Накит

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Ѓердани

Убавината е најважна - така се верувало во минатото, тоа важи и денес. Жените се опседнати со разубувањето, со истакнувањето на она што е најдоброто во нив и за нив. Еден од најважните детали во украсувањето е секако ѓерданот. Овој накит кој го кител вратот на жените во разни епохи доживеал разни трансформации, обработки и дообработки, но дури и најстарите парчиња се со неверојатна убавина.

Колку вие го носите ова парче накит, и дали ви се допаѓа?




 

Lea

Член од
19 ноември 2005
Мислења
152
Поени од реакции
2
Јас не носам накит(алергична сум на триста работи) и затоа се решив јас да изработувам, ако веќе не можам ништо да ставам на мене:)...
...а инаку многу ми се допаѓа кога ќе видам накит на некоја девојка добро искомбиниран со облеката ...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
На убав врат, убави ѓердани, ммм...како сега би милувал еден таков, бел, како лебедов, со ѓердан-бисери, со дијаманти...
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Lea напиша:
Јас не носам накит(алергична сум на триста работи) и затоа се решив јас да изработувам...
Имаш слики од тоа што го изработуваш да ги споделиш со нас потенцијалните корисници?
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
nosam samo ako mi odgovara na toa sto go nosam.porano mi smetase da nosam lancinja ama sega veke ne,inace obozavam gooolemi lancinja ili od onie lancinjata so "biseri":icon_lol:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
denes si kupiv rozevi i beli i se mnogu ubavi :)
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
epa so aj so zdravje da gi nosis,so decko da gi iskines:)
e da vidis kolku ubavo lance si kupiv od hrvatska.svetlo zelenko vo nekoi iskrivenki formi dolgo,ne nesto ogromno,tuku onaka skladno.i figurite onaka licat kako delovi od malecki skolki:icon_lol: a pred 2-3 nedeli edna ovca od klas mi go potkaci i mi se skina:icon_mad: lele ke ja ubiev ama dobro uspeav da go popravam i sega e kako novo:)
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57


Bling ;) ова поштуем кај црнци ;)

Иам едино ланец, со војнички плочки..
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
jas mrazam gerdani i drugi trakatanci okolu vratot, a gi imam doma cel neseser i toa se podaroci od luge koi ne znaele deka ne sakam lanci i ostanati trakatanci...taka da od tie lanci imam napraveno narakvici...koi gi obozavam...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Lea напиша:
Имам: http://www.vedda.homelinux.org ...ама моментално е underconstruction....
може на pp? ќе ти го пратам каталогот и ќе ми кажеш што сакаш и како сакаш и ќе биде:)
Lea mene slikite ne mi otvoraat ama ako nesto mi praj kejf mene e bizuterija , beter od dzupce sum :)) Ako ne ti e maka pratimi i mene sliki pls :) Fala unapred
 

Lea

Член од
19 ноември 2005
Мислења
152
Поени од реакции
2
Па можеш да ми го кажеш mail-от на pp.....и ќе ти ги пратам:)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Да ја викнам мајка ми да ве флодира тука?

Јас имам 3-4 такви интересни рокерски ама стално ги заборавам
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Пред се придржувајте се до темата, нарачки и слични работи преку ПП.

Ѓердани носам многу ретко, а ги сакам многу, ги имам во изобилство дома но секогаш заборавам да ги носам:icon_lol: секогаш дури откако ке излезам ми текнува дека сум можела нешто од накит да ставам на мене :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom