Навики при заспивање

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ах бе децо децо, да ви беа рацете сусијатчиња, без онакво ќе останевте досега :D

Инаку шо прам. Легнувам странично и ја дрвам со глупости во умов. Од некоја си глупа банална анализа зошто се посврши Сербез Донка па до некој план за новиот ден. Музика обавезно, па така често пати се карам со домашниве како тоа било штетно од зрачењето ау ова она. Гајле ми е, битно да дрнка нешто. Во последно пуштам Радио Скопје и слушам некои емисии во тие доцни часови. Пример пед некој ден кажуваа за слепите лица и кучињата водичи кои минуваат на специјална обука, дека треба слепото лице да се движи минимум со 6.5 км на час, дека треба да се поврзи емотивно со песот, да го сака, да носи бел стап и така натака и то прам.
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Гушкање мече, темница само моите звезди на плафон светат..и потполна тишина ...Со светло или галама, музика неможам никад да заспијам.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
ништо посебно, единствено морам да се истуширам ма колку и да бидам уморен
што истото важи и за наутро- кога станувам - а станувам доста порано за да стигнам се’ да направам ( од туширање до кафе пиење) за да не задоцнам
 
Ф

Флеш

Гостин
Облекувам пижами,легнувам,гледам Тв,најчесто Јади Бурек па после Фринџ на Мтв и после дали заспивам гледајќи или пак терам до 3 ч додека не заспијан .... Спијам на десна страна со нога лева преку десна како потпора и ставам перниче меѓу нозе за да држи колку толку стабилност телото при спиење да нема нарушување на спиењето или телото :)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Облакам само долни пижами и легнувам одма на грб ,некогаш спијам и без перница .Ако нема светло ,музика или некаква бука одма заспивам .
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Alprazolam 0.25 mg :cenzura:
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Облакам пижами, дремам пред тв или компјутер дури не почнат да ми се затвараат очите, после тоа легнувам на стомак, рацете под перница и доколку се е тишина и темница заспивам во рок од 1 минута :D
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
138
Поени од реакции
207
Од ко ќе си легнам најчесто уште малце чепкам во телефонот и заспивам :) Или слушам музика на слушалки па заспивам со вклучена музика. А во последно ги слушам птиците од надвор пред да заспијам :D
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ништо посебно, единствено морам да се истуширам ма колку и да бидам уморен
што истото важи и за наутро- кога станувам - а станувам доста порано за да стигнам се’ да направам ( од туширање до кафе пиење) за да не задоцнам
tuu vidi navika
i navecer i nasabajle tusiranje :D preku vecerta dodeka si spiel izgleda mnogu si se ispotil pa mora da se istusiras nasabajle :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.953
Поени од реакции
10.600
гледаајќи тв, непамтам некад да сум легнал без да гледам нешто односно да речеме треба рано да станам и легнувам со цел одма да заспијам, нема шанси :D
друг ритуал ми е тинкањето али ако сум кецал вечерта скокам а а ко не обавезнооооо:X3:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
tuu vidi navika
i navecer i nasabajle tusiranje :D preku vecerta dodeka si spiel izgleda mnogu si se ispotil pa mora da se istusiras nasabajle :D
не ти го разбрав постов? што сакаш да кажеш ? која е твоја навика- заспивање со тренерки и патики и нетуширан ?! :eek:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
не ти го разбрав постов? што сакаш да кажеш ? која е твоја навика- заспивање со тренерки и патики и нетуширан ?! :eek:
zavisi sto sum rabotel preku den
ama sekoja den da se tusiram pred spanje i utre sabajle pak,koja logika e :D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Мене навика пред заспивање ми е варење јагнешка гла ко ќе е прикрај му додавам борова шишарка и едно гранче од чемпрес(од прилика гледајте да е 20тина сантиметри) и сета смеса ја турам во фиљчан и ја пијам:D
Немам некоја посебна навика освен миење заби, немијам аку сум ептен уморен и секош ама секош првин облеквам горна па после долна пиџама таква ми е рутината уш од времето ко бев мал сколовранец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom