Навивачки групи во Македонија

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Зар не го гледате то Киста дека е малоумен тип. Он бил навивач, навивал пред телевизор кога играл Јуве...што знае он за навивање...па уште ке прави спроедба со Наполи, Палермо, тимови со навивачки бази од по 20.000-30.000. Лесно е да се тепаш со џандари кога имаш маса од 20.000. Оди тепај се да те видам со полиција која е во ист број со тебе плус наоружана и забарикадирана да неможеш никаде да ги удриш. АМа од кај да знаеш ти мрсулче што подалеку од малите екрани не си видел навивачки групи, а пак уште помалце инциденти. АЈТ, гледај снимка од Јуве и не замарај тука
brat ako se mislis deka si nekoj fraer so toa so si iskocil da se tepas svaka ti cas.ama i u italija koa se tepaat ne s etepaat 20000 protiv 20000 tukus e tepaat 500 navivaci protiv 2000-3000 policija ali oni ne se PICKI kao vas.aj sea simni se pred zgrada i izmislete nekoja nova pesnicka za mzt zaso u ostalom toa praite i sekoj den namesto da izlezete niz grad da vidite so e zivot.pa posle im se sitite na lozari gi pcuete.ebate navijacite smrdlivi so gi ima mzt.

momak ne se pali, se znaeme !!! prasaj go bratucet ti koj sum, ke ti kaze... jas sum za juventus od koga znam za sebe od 95ta.. ama toa ne me pravi navivac, jas sum samo simpatizer, ima razlika od simpatizer do navivac... ne moze da si navivac ako gi sledis samo od televizor... vo drugite zemji idat lice vo lice so policija, ama nivnite navivacki grupi se 5 000- 10 000 iljadi.. nie vcera bevme 50 dusi...nie barem imame muda da se pustime vcera na tolpa 4 pati pogolema od nasata.. a kazi mi ti koga si imal duel so nekoja druga navivacka grupa, koga ti se digal adrenalin do plafon.. toa custvo ne si go osetil za toa zboris...
au izvini da ne vide na kugla ja koa sum idel po utakmici so sum prael.i iskreno kazi so tolpa bese toa 4 pati pogolema od vas.pola se deca brat so idat od calam samo( so isklucok na tie so imaat muda).a gleam za klipot kutis taka da ne vrdei da se zbori so tebe poveke.ne si realen ednostavno.a koj si ustvari?????
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
ke ti kazev nesto, ama samo radi bratucet ti nema !!!
abe brat ja neam niso licno protiv tebe.go znaes bratuced mi,so brat mu si na fax zaedno,a me znaes i mene iame igrano fudbal zaedno.samo ne e u red toa so ste krsele koli i so ste idele po stanovi ili od cpb idele.a toa so treba da ima rivalitet megu navivacite toa e ok.ali toa so vidov prevrtena kola na bulevar e ziva sramota.btw u svoe malo si praite toa.ali nema veze.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
abe brat ja neam niso licno protiv tebe.go znaes bratuced mi,so brat mu si na fax zaedno,a me znaes i mene iame igrano fudbal zaedno.samo ne e u red toa so ste krsele koli i so ste idele po stanovi ili od cpb idele.a toa so treba da ima rivalitet megu navivacite toa e ok.ali toa so vidov prevrtena kola na bulevar e ziva sramota.btw u svoe malo si praite toa.ali nema veze.

Ti si nikoj i nisto, na nas da ni sudis i da kazuvas, sto-kako... za toa glej so go juve... VCERA GAZEVME 4-0
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Kista ти собери друштво од маало и идете 20 на 20 алфи и тепајте се лице во лице. До тогаш, тишина.
ama brat ti begase ne se epase.da se tepase so alfi sea nemase da bide pred pc tuku u drzavna na lecenje,i nasite djandari se premnogu tolerantni akos akaat da mavaat oni koa ke otides doma majka ti ke ti rece izvini decko si go utnal stanot od so nema da te prepoznae.:helou::helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom