Наместен натпреварот Луксембург - Македонија?

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.349
Поени од реакции
46.554
а тебе ти е мака шо идолите твои не се на власт, па лечиш комплекс?
ни имам фајде од хари за да го бранам ни ништо, туку само сум реален. ако има некаква местенка, тука се фифа и уефа, па нека повелат...
добро, не била наместена, заклучуваме дека фудбалерите се криви, играта е таква зошто некој донел селектор и стручен штаб во кој е Бабунски(кој гледам дека ти е директен кривец).... КОЈ го донел овој стручен штаб ???

Кого да обвиниме овде освен твојот сопственик и идол ?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Местена оти беше изгубивме инаку ние имаме најдобра репрезентација на свет.Како нашата фудбалска репрезентација нема ни во Амазон.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
бар порано да кажеа да си знаеме и ние да профитираме :P
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.657
Поени од реакции
10.967
Како бе не се мести? Па џип си купив од утакмицава - изјава на член од ффм.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Добро утро :cool:
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
и одлучите ли дали е наместена или не?
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Чудно. Зарем стварно би можела една така сериозна федерација ко ФФМ на чело со еден голем човек како што е г-динот Хаџиристевски да намести натпревар? Искрено, не ми се верува, ова сигурно е некаква монтажа. Злите усти се насекаде околу нас, не верувајте на се што ќе видите!
Осеќам многу иронија во постов :D
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.690
Поени од реакции
4.839
Овие од Макао имаат муда за коцкање:vozbud: - ставаат по пола милион за 2 у 1 на утакмицава , исто као шо направија со Андора.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
добро, не била наместена, заклучуваме дека фудбалерите се криви, играта е таква зошто некој донел селектор и стручен штаб во кој е Бабунски(кој гледам дека ти е директен кривец).... КОЈ го донел овој стручен штаб ???

Кого да обвиниме овде освен твојот сопственик и идол ?
јас за разлика од некои други, го користам мозокот и не потпаѓам под влијание на некои весници или тв куќи кои имаат газди со други интереси од оние кои моментално се на власт, за фудбалот праам муабет.
факт е дека моментално работите во ффм не се како шо треба и за изборот на селекторот и стручниот штаб за кривец го наоѓам хари, ама за се хари да е крив, па и за снегот на стадионите, или за невложувањето во фудбалот и немањето на спонзори во ситуација кога во македонија нема ни една салам фирма која можи да оддели барем 3-4 милиони евра огдишно за еден тим да има добри услови во време кога фудбалот е скап спорт, за нас барем, е то е идиотизам во буквална смисла на зборот.

и за ова болдираново... гледам дека споменуваш мој сопственик и така. е па да те информирам дека робовладетелското опшество одамна заврши и ова е време на демократија, кога робовите не постојат веќе, а јас сум слободен човек со право на глас и слобода за изразување.
доколку си ти толку заостанат па некој да те поседува и да те прави негов роб, има институции, обрати се таму, па ќе се среди и тој проблем :D
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
ФФМ денеска излезе со официјално соопштение до јавноста дека ФФМ се преименува во МАКЕДОНСКИ ШУМИ (y)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
а тебе ти е мака шо идолите твои не се на власт, па лечиш комплекс?
ни имам фајде од хари за да го бранам ни ништо, туку само сум реален. ако има некаква местенка, тука се фифа и уефа, па нека повелат...
Значи вака !!

На утакмицава беа овие коефициенти пред почеток на натпреварот. За луксембург да тепа 5-6, за Х 3.. и за 2ка 1.7

И сеа шо се случува заводуваме на полувреме 0:1 и дури трај паузата онлајн за пресврт и победа на Луксембург коефициенто пајџа на 1.8 :eek: пред да почни утакмицава коеф беше 6, а сега губат на полувреме и за да сврти коеф 1.8.. мислам по сите логики ако не е ништо матно коеф за да тепа Лукс на полувреме треба да е минимум 15. Знајш колку пари треба некој да уплати на пресврт за да коеф падни до 1.8 ? Свесен си шо кажуваш? Остај ја ти сликата од фб продавачо на дојави, реално размисли шо се случи и не тропај.....
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Значи вака !!

На утакмицава беа овие коефициенти пред почеток на натпреварот. За луксембург да тепа 5-6, за Х 3.. и за 2ка 1.7

И сеа шо се случува заводуваме на полувреме 0:1 и дури трај паузата онлајн за пресврт и победа на Луксембург коефициенто пајџа на 1.8 :eek: пред да почни утакмицава коеф беше 6, а сега губат на полувреме и за да сврти коеф 1.8.. мислам по сите логики ако не е ништо матно коеф за да тепа Лукс на полувреме треба да е минимум 15. Знајш колку пари треба некој да уплати на пресврт за да коеф падни до 1.8 ? Свесен си шо кажуваш? Остај ја ти сликата од фб продавачо на дојави, реално размисли шо се случи и не тропај.....
Кај беше на 1.8 ? На бет365 беше 10.00коеф на полувреме.

Како и да е, не викам дека не беше местена, напротив. Јас ја имав 0-2, влегувам кладилница и таму еден шо го знам. Абе само шо му кажав дека ја имам 0-2 гола Македонија, ми вика фрли го ливчето одма и прај поправно дека ќе ја вртит 2 во 1. (80мин ова некаде беше). Него му ја кажал газдава од кладилницава 20-30мин пред да почнит, ама цел Охрид го свртил за да ја уплатит и никаде не му ја уплаќале (и тоа не со многу со 300ден ќе ја уплател).

То е, затоа пропаѓаме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom