Навивачки групи во Македонија

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Гостувања во Кавадарци и Охрид е па бравос за тебе.A за тоа дека чкембари не одат на кошарка не знам од кај ви е таа информација ОДАТ.А то шо викаш дека ако се крени повеке кошарката во Битола и се полни целата сала дека тогаш да прајме муабет тогаш вие никогаш нема да можите да се споредите со нас.А за тоа дека козари се подобри од нас небиди смешен а на таа карта со гостувањата кога сакам можам да те заебам.Гледам ни дечките од Кавадарци не ве тркалат поке

Епа ако ОДАТ , дај докази бе мајсторе...Не мора клипови,пушти некоја слика или извештај од навивање било да е у весник или на некој сајт...Не е финтата само да одиш и да бидеш виден него да навијаш,поддршка да дадеш , и во победа и пораз да си тука а не само кога управа ќе ви даде пари за бус до Кавадарци...

Ти викаш дека се крева кошарката во БТ а ја само повлекувам паралела помеѓу тоа дека ако се крева(како што викаш ти) тогаш следствено на тоа треба да има и доста народ на утакмици и редовна публика и навијање...Не глеам резултати од тоа што се кренала до сеа ...Кој е просекот на Чкембари се уште не ми кажа а веројатно нема ни да ми кажеш пошо ги нема...

Дечките од Кавадарци се ваши слуги и не ги мешај сеа нив кај што не им е местото...Ти ми млатиш празна слама и вртиш ко киша око Крагуевца и никако одговор да дадеш...Што е проблемот ??

Брао за тебе ако можеш да ме заебеш на карта за гостувања...Гледај ти само за тебе а за групата нека те боли рац-ку и далеку ќе стигнете...Не сакам да се расправам со тебе и со бројки и со статистики,слики,клипови да ти докажувам дека ФА е институција за Чкембари во баскет-навивање ...Минатиот пат кога се дискутираше со мене,не знам на која тема , кога немаше што више да пишеш си се повлече и те немаше све до денес кога пак реши да збориш небулози ...
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Е сега велевте дека нема гостувања во кошарка тоа ти го докажав ти пуштив клипови значи сепак имаме гостувања на кошаркарските натпревари.За тоа дека сум немал шо да пишам и сум се повлекол тоа ке го направам кога ке престаниме да постојме а тоа нема да се случи,за групата си гледам да знајш а не само за мене иако не знам шо имаше врска то со таја твојата карта за гостување.За просекот од тоа колку навивачи има на утакмица не знам но сигурно е меѓу првите во Македонија во кошарка а за фудбал се знае.Можиш кој било да го прашаш на улица кои навивачки групи ги знае во Македонија и за кој смета дека се најдобри и ке ти кажи а сигурен сум дека и сам знајш.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Е сега велевте дека нема гостувања во кошарка тоа ти го докажав ти пуштив клипови значи сепак имаме гостувања на кошаркарските натпревари.За тоа дека сум немал шо да пишам и сум се повлекол тоа ке го направам кога ке престаниме да постојме а тоа нема да се случи,за групата си гледам да знајш а не само за мене иако не знам шо имаше врска то со таја твојата карта за гостување.За просекот од тоа колку навивачи има на утакмица не знам но сигурно е меѓу првите во Македонија во кошарка а за фудбал се знае.Можиш кој било да го прашаш на улица кои навивачки групи ги знае во Македонија и за кој смета дека се најдобри и ке ти кажи а сигурен сум дека и сам знајш.
шо знајш бе шо знајш па прашај да видиш која е најстара навивачка група и која е најбројна ...мислам сега во овие периоди не толку али сепак се боље од вас комити 200 пати стандард имаат 200-300 луѓе колку имате вие стандард...ај да видам шо знајш
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
шо знајш бе шо знајш па прашај да видиш која е најстара навивачка група и која е најбројна ...мислам сега во овие периоди не толку али сепак се боље од вас комити 200 пати стандард имаат 200-300 луѓе колку имате вие стандард...ај да видам шо знајш
Јас знам то шо треба.Знам која е најстара навивачка група ама и знам која е и најдобра и најбројна.Ти не знам дали ги знајш тие работи.За кој се најдобри знат сите во Македонија а и надвор.
е еве ти едно клипче да видиш како се навива кога е најпотребно за клубот
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Јас знам то шо треба.Знам која е најстара навивачка група ама и знам која е и најдобра и најбројна.Ти не знам дали ги знајш тие работи.За кој се најдобри знат сите во Македонија а и надвор.
е еве ти едно клипче да видиш како се навива кога е најпотребно за клубот
брат сеа ке ти кажам нит навивам за вардар нит гледам ама ти кажувам она што е реално сакам да ми кажете колку сте стандард....не кога играте со вардар а ова за резултатов да ти кажам ич не ме занима
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
брат сеа ке ти кажам нит навивам за вардар нит гледам ама ти кажувам она што е реално сакам да ми кажете колку сте стандард....не кога играте со вардар а ова за резултатов да ти кажам ич не ме занима
Не ми беше битно резултатот туку само да се види публиката.А за на другите мечеви сме помалце.Но сепак се знае дека Пелистер никогаш не бил клуб со богат спонзор кој ке конкурира за титулата но сепак навивачите се тука.

еве исечок од списанието Навијач
 
Z

ziko bt

Гостин
Клиповиве ти се од по едно гостовање секоја сезона..Да да најверни се..
пс.провери колку гостовања има палистер во една сезона па пиши и не се јачај со клиповиве :uvo:
dobro de 1 gostuvanje 1 aj klaj klipoj od family na gosti kaj so navivat

шо знајш бе шо знајш па прашај да видиш која е најстара навивачка група и која е најбројна ...мислам сега во овие периоди не толку али сепак се боље од вас комити 200 пати стандард имаат 200-300 луѓе колку имате вие стандард...ај да видам шо знајш
so rece komiti postara navivacka grupa od ckembari aj preispitajse te molam:bip:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
abe ckembari vie postoite samo radi KOMITI samo togas se sobirate....inace vaka ve nema nigde!!!istiot slucaj e i so cpb....zatoa predlagam site drugi da ne pisuvaat tuka da si se druzat na raat oni
 
Z

ziko bt

Гостин
ko nemaja pari vardar komiti bojkotiraja
pelister otsekogas nemale jak sponzor ama nikogas ne bojkotirale
pa se gleda koj koj e
 
Д

Демијан

Гостин
Незнам зошто воопшто се расправаат со членови како ziko bt или suv4o.Значи толку се анти-скопје настроени тоа е чудо едно.Вашите Чкембари го чекаат гостувањето на Вардар цела сезона,тоа е најбитна утакмица за нив,додека Комити го гледаат само како потешко гостување и ништо повеќе.Битола мора да се убедите дека Скопјани ви се идоли(зборам за навивачки работи).

Мене иначе уопшто не ме интересира Мак кошарка ама знам како стојат работите во неа и на македонската баскет тифо сцена.Не ги подржувам МЗТ ни Работнички ама знам кој е кој тука во Скопје и во Македонија!
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
248
Поени од реакции
5
zs be vikate deka ckembari se sobiraat samo so komiti nema vrsaka i so drugite odam ama vo pomala brojka.a da ve prasav vas komiti ne se sobiraat samo so ckembari?me mrzi da stavam sliki da vidite kolku se so peliste ko igraja vo sk i kolku se ko ke igraat so drugi timovi.pa normalno na derbi idat poveke navivaci odkolku na obicni sredbi
 
Д

Демијан

Гостин
zs be vikate deka ckembari se sobiraat samo so komiti nema vrsaka i so drugite odam ama vo pomala brojka.a da ve prasav vas komiti ne se sobiraat samo so ckembari?me mrzi da stavam sliki da vidite kolku se so peliste ko igraja vo sk i kolku se ko ke igraat so drugi timovi.pa normalno na derbi idat poveke navivaci odkolku na obicni sredbi
Комитите се собираат во голем број на многу утакмици,барем оваа сезона и дома и на гости.Вистина е дека со Пелистер се највеќе зошто тоа е дерби на Македонија.И јас сакам силен Пелистер и силен Вардар ама што е тука тука е.
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Комитите се собираат во голем број на многу утакмици,барем оваа сезона и дома и на гости.Вистина е дека со Пелистер се највеќе зошто тоа е дерби на Македонија.И јас сакам силен Пелистер и силен Вардар ама што е тука тука е.
Вардар бил неколку пати шампион на Македонија клуб со едни од најдобрите,најбогати спонзори за разлика Пелистер никогаш немал јаки спонзори,но Чкембарите се стално тука дома на гостувања,со најдобра кореографија и се тоа најчесто со сопствени пари оти ретко клубот помага.А за тоа дека најпоке има гледачи на дерби натпреварите сегде е така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom