Навивач остана без дланка на дербито Пелистер-Вардар

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.839
Поени од реакции
21.301
Нема тема да не ја засере овој владе,читам и очи ме печат од глупостите што ги пишува.
Од друго те печат ;).
И веке кога се правиш толку паметен повели со контрааргументи демантирајме и на оваа тема и на било која друга тема што наводно сум ја засрал. Вака само тропаш празна слама. Не сум јас крив дека најголем процент овде се тинејџери ( кој во години кој во умот) и дека некој дозволува диксусијата да се води на начин на кој се води.
И кога сме тука му должам едно извинување на @Комита Ултрас затоа што колку што проверив не бил само тој тука модератор, така да неможе цела вина да падне само на него, посебно кога ке видам што друgиот пишува и се залага. Секако не мислам на @Peja989 .Во најмала рака и него не му е лесно.
П.с Проикулин му е мајката. Ајде капни си некоја капка и да ја видиме на дело твојата конструктивна дискусија и став.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Од друго те печат ;).
И веке кога се правиш толку паметен повели со контрааргументи демантирајме и на оваа тема и на било која друга тема што наводно сум ја засрал. Вака само тропаш празна слама. Не сум јас крив дека најголем процент овде се тинејџери ( кој во години кој во умот) и дека некој дозволува диксусијата да се води на начин на кој се води.
И кога сме тука му должам едно извинување на @Комита Ултрас затоа што колку што проверив не бил само тој тука модератор, така да неможе цела вина да падне само на него, посебно кога ке видам што друgиот пишува и се залага. Секако не мислам на @Peja989 .Во најмала рака и него не му е лесно.
П.с Проикулин му е мајката. Ајде капни си некоја капка и да ја видиме на дело твојата конструктивна дискусија и став.
Дружети во овие 70 страни имаш колку сакаш контрааргументи на твоите размислувања кои се невистинити баш поради овие контрааргументи.Но ти не праиш нас будали,деца,наркомани,алкохоличари,ретардирани и не тераш повторно да ти објаснуваме.Или ти си ретардиран или никој не ти обраќа пажња во животов па мораш тука на форум да глумиш нешто.Иди лепи плакати олабај не нас наркоманите,алкохоличарите да си живееме со нашите пороци ионака нит ти нас ќе не разубедиш дека навивањето е 11тиот грев ,ниту ние ќе те обидеме дека навивањето не е никаков грев туку избор во животот на секој човек.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.839
Поени од реакции
21.301
Дружети во овие 70 страни имаш колку сакаш контрааргументи на твоите размислувања кои се невистинити баш поради овие контрааргументи.Но ти не праиш нас будали,деца,наркомани,алкохоличари,ретардирани и не тераш повторно да ти објаснуваме.Или ти си ретардиран или никој не ти обраќа пажња во животов па мораш тука на форум да глумиш нешто.Иди лепи плакати олабај не нас наркоманите,алкохоличарите да си живееме со нашите пороци ионака нит ти нас ќе не разубедиш дека навивањето е 11тиот грев ,ниту ние ќе те обидеме дека навивањето не е никаков грев туку избор во животот на секој човек.
И како ти помогна со твојот пост во дискусијата.
Ако според тебе се е кажано тогаш можеби би требало темата да се затвори.
А аргументите и контрааргументите ви вриштат. Посебно делот со демантирање. Тешки глупости се изнапишаја. Ако тие ги сметаш за контрааргуметни тогаш оди потпорасни и вратисе кога ке можиш да гласаш па да дискутираме.
И дај пошто сите како навиени се нешто поврзувате со лепење плакати и партија, ајде објасни каква врска има тоа со било што. Ти демек од СДСМ си па намерно сега ви прават опструкции нешто за да не добиете на избори?? Колку глуп треба да бидиш за да поврзуваш ваков настан со политика.
Ајде објасни како ги поврза тие две работи.
За крај зошто мислиш дека сакам да ве разубедам да не навивате. Тоа дека не правиш разлика од навивање и хулиганство како избор на начин на живот државата ти е крива?
Си одбрал таков начин на живот, што плачиш после дека јадиш ќотек на секое. Твој избор па трпи.
Зошто не искоментира на пример нешто за постот кој е дел од Англискиот закон во врска со фудбалот и навивањето. Цело време тука се пењавиш како овде било вака , така и на запад било незнам како. Ете ти пиши црно на бело како е таму.
Никој ама ни еден не се јави да прокометира. Не ви чини, не ви одговара вистината како и за многу други работи тука или пак толку ви се можностите за дискусија па ајде сега ке тресиме зелени. За дечињата на кои уште не се ни бричат можеби можам да ги сфатам за трескање глупости, ама сигурно има и некој полнолетен овде. Некој напиша дека таму на запад ем што ве извадија на пола утакмица башка јадовте ќотек како магариња. Ајде нашата полиција не чинела, ама изгледа и другите полиции не чинат. Па како не смеело да ве вадат пред крајот на утакмицата. Испадна дека ем смеело им ве вадат ем ве тепаат. И нормално никој не го искоментира ни тоа.
И после ти мене ке ми зборуваш за аргументи и контрааргументи. Не ви се тие аргументи туку желби. Со тие финти ни дете од градинка неможиш да убедиш во нешто , не пак возрасен човек.
За болдот и јас можам истото да го заклучам и за тебе. Или си ретардиран или никој не ти обрнува внимание во животот па мораш на утакмица да глумиш нешто. Ме заболе мене за твоето внимание па уште и на форум, така да не си придавај до толку важност, ланскиот снег ми е побитен и повеќе ќе ми недостига од тебе.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.172
Поени од реакции
25.778
Англија е земја каде што нити еден од овие што идат на фудбал денес нема да можат карта да купат.Англија 2ра лига пред некоја недела се изврши трансфер од факин 11милиони фунти.Кај нас државата нема толку свои пари.Англија ја има најдобрата лига во светот и економски меѓу најстабилните земји во светот.Додека во Англија гинеа луѓе по стадиони и низ маала вие се крстевте во тито,југославија,станчињата што ви ги даваа.Едино заедничко со Англија ни е времето деновиве.

Да не идеме до Англија.Да тркнеме до север каде што србите секој втор ден убиваат по еден човек затоа што секој факинг навијач таму е нешто повеќе од навивач(поготово зборувам за црнобелине).А јас гарантирам дека ти како најголем шупак на форумов ниту еднаш си стапнал на утакмица,ниту еднаш си бил во било каква тепачка,и ниту еднаш во животот не си рекол НЕ на ова ебење што ти го пружаат твоите идоли во твојот раширен ко брана шупак.Би сакал да те видам во живо и дами го кажеш истово во лице за да можам да ти се изнасмеам во фаца колку си глуп и ограничен и да ти дадам лепак да шмркаш пошо избори нема у скоро време.


Трета работа е тоа што сигурно не знаеш како функционира полицијата кога се работи за албански навивачи.Дали некогаш си сретнал на интернет дека Албанците биле избркани од стадионот во тетово ради националистичко навивање ? Дали некогаш си прочитал како некоја навивачка група гостувала во Чаир ? Дали некогаш си прочитал како шверцери нападнале македонски деца ? А после дали за секоја можна ебана тепачка во градот после утакмица има двеста наслови како комити нападнале невини луѓе/жени/деца ? Епа изроду македонски ТИ СИ ПООДВРАТЕН ОД СЕКОЈ НОВИНАР ВО НАШАВА НЕПОСТОЕЧКА ДРЖАВА !
Многу конструктивен пост. Аргументирање дека навивачите не се хулигани, со реченици од типот „Додека во Англија гинеа луѓе по стадиони и низ маала вие се крстевте во тито,југославија,станчињата што ви ги даваа.“ и „Да тркнеме до север каде што србите секој втор ден убиваат по еден човек затоа што секој факинг навијач таму е нешто повеќе од навивач(поготово зборувам за црнобелине).“.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Многу конструктивен пост. Аргументирање дека навивачите не се хулигани, со реченици од типот „Додека во Англија гинеа луѓе по стадиони и низ маала вие се крстевте во тито,југославија,станчињата што ви ги даваа.“ и „Да тркнеме до север каде што србите секој втор ден убиваат по еден човек затоа што секој факинг навијач таму е нешто повеќе од навивач(поготово зборувам за црнобелине).“.

Тие ти се поим за хулигани.Имаш нешто сретнато кај нас ? ТОа беше поентата на тој пасус од постот.За нас хулигани се рачунаат оние што фрлаат со парички,упаљачи еднаш во текот на цела утакмица.Тие што палат бакљи,пцујат мајки на судии итн.ТОа ти е хулиганство од невидени размери.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Невин додека не се докаже виновен, и по тој основ полицијата не смее по предпоставка дека ќе се случи нешто по нејзино дискреционо право да потиснува, истиснува, тепа...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Абе дали сте нормални со млд владе ќе се убедувате :D

Типот еднаш искоментира, дека за него е во ред и да се убие некој од ќутек од страна на џандари, заради тоа што е комита, типот е невиден (скриен) локал патриот, и да се работеше за некој навивач од неговиот крај, збор немаше да зуцне. Едноставно си хејта Скопјани, и тоа е тоа.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Подебилно нешто од изедначување на навијач и хулиган немам слушнато, па хулиган можеш да начекаш и на митинг и протест па и на свадба во кафана, додека навивачот оди на трибина да го бодри безрезервно својот клуб ,хулиганите одат да прават бељи како и на секој собир така и на трибина, е сега државата при првата беља на хулиганот ако го осуди и оддалечи од општеството помалку проблеми ке има и на трибина, но очигледно во оваа бедна земја сите навивачи се и хулигани, а службите за обезбедување на стаадион се морони, прво тие наредби што ги издаваат а после обичните џандари кои често и сами провоцирааат и доаѓа до беља, секако со чест на исклучоци, друга работа проблем според мене кај македонските навивачки групи е тоа што се слабо организирани, пример да ги има на секоја утакмица по 10000 неверувам дека кучињата така лесно би влегле на трибина и да ги избркаат пред завршеток на утакмица каде што ке има големи нереди и секако кога земјата би била нормална кривицата ке падне на полицијата, бидејќи никаде при нормално навивање навивачите не се бркаат пред завршеток на утакмицата, од друга страна па и одамна несум слушнал да има некој поголем инцидент на спортските настани па навијачите да се толку озлогласени како што се, али ова е Македонија и се е можно.
Според тоа јас што сум информиран, навијачкото движење во Немачка е најорганиризано, добро сега последните неколку години им забранија пиротехника, мада пак му даваат на клубот голема подршка и секако и таму има инциденти, за кои овие амеби кои негледаат од нос подалеку немаат појма, некој тука ми спомнува некои закони од англија и како било таму, а тој истиот кога нешто спомнува треба да знае дека прво во Англија сите хулигани се во затвор или во полиција во времето додека е мечот и пак постојат инциденти,кои во медиумите не се ни спомнуваат, а инаку според мене лично Англија има најмизерно навијачко движење каде од стадионите е направено театар.
Е сега лично од мое искуство, кога одам да го бодрам мојот тим иако не одам секоја утакмциа, бидејќи тоа неми го дозволува ниту време, ниту пак имам пари за секоја утакмица али сигурно годишно за 10 - 20 пати се снајдам да отидам, одам со намера да рипам, пеам, се заебавам и си пројдам како што треба и секако со победа на мојот клуб, никако не одам со намера да се тепам со некого па и со полицијата, да кршам, крадам или да правам некои слични глупости, но кога секако некој би ме нападнал природна реакција е да се бранам , па тоа ако сака нека е и полиција.
Така да, дечкиве што ги изедначуваат хулигани со навијачи и навивање со криминал се морони и мислам дека би требале да бидат банирани од оваа тема, бидејќи воопшто недопринесуваат за развивање на дискусија, туку со глава во зид одат и според нивното треба да се забрани и навивање и спорт бидејќи фудбалот првенствено се игра ради навијачите и докажување со нив нема.
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
64
А изјавава на прецедников на клубов? Онака одмерено партиски во 100 чекори. Па Мамич да беше барем нешто ќе кажеше у одбрана.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
А изјавава на прецедников на клубов? Онака одмерено партиски во 100 чекори. Па Мамич да беше барем нешто ќе кажеше у одбрана.
Кај има негова изјава???[DOUBLEPOST=1407447154][/DOUBLEPOST]А последно инфо што го добив за сосотјбата на раката на Турчин е дека можел да ги мрда прстите, и докторите биле задоволни како напредува состојбата ама дека ќе морала уште најмалку една операција да се изврши.
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
64
Вчера кога објавија дека ќе граделе комплекси за тренинг, вториот дел беше прашање у врска со настанот.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.092
Поени од реакции
11.100
И што одлучивте вие сега? полицијата е крива затоа што ја празнела трибината пред последниот свиреж ?

Moжеби полицијата ви го има фрлено меракот, ама во трагедијава спрема сите клипови кои што ги изгледавме поголемата кривица е кај дечкото.Се гледа 10 секунди како мафта со неактивирана бомба во раце за по одреден период да му експлодира враце и вие кажувате дека тој не е крив?? Епа кој е тогаш ?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
И што одлучивте вие сега? полицијата е крива затоа што ја празнела трибината пред последниот свиреж ?

Moжеби полицијата ви го има фрлено меракот, ама во трагедијава спрема сите клипови кои што ги изгледавме поголемата кривица е кај дечкото.Се гледа 10 секунди како мафта со неактивирана бомба во раце за по одреден период да му експлодира враце и вие кажувате дека тој не е крив?? Епа кој е тогаш ?
Он е крив.
И ај не кур замарај сеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom