Навивачки групи во Македонија

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
billa bong pozdrav so


Црвена звезда - Партизан 1:0 (1:0)
Милијаш 16' :helou:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
aerodromka напиша:
billa bong pozdrav so


Црвена звезда - Партизан 1:0 (1:0)
Милијаш 16' :helou:
Хихи знам:kesa:....нема врска продолжуваме со дискусијата околу кошарката може?



п.с Бај д веј тоа е у куп:smir:
 
Член од
16 април 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
aerodromka напиша:
AMA NE NON STOP e kaj nas ima 300 sto doagaat non-stop yoa sakam da ti kazeme
I kaj nas ima otprilika tolku so navivat non stop mozda i nesto poke. A to so napisav za 1000-1500 e koga ima 4000+ publika ne stalno.Nema sansa kaj nas (barem ne uste) vo bilo koj sport po tolku luge non-stop da navivat:nenene:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
nikolabt напиша:
I kaj nas ima otprilika tolku so navivat non stop mozda i nesto poke. A to so napisav za 1000-1500 e koga ima 4000+ publika ne stalno.Nema sansa kaj nas (barem ne uste) vo bilo koj sport po tolku luge non-stop da navivat:nenene:
....Не бе нема таква публика што 2000 души навиваат нонстоп мислев во Македонија....а Фемили мислам дека ако се соберат мислам дека можат да навиваат нонстоп затоа што тие гинат за Мзт:helou:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Billa Bong напиша:
....Не бе нема таква публика што 2000 души навиваат нонстоп мислев во Македонија....а Фемили мислам дека ако се соберат мислам дека можат да навиваат нонстоп затоа што тие гинат за Мзт:helou:
Нема сала за да не собере 2000. Иначе ние навиваме да, ама имаме и мизерни утакмици. Некогаш ни се случува да бидеме катастрофа и да не пееме, а некогаш како со Работнички пред 4-5 години, ние губиме 30 разлика и не престануваме да пееме, не што не престануваме, туку и се погласно и погласно навиваме како се наближуваше крајот. И со Куманово пред 5-6 сезон, испаѓаме, не влагаме во плејоф, последна утакмица во сезоната и 500 луѓе пееме:

И ако не бидеш Скопје првак ти,
Пиеамида не жали,
ќе ти опрости,
зошто во срцево, те носиме
и пееме, О еМЗеТе

И играчите излегоа од соблекувална отпоздравија уште еднаш и пак си влегоа, а ние не прекинавме да пееме и играчите УШТЕ ЕДНАШ се вратија на терен и пак отпоздавија, а ние останавме саат време во сала одкако заврши утакмицата и не прекинавме да пееме, при Мзт испаднат веке од поодамна и против мизерен тим, ние 500 навивачи грлата ги оставивме.

Муабетот ми е, Мзт не се сака вештачки, одиме и кога не не бива и срцата ги оставаме таму. Кој бил на овие две утакмици, можам комотно да кажам дека никогаш нема да ги заборави.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.493
Поени од реакции
47.595
Комотно ти кажувам дека нема да ја заборавам кај ја спомна бе се наежив:vozbud: стварно беше доживување маме му ебам!!!! леее ми летна младоста по салине скопски ауууууу!!!
 
П

Паспарту

Гостин
Radical Boy напиша:
Нема сала за да не собере 2000. Иначе ние навиваме да, ама имаме и мизерни утакмици. Некогаш ни се случува да бидеме катастрофа и да не пееме, а некогаш како со Работнички пред 4-5 години, ние губиме 30 разлика и не престануваме да пееме, не што не престануваме, туку и се погласно и погласно навиваме како се наближуваше крајот. И со Куманово пред 5-6 сезон, испаѓаме, не влагаме во плејоф, последна утакмица во сезоната и 500 луѓе пееме:

И ако не бидеш Скопје првак ти,
Пиеамида не жали,
ќе ти опрости,
зошто во срцево, те носиме
и пееме, О еМЗеТе

И играчите излегоа од соблекувална отпоздравија уште еднаш и пак си влегоа, а ние не прекинавме да пееме и играчите УШТЕ ЕДНАШ се вратија на терен и пак отпоздавија, а ние останавме саат време во сала одкако заврши утакмицата и не прекинавме да пееме, при Мзт испаднат веке од поодамна и против мизерен тим, ние 500 навивачи грлата ги оставивме.

Муабетот ми е, Мзт не се сака вештачки, одиме и кога не не бива и срцата ги оставаме таму. Кој бил на овие две утакмици, можам комотно да кажам дека никогаш нема да ги заборави.
:zver::zver::zver: toa ti se pravi navivaci, a ne nigde da ja nema navivackata grupa koga timot se bori za opstanok, a u gradi se mavaat koa se borat za titula (ke se prepoznaat koi se tie navivaci)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
itar pejo напиша:
Комотно ти кажувам дека нема да ја заборавам кај ја спомна бе се наежив:vozbud: стварно беше доживување маме му ебам!!!! леее ми летна младоста по салине скопски ауууууу!!!
А мислиш јас не се наежив кога пишував? :) Со она Мзт сум од 9 години, не младоста, све ми летна таму, можам и пензија да земам :)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Radical Boy напиша:
Нема сала за да не собере 2000. Иначе ние навиваме да, ама имаме и мизерни утакмици. Некогаш ни се случува да бидеме катастрофа и да не пееме, а некогаш како со Работнички пред 4-5 години, ние губиме 30 разлика и не престануваме да пееме, не што не престануваме, туку и се погласно и погласно навиваме како се наближуваше крајот. И со Куманово пред 5-6 сезон, испаѓаме, не влагаме во плејоф, последна утакмица во сезоната и 500 луѓе пееме:

И ако не бидеш Скопје првак ти,
Пиеамида не жали,
ќе ти опрости,
зошто во срцево, те носиме
и пееме, О еМЗеТе

И играчите излегоа од соблекувална отпоздравија уште еднаш и пак си влегоа, а ние не прекинавме да пееме и играчите УШТЕ ЕДНАШ се вратија на терен и пак отпоздавија, а ние останавме саат време во сала одкако заврши утакмицата и не прекинавме да пееме, при Мзт испаднат веке од поодамна и против мизерен тим, ние 500 навивачи грлата ги оставивме.

Муабетот ми е, Мзт не се сака вештачки, одиме и кога не не бива и срцата ги оставаме таму. Кој бил на овие две утакмици, можам комотно да кажам дека никогаш нема да ги заборави.
ja prva ke kazam deka nema da gi zaboravam!!!!Rabotnicki utakmicata se sekavam peevem celo poluvreme bez prestan i mi teknuva DZOLE VOJNOVIC utredenata vo sport imase izjva i bas iskometira za toa!!!!!!KUMANOVO auuuuuuuuuuuuuuuu kakva utakmica bese toa i kakov kraj imase taa utakmica lelelellelelelel ja izlegov od sala t.e ne samo ja tuku i mnogu luge ilegovme so placenje posto toa sto go doziveav taa utakmica bese................................auuuuuuuuuuuuuuuuu! i da se nadovrzam poslednata vo park koga koga se vide deka nemame sansi za ponataka koga ponavme so svirkanjeto na mnogu poznatata pesnicka od filmceto "MAJMUNCETO ALIS" me vrati vo zivot malce, cela sala se cudese sto se desi togas,kolku bese dobro samo site svrkame i igrame nekoj 600 luge urnebes bese!!!!!!!!!takvi utakmici da doziveete vie pa posle moze muabet da pravime
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
aerodromka напиша:
i da se nadovrzam poslednata vo park koga koga se vide deka nemame sansi za ponataka koga ponavme so svirkanjeto na mnogu poznatata pesnicka od filmceto "MAJMUNCETO ALIS" me vrati vo zivot malce, cela sala se cudese sto se desi togas,kolku bese dobro samo site svrkame i igrame nekoj 600 luge urnebes bese!!!!!!!!!takvi utakmici da doziveete vie pa posle moze muabet da pravime
Haha, da da togas i ovie od C.P.B. se cudea sto e rabotava, kako i ostanatite "neutralni". Mnogu ubavo se gleda toa i na CD-to. :)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
F.A. напиша:
Haha, da da togas i ovie od C.P.B. se cudea sto e rabotava, kako i ostanatite "neutralni". Mnogu ubavo se gleda toa i na CD-to. :)
steta toa sto go nema na youtube ima samo pred pocetok na utakmicata koga sedime vo zabar i koga ideme nataka toa nekoj neka go stavi da vidat i drugite za sto pravime muabet :tv:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
aerodromka напиша:
steta toa sto go nema na youtube ima samo pred pocetok na utakmicata koga sedime vo zabar i koga ideme nataka toa nekoj neka go stavi da vidat i drugite za sto pravime muabet :tv:
Pa za da se stavi treba dobra konekcija, a i neznam dali moze da se stavaat tolku dolgi klipovi. Plus celiot klip e 3-4 GB.
 
П

Паспарту

Гостин
F.A. напиша:
Pa za da se stavi treba dobra konekcija, a i neznam dali moze da se stavaat tolku dolgi klipovi. Plus celiot klip e 3-4 GB.
ааа тоа е веќе филм :pos2: 3-4 гига сигурно е нешто многу јако убаво е да се види :helou:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
DoolroX напиша:
ааа тоа е веќе филм :pos2: 3-4 гига сигурно е нешто многу јако убаво е да се види :helou:
Pa da de film e, ja vidov deka sum napisal "klip" ama me mrzese da go menjam, sestra mi me zamarase da i snimam nesto pa go ostaviv taka. :)
Super e i toj film, a i ovoj od 10 godini Aerodrom Family, dvata gi imam i gi gledav. :)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
F.A. напиша:
Pa da de film e, ja vidov deka sum napisal "klip" ama me mrzese da go menjam, sestra mi me zamarase da i snimam nesto pa go ostaviv taka. :)
Super e i toj film, a i ovoj od 10 godini Aerodrom Family, dvata gi imam i gi gledav. :)
abe ja ne mislev cel film da se stava mislev da se isece samo delot kaj sto e pesnickata i da se stavi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom