Навивачки групи во Македонија

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
ej ke ve molam deneska stvarno...mn mi e tesko i ne sum bas u sostojba za kavgi stvarno...eden od najdobrite drugari mi otide pa za mzt ili za rabotnicki k*r me boli....stvarno ve molam...dojdov tuka za malce zabava da zaboravam
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
770
Поени од реакции
266
argati nasi, ne si argat ako sadis so site poznati licnosti, na den sto e proglasen za neraboten samo poradi taa namena!
agrati nasi, vo aerodrom nema nivi, za raslika od k voda, pripor, gjorce, i sl ( toa e nivniot centar)
argati nasi, vekje kasnite na niva!!! (seeeekoj dena da si na niva, E TOA E ARGAT):back:
ps: bravo za deckoto sto ja nosel maickata od MZT, se gleda deka ima muda ( za razlika od dr) sto ja nosi segde i mozete za takvoto da mu se fatite!!!
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
хаха на нива носите маици на мзт се гледа колку сте верни навивачи хахаха ајде на нива да садите дрва и да не носите некое знаме од мзтовците да прилегнете малку да одморете хахаха
Idi izbanjaj se be...
Od kavadarecko do tuka smrdis :nesvest:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
jas bi dal samo eden odgovor...deneska site gi sakam..i Family I Lozari Pa i Ajduci Zimi Majka koga trgnav od grobista pa do vecerva ispiv mnogu taka da sea moram da idam da pijam voda...Radical cuvaj mi grb da ne mi e dole toj...kako go vikaa strasniot...ili opasniot ne e bitno:pos2:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
pozz do site jas ke odam malku da pospijam..... opasna rabota ke da e ova :)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59


http://www.sport.com.mk/?ItemID=8994249 ... E088F747A1
Се јави и маалската дружина
"И.Д.И у П.М". Некому му пречат и новинарите. Се наоѓаат погодени за онаа сторија околу транспарентот "Ти си ДРОГА што сакам да ја примам", иако нивното име во тој текст не беше споменато. Се јави и маалската дружина која во Работнички гледа како дрога. Неречени како Легија 5 и тајфа во која членуваат не повеќе од 10 полнолетни 'навивачи'. Тоа е групата која многу често го менува своето име (најверојатно поради бројот на членовите). Беа "романтичари" па така во скора иднина можеби и ќе се викаат Шалке 04. Штета што транспарентот е двосмислен, а за кого е наменет докажаа во скандирањето "И.Д.И е педер!!!". П.М и "педер", мал фонд на зборови на оваа дружина кои најверојатно се извадени од нивното секојдневие.

:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Нормално дека за вас побитно е тоа што исфустрирано , со 2 дијазепама,1 кафетин и Б6, го пишувал ова гомно новинарско а навивачката правда не е.Сите јадеа гомна кога новинарите пишуваа за срање инцидентот во Јане пред 1 сезона , а сега кога е на обратна страна се поздравуваат новинарите со овие коментари.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.492
Поени од реакции
47.593
хаха која правда кои навивачи црни сте вие бе/....... АЛОО ВИДИ ФОТОС СЛЕПЕЦ!!!
сабајле по леб поише бабаи има во дуќан него вие на трибина,кој скате да ве свати озбилно вакви никакви :pos:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
хаха која правда кои навивачи црни сте вие бе/....... АЛОО ВИДИ ФОТОС СЛЕПЕЦ!!!
сабајле по леб поише бабаи има во дуќан него вие на трибина,кој скате да ве свати озбилно вакви никакви :pos:
Како и секогаш се јави 'ИТРИОТ' кој има комплекс на се што е во врска со името Работнички.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Сликата е кога се загреваа играчите, што е намерно направено од Мак.Спорт.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Сликата е кога се загреваа играчите, што е намерно направено од Мак.Спорт.
Хммм...искрено кажано, и со Вардар не бевте баш многубројни, се виде на ТВ.
Барем се знае кој навива за клубот, а кој бил од помодарство навивач.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Види нашата бројка е таа од 20 до 40 и тука нема што да се полематизира.Ние сме соочени со тоа и само гледаме нешто да подобриме.
Во Македонија дојдено е на тоа ниво да имама преку сила 6 навивачки групи(фудбал) кои константно го бодрат клубот.Тоа е жално но ние сме горди што сме едни од нив без разлика на бројката.Немаме пропуштено гостување до сега , на што е еден плус за нас.Плус ова ни е и прва година па имаме некои идеи кои можат значително да ја подобрат таа бројка.Колку е можно ќе видиме, засега тука сме и ќе останеме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom