Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2021
Мислења
339
Поени од реакции
3.407
На утрешниот СОБИР на НГ РИБАРИ пред ДЕРБИ натпреварот со РК ТИКВЕШ, и на самиот влез пред нашата трибина, ќе биде поставена кутија за донации, и сите собрани средства ќе бидат уплатени на трансакциската сметка за помош на членот на НГ Чкембари на кого му е потребна нашата помош!

#БидиРибарБидиХуман!
 
Член од
19 февруари 2013
Мислења
70
Поени од реакции
145
Традиција е:
Другар како си ме вратил у време со клипов да знаеш... Утакмицава имаше магла не се гледаше прст пред око, нежните беа у расуло, али имаа напад при одење од жабар скоро пред влез у сала, исфрлаа флаши и бекатонки и штрафта, али имаат трауми до ден денес тие неколку што клизнаа. Да има уста таа кафана да збори... Се на се убави времиња!
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Другар како си ме вратил у време со клипов да знаеш... Утакмицава имаше магла не се гледаше прст пред око, нежните беа у расуло, али имаа напад при одење од жабар скоро пред влез у сала, исфрлаа флаши и бекатонки и штрафта, али имаат трауми до ден денес тие неколку што клизнаа. Да има уста таа кафана да збори... Се на се убави времиња!
Realno fali vo Skopje derbito Mzt Rabotnicki koj sto saka neka kaze ama imase euforija jaka
 
Член од
25 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
819
Bravo za site navivacki grupi koi se priklucija sa pomos na clenot na Ckembari, ova e to so radva i dava nadez i motivacija.

Ckembari so reakcija za nastanite od nekni, za razlika od porano ko ova bese normalno da se pisi javno i kara po stadionite, ovie nekolku sezoni nekako se smena rabotata kon “podobro” i se iskorenija mnogu raboti, dali od strav ili sozreavme ne znam.
Megutoa plemeto si prodolzi isto, taka da vreme e za malce kontra.

73F7A59D-D2FC-4DF1-8BAA-069041261DD8.jpeg
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.491
Поени од реакции
69.044
IMG-fcf88367243f6f1dcf07aa24de6569fa-V.jpg
Прекрасни услови за игра на македонските терени. Падна снегче и веќе одложија неколку утакмици во втора лига. Не ми е јасно само како се игра на теренов во Речица. Уште понејасно ми е како никој од Мајмуни не реагира на ситуацијата во која се наоѓа Победа (а знаат нивни членови да паметуваат на сите објави на фб поврзани со Комити).

Претпоставувам дека ако паѓало снег во Кратово, ништо чудно да се одложи и нашата утакмица за утре.

FB_IMG_1700921074784.jpg
Ќе ја издвојам и забранава за ЦПБ во Гевгелија. Каква само комуникација меѓу два клуба. Едниве пишуваат на латиница, другиве нема ни здраво ни бутур, директно негативен одговор.
 
Член од
24 октомври 2023
Мислења
16
Поени од реакции
62
Гестот на Комити, Фаланга, Рибари, нека биде поттик на сите навивачки групи за ривалството да се држи што е можно повеќе на трибина, а не надвор на улица.

Македонец за Македонец

Поздрав
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Прегледај го приврзокот 398934
Прекрасни услови за игра на македонските терени. Падна снегче и веќе одложија неколку утакмици во втора лига. Не ми е јасно само како се игра на теренов во Речица. Уште понејасно ми е како никој од Мајмуни не реагира на ситуацијата во која се наоѓа Победа (а знаат нивни членови да паметуваат на сите објави на фб поврзани со Комити).

Претпоставувам дека ако паѓало снег во Кратово, ништо чудно да се одложи и нашата утакмица за утре.

Прегледај го приврзокот 398935
Ќе ја издвојам и забранава за ЦПБ во Гевгелија. Каква само комуникација меѓу два клуба. Едниве пишуваат на латиница, другиве нема ни здраво ни бутур, директно негативен одговор.
Уште овај од Работнички да му врати "ok pozz" и ќе биди комплетна конверзацијата. :pos:
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
98
Поени од реакции
793
Вардар Неготино - Беласица
25/11/2023

Прегледај го приврзокот 398940
Абе да не се заебавте малце???
Како навивањето е професија? :facepalm: :pos:
Автоматски споено мислење:

Денес, за разлика од претходните утакмици, малтретирање од полиција, претреси, буквално цел натпревар ни дишеја во врат, снимање секој навивач посебно итн... на сите ни е јасно зошто.
Чисто потсетвам ако на некој не му е јасно дека учк владее со државата.
 
Последно уредено:
Член од
27 јули 2022
Мислења
46
Поени од реакции
283
Абе да не се заебавте малце???
Како навивањето е професија? :facepalm: :pos:
Автоматски споено мислење:

Денес, за разлика од претходните утакмици, малтретирање од полиција, претреси, буквално цел натпревар ни дишеја во врат, снимање секој навивач посебно итн... на сите ни е јасно зошто.
Чисто потсетвам ако на некој не му е јасно дека учк владее со државата.
KOGA KLUBOT STANUVA OPSESIJA
NAVIVANJETO STANUVA PROFESIJA

-mnogu dobro e pisuvano ne gledaj samo gluposti da pisuvas tuka, se izgleda deka retardiran si od bitola hahahah :D
 
Член од
22 мај 2023
Мислења
16
Поени од реакции
45
Грк охрид - Грк тиквеш
Ни одложувањето на натпреварот од еден час не беше доволно да пристигниме во Охрид на време…

Како и секоја година што снегот ги изненадува нашите служби така беше и оваа. Поради катастрофалните услови на патот имаше застој на повеќе локации и покрај сите напори до крај, за жал, не беше изводливо ниту да пристигниме во Охрид барем едно полувреме, стигнавме до Ресен и мечот веќе беше завршен.

Штета за денешниот натпревар, но што е-тука е.

СЕ ГЛЕДАМЕ УТРЕ НА СТАДИОН СИТЕ ВО 13:00!
 

Attachments

Член од
31 мај 2009
Мислења
1.163
Поени од реакции
2.027
 

Attachments

Член од
27 ноември 2021
Мислења
339
Поени од реакции
3.407
ФОТО ИЗВЕШТАЈ :icon_lol:

ГРК ОХРИД - грк тиквеш (25.11.2023)

Утакмица која ќе остане во сеќавање на сите кои беа дел од рибарскиот коп.

Најпрво собирот започна во 16:00 во плоштадот кај минимаркет, и покрај врнежите од снег нас не нѐ спречи да го одржиме собирот и кортеото до сала.
Одложувањето од 1 час и започнување во 19:30 доведе до поголема желба за победа и бодрење на нашиот Охрид.
Констатно навивање 60 минути и победа, значајна за 2ро место во групата!
И покрај долгиот ден на собир и во сала, екипата ја прославуваше победата до раните утрински часови…

#ВернитеРибари ⚪
 

Attachments

Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom