сега гледаат да ја смират топката и да се прекине со шернување на видеото. Тек кога ќе почнат и други да се јавуваат и да ја пријавуваат.
o da misli si : ))))
Pola od komentarite kaj toj stefan se od lugje koi momentalno lezat u idrizovo i po ostali zatvori, site znaat vise koi se deckive i sto napraile, vakvite i pedofilite najveke go jadat u zatvor.
Ovoj narocito sto go ceka paa pa pa

91502108_548117095814396_7488283555114516480_n.jpg

Teski retardi se sto se snimale i kapak na sve se falele niz grad sto napraile, bez razlika koja e pricinata bajagi ja utnale i so tepanjeto i so snimanjeto. Mater im se ebava na vakvite u zatvor od prv den, imav drugar sto lezese pola godina u sutka ko nova godina cekale vakvi i pedofili.
 
M

Macedon1um

Гостин
Јас уште не разбирам што сакале да постигнат со ставање на видеото онлајн, мислеле дека ќе добијат подршка, дека нема да ги апсат, дека нема да бидат судени, дека нема да одлежат малце? Мислеле дека имаат врски, паритја, па снимиле мало делче каде само е тепањето и малтретирањето, никаде, ама ни во секунда во видеото нема никакви олеснителни околности за нив.

Судијата што ќе го добие предметот нема да има полесен предмет во животот за судење.
Ги заебавале предходно познаници дека ќе имале дете со оваа и сл, па откако ја принудиле на тест го снимале признанието + тестот како доказ

Е сега оти се глупи праќале на други, а видео како видео се шири и затоа ќе си лежат во ќорка
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.406
Ок, со адвокат не се решава.
Цимерите у затвор ќе му го решат сега.

btw адвокатските трошоци ги плаќа страната што го губи спорот, така да, ако ме малтретира некој како нејзе и ако сум 100% сигурен у себе, ќе се задолжам ако треба.
Не мислев конкретно на двајцава.
Со или без адвокат они го јаделе.
Зборам општо, и со другари мои исти муабети паѓаат "брат, земи адвокат, ќе го решиш"
Баба ми за дворно место од 15 метри квадратни се тужи со комшијата 13 години и ништо не решиле до сега.
Со тие пари месечно што ги даваат за адвокати и двајцата, плац ќе купеа и пари ќе направеа.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Ги заебавале предходно познаници дека ќе имале дете со оваа и сл, па откако ја принудиле на тест го снимале признанието + тестот како доказ

Е сега оти се глупи праќале на други, а видео како видео се шири и затоа ќе си лежат во ќорка
Генијално :icon_lol:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.245
Поени од реакции
27.593
Едитирано е видеото кратено тоќно од кај да почне. протечено е од таму кај што било пуштено како доказ дека не е вистина тоа што го зборела мрднатава, ама изгледа го пуштил кај уште по мрдната :D
Naprotiv, videoto e pusteno bas od tamu kaj sho treba da pocne.
Normalen covek, po dokazot deka devojkata ne e bremena bi si zaminal.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Не мислев конкретно на двајцава.
Со или без адвокат они го јаделе.
Зборам општо, и со другари мои исти муабети паѓаат "брат, земи адвокат, ќе го решиш"
Баба ми за дворно место од 15 метри квадратни се тужи со комшијата 13 години и ништо не решиле до сега.
Со тие пари месечно што ги даваат за адвокати и двајцата, плац ќе купеа и пари ќе направеа.
Те сфаќам, ама во моево блиско опкружување имаше ситуација со вербална навреда. Многу, многу брзо го решија случајот. Многу зависи од адвокатот.
Имотните спорови обично се маратонски.

Не ја знам конкретнава ситуација, ама ај ете и нека „заслужила“ - многу сум против насилство, генерално. Можеле со некаква посериозна закана и без да снимаат. Многу примитивно е ова. Посебно ме нервира фактот дека снимале за да се курчат.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Битно Јоци поентирала дека фациве тепачи биле вмројни.
Многу битна информација.
Поздрав од Фрчко...
Бил активист, што е видливо од фејсбук постовите - „аналитичко“ новинарство во 2020
 
M

Macedon1um

Гостин
Битно Јоци поентирала дека фациве тепачи биле вмројни.
Многу битна информација.
Поздрав од Фрчко...
Имаше дешавка и со Хари Локвенец јуниор со сведоци со се, ама џабе кога татко ти е функционер тие случаи се заташкуваат.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Бил активист, што е видливо од фејсбук постовите - „аналитичко“ новинарство во 2020
Ако е пред три четири години, застарено дело
 

Kajgana Shop

На врв Bottom