Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 октомври 2023
Мислења
13
Поени од реакции
65
Како баш за Прилеп ви текна да пишете кога Лозари беа 3пати поголема бројка од вас у Прилеп?:)
Не прави споредба со дечурлана,пушти нека си праат филмови живеат они во нивен свет
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
Си живејме ние наш филм, вие се опседнавте со нас. Ниту прозвани ниту ништо, прво кореографијата, сега овај шо почна инспектор да изиграват и да анализират по стримој колку биле Рибари на ракомет. Ете игравте завчера реално интересна утакмица во Европа(браво за изданието), ама ниту ме заинтересира ниту ништо дури не истадовте слика, а уште помалку да пуштам стримој од бош утакмици и да ве бројам колку сте.
 
Член од
15 октомври 2023
Мислења
13
Поени од реакции
65
Европски Тиквеш.
 

Attachments

Член од
2 ноември 2022
Мислења
85
Поени од реакции
166
Нели иселени ви беа членовите ? Ја мислам дека бројчано ова ви е рекорд во сала.
Јас мислам дека на вакви утакмици да речам '' битни'' на трибина се појавува секој дали бил бивш член дали е некој нов дали бил еднаш два пати на утакмица се појавуваат сите. Зошто пример тие луѓе ги нема еве во овој случај за Лозари и Тиквеш зошто ја немаше оваа бројка на минатите утакмици? Тиквеш-Скопје Тиквеш-Бутел него така е кајнас башка има ногу може и не им се давале 300ден за карта па ајде ќе одам и да не навивам така ќе стоам барем не плаќам карта. Едино тука пи ги одвоил Комити бидејќи гледаме какво издание имаат од утакмица на утакмица
 
Член од
2 февруари 2023
Мислења
104
Поени од реакции
480
Мислам дека нема реална потреба од (ре)отварање на темата бројка и дербијаши по 100-ти пат на форумов. Поготово не за Лозари. Како и да завртиш кога требало малку подобра бројка тие ја ваделе било тоа ракомет, фудбал и своевремено на баскет. За фудбал итекако разбирам зошто нема бројка и интерес. Но ме чуди зошто нема барем против Слога, Шкендија нешто појака бројка. Капирам дека они се во најлоша позиција за навијачка група. Клубот осуден да биде на средина на табела ни горе ни доле. Сеа тоа е до негде интересно од типот не е монотоно. Као фазон да си навивач на Удинезе вечна средина. Разбирливо е зошто имаа поголема бројка во втора лига и не нешто драстично поголема ама е втора лига плус беа конкурентни Природно е кај нас на побитни утакмици како што пиша дечкото горе да има поголема бројка. Не е ова Германија па да се букирани сезонските 3 кола пред крај на лига за некој клуб од втора лига што го пишува 2+ прво на тикет во сабота. Ипак има нешто и во тоа што ќе гледаш и зошто ќе потрошиш 3-4 саати од животот. Искрено мислам дека и самите Лозари биле затекнати од оваа бројка, чисто сумњам дека би се оставиле со пар бајци и да биде толку сиромашно од содржински аспект. Али мање више тоа, тоа не навија а во случајов прочитав на пар портали дека атосверата била феноменална што значи дека си ја завршиле работата. Ова горе е реалноста но самиот корен на проблемот во разликата 30-60-300/100-500/300-1000 е во пристапот на групите кон самите утакмици. Јас не сум видел никад освен кај нас да некоја група континуирано прави да речеме вештачка еуфорија од натпрвар во натпревар туку 10 кола сејфти мод одработување, се појавивме 20-30 луѓе и едно коло 200. Ме мрзи да куцкам овој дел со одработувањето ќе го дополнам во иднина.
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
276
чкембари гостување во загреб уште лозари да гостуваат некаде гаси интернето мотај каблови
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
337
Поени од реакции
3.386
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom