Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2019
Мислења
436
Поени од реакции
1.978
Маиците се напраени 2023,
и ти тврдам дека не се инспирирани од логото на Блу Форс, како шо знам и сум убеден дека логото на Блу Форс не е инспирирано од други групи шо пред 2015 користеле таков дизајн.

Едноставно ете некоја коинциденција со дизајнот шо во иднина требит и морат да се ставит дикат да не дојт пак до такво нешто од наша или ваша страна.
Праев муабет за маицине Стружани шо пишит, тие мислам беа со таргет и дека ги истадовте пред некоја година. Не ви ја оспорив никаде идеата, знам дека се дешават. Баш памтам ситуација пред скоро 10тина години, се праеше дизајн за една коцка шо ја имавме пишеше "Секогаш тука, секогаш верни". Неколку души давала идеи шо како и природно испадна то да се ставит на дизајнот, за од ко ја истадовме коцката на мак тифо, Пирати да ни коментирет дека сме украле дизајн. Тие имаја коцка, "секогаш тука секогаш спремни",ама дизајнот и поентата беше скрос различен и очигледен меѓу двете коцки. И јас тврдам и гарантирам дека никој од Рибари не ја ни имаше видено таја коцка, туку испадна случајно. То ми беше цел муабет дека дизајни, навивачки слогани и тн, се вртат сегде, ретко кој измислуват топла вода. Ама дизајн за изглед и цела поента на приказна не е исто.
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Кој е тој универзален дизајн, жити се? :ROFLMAO::sick: Како бе кореото на Лозари со авионите не беше универзален дизајн, па била копирана оти авионите биле ист модел со авионите од корео на некоја српска група? Не тропај зелени срамота е, тие филмови мојш да му ги прајш на цвикеркото Кире или некој друг од тука со завршено осмо. ФонтОЈте и човечиНАта се друга приказна, ама заради дефокус нема да ти ги образложам, иако има навивачки групи со свои фонтови (како Таурунум и мн други), а ги користат и групи во Македонија. Што се однесува до Рибари (кога ги спомна веќе) истото ви се деси па со Паткари имавте исти маици со таргет знакот само различен фонт, па по коментари на Ултра Кафана се глупиравте кој од кој крадел, за да после испадне дека и двете групи украле дизајн од српска група. И не ми е поентата тоа, кажав дека глупост е да се деградираат дизајнерите бидејќи тие најмногу се трудат за визуелниот изглед на групата (нормално после тие што цртаат корео). Пријателот VardarVoSrceto ме спомна, па му кажав тоа што требаше, од друга страна ти не си никаде ниту означен, ниту групата твоја, што не е културно да се ушлепуваш у муабет. Па кога друг пат ќе лижеш гз, влези подлабоко, барем ефект да имаТ.
Dobro be ti maloumnik svesen li si koj inat go teras ovdeka? Daj be druze iskoci pij edno kafe od kaj si idi na sirok sokak ili ako si od kavadarci iskoci na plostado stvarno mesec dena sum na forumov mi se zgadi od vskvi kako tebe. Sekkoja cest ima gradski lugje so kultura ama ti si nevidena mizerija neznam kako ne ti pise nekoj bar od tvoja grupa deka preteruvas so inaetenje?????????!!!!!!!!!!
Автоматски споено мислење:

Dobro be ti maloumnik svesen li si koj inat go teras ovdeka? Daj be druze iskoci pij edno kafe od kaj si idi na sirok sokak ili ako si od kavadarci iskoci na plostado stvarno mesec dena sum na forumov mi se zgadi od vskvi kako tebe. Sekkoja cest ima gradski lugje so kultura ama ti si nevidena mizerija neznam kako ne ti pise nekoj bar od tvoja grupa deka preteruvas so inaetenje?????????!!!!!!!!!!
Komiti kradele od Lozari? Maestro na so terapija si be pa koj se tie Lozari be od toj rokerot li debelata svinja so teksas jakna i frizura pank od prethodniot vek li ke kradat be psihopat
 
Член од
21 септември 2023
Мислења
1
Поени од реакции
13
Страшно. Ве читам подолго време и форумов наместо за квалитетна дискусија, ќе послужи за некој невин да настрада. Некои личности мора итно да излезат од филмот хулигани. По 30 души на трибина, а овде војна. Со вашето куртонско провоцирање, единствено нешто што ќе постигнете е многу невини подржувачи на вашите клубови да бидат напаѓани, ШТО НЕ СМЕЕ ДА СЕ СЛУЧИ. Разбирам се и акции, и здрави ривалства, ама вие се закрвивте Македонец со Македонец. Постанавме граѓани од втор ред во своја држава, едни од малкуте без навивачи на репрезентација, ни ја уништија државата, а ние бевме неми сведови, а на форумов патриоти и хулигани еден куп… Земете пример од балканов, не треба подалеку. Посебен поздрав до спасители, анонимуси и слични ‘’фајтери’’, оладете си ги главите, земете дупете нешто, не си ги вадете комплексите тука. Спортски поздрав, да живее Македонија!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.573
Поени од реакции
8.214
Му пропадна логиката на Спасител-O, по постот на Интегрален односно вадење иста таква маица од пред деценија. Оргиналноста на Лозари отиде во три лепе пичке материне :ROFLMAO:. Сврти ја сеа дека Комити ги копирале Фемили.
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
Му пропадна логиката на Спасител-O, по постот на Интегрален односно вадење иста таква маица од пред деценија. Оргиналноста на Лозари отиде во три лепе пичке материне :ROFLMAO:. Сврти ја сеа дека Комити ги копирале Фемили.
Не бее :D. Добив убава порака од еден член на форумот, па нема да дискутирам за било што овде додека е истиот модератор и не стават модератори /претставници од повеќе групи. Глупо е веќе. Да е муабетот некоја акција, или активност, не знам, било што а не се гледа, да се контриме. Ама ПРИ СЛИКА, па најглуп да си се гледа дека е копија. Сега кога ги умеша ФА за маицата, спореди ги уште еднаш.

- ИЗГЛЕДОТ на дизајнот на ФА со маиците на Лозари или Комити нема врска (освен ако за сличност го земаш форматот А3 на сликата :ROFLMAO:).
- ПОРАКАТА и содржината на маиците на ФА се исти со маиците на Комити, но не и на Лозари. И кај ФА, и кај КЗ има содржина од весник. Истата слика со бандажерот е претпоставувам (се надевам) случајност, па нема да се коментира.
- ИЗГЛЕДОТ на дизајнот на маицата на Комити е украден од дизајнот на Лозари, со тоа што се користи clipping mask на слики со огромен sharpness на коцка scratch позадина од freepik, а под коцката ракописен фонт со порака и извичник (!), иста поставеност, иста цел, ист изглед. <<< а што не е во допирна точка со маицата на ФА, каде што ниту има ракописен фонт, ниту scratch позадина. Еве уште еднаш, нека ве боли. И доста е, не ми одговарајте на оваа пораката. Црвеното е црвено, нема да е никад зелено.:kluc:

1695321023375.jpg
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Страшно. Ве читам подолго време и форумов наместо за квалитетна дискусија, ќе послужи за некој невин да настрада. Некои личности мора итно да излезат од филмот хулигани. По 30 души на трибина, а овде војна. Со вашето куртонско провоцирање, единствено нешто што ќе постигнете е многу невини подржувачи на вашите клубови да бидат напаѓани, ШТО НЕ СМЕЕ ДА СЕ СЛУЧИ. Разбирам се и акции, и здрави ривалства, ама вие се закрвивте Македонец со Македонец. Постанавме граѓани од втор ред во своја држава, едни од малкуте без навивачи на репрезентација, ни ја уништија државата, а ние бевме неми сведови, а на форумов патриоти и хулигани еден куп… Земете пример од балканов, не треба подалеку. Посебен поздрав до спасители, анонимуси и слични ‘’фајтери’’, оладете си ги главите, земете дупете нешто, не си ги вадете комплексите тука. Спортски поздрав, да живее Македонија!
A ti si od tie najpametnite facebook patrioti li? Sto na vmrovcive im vika da ne se delime so sds? Na sds isto?Sto ne otisol na utakmica nikogas a se sprema da ide od 2005ta i sekogas koga ke dojde denta se krie od drugarite sto ke idat? Pa da idea vakvite kako tebe na tribina mesto da pisuvaa po facebook i da delat pamet ke bevme mnogu poveke na tribina ama steta sto si napunil 30 godini a nemas otideno na utakmica i sega ovdeka pamet ke delis kao demek ti pametniot vojskovodec a nie prostite na tastatura se tepame haha
 
Член од
22 септември 2023
Мислења
2
Поени од реакции
2
Не бее :D. Добив убава порака од еден член на форумот, па нема да дискутирам за било што овде додека е истиот модератор и не стават модератори /претставници од повеќе групи. Глупо е веќе. Да е муабетот некоја акција, или активност, не знам, било што а не се гледа, да се контриме. Ама ПРИ СЛИКА, па најглуп да си се гледа дека е копија. Сега кога ги умеша ФА за маицата, спореди ги уште еднаш.

- ИЗГЛЕДОТ на дизајнот на ФА со маиците на Лозари или Комити нема врска (освен ако за сличност го земаш форматот А3 на сликата :ROFLMAO:).
- ПОРАКАТА и содржината на маиците на ФА се исти со маиците на Комити, но не и на Лозари. И кај ФА, и кај КЗ има содржина од весник. Истата слика со бандажерот е претпоставувам (се надевам) случајност, па нема да се коментира.
- ИЗГЛЕДОТ на дизајнот на маицата на Комити е украден од дизајнот на Лозари, со тоа што се користи clipping mask на слики со огромен sharpness на коцка scratch позадина од freepik, а под коцката ракописен фонт со порака и извичник (!), иста поставеност, иста цел, ист изглед. <<< а што не е во допирна точка со маицата на ФА, каде што ниту има ракописен фонт, ниту scratch позадина. Еве уште еднаш, нека ве боли. И доста е, не ми одговарајте на оваа пораката. Црвеното е црвено, нема да е никад зелено.:kluc:

Прегледај го приврзокот 391591
И ти другар, да не учеше навијачко школо на јутуб, по форуми, контактирање со членови на други навивачки групи, особено од иностранство, ќе знаеше дека дизајнот по кој е направена маицата тоест сликата е објавена во весникот македонски спорт, некаде јули месец не се сеќавам точно на датумот 2003 година, кога Вардар играше квалификации за лига шампиони против ЦСКА Москва, но не ти замерувам најверојатно ти си од новиот милениум, а јас сум од време Југославија, кога одевме организирано да навијаме за некој од клубовите кои спаѓаат во големата четворка на ју фудбалот, и јас сум бил млад тогаш како што си ти денес.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.573
Поени од реакции
8.214
Не бее :D. Добив убава порака од еден член на форумот, па нема да дискутирам за било што овде додека е истиот модератор и не стават модератори /претставници од повеќе групи. Глупо е веќе. Да е муабетот некоја акција, или активност, не знам, било што а не се гледа, да се контриме. Ама ПРИ СЛИКА, па најглуп да си се гледа дека е копија. Сега кога ги умеша ФА за маицата, спореди ги уште еднаш.

- ИЗГЛЕДОТ на дизајнот на ФА со маиците на Лозари или Комити нема врска (освен ако за сличност го земаш форматот А3 на сликата :ROFLMAO:).
- ПОРАКАТА и содржината на маиците на ФА се исти со маиците на Комити, но не и на Лозари. И кај ФА, и кај КЗ има содржина од весник. Истата слика со бандажерот е претпоставувам (се надевам) случајност, па нема да се коментира.
- ИЗГЛЕДОТ на дизајнот на маицата на Комити е украден од дизајнот на Лозари, со тоа што се користи clipping mask на слики со огромен sharpness на коцка scratch позадина од freepik, а под коцката ракописен фонт со порака и извичник (!), иста поставеност, иста цел, ист изглед. <<< а што не е во допирна точка со маицата на ФА, каде што ниту има ракописен фонт, ниту scratch позадина. Еве уште еднаш, нека ве боли. И доста е, не ми одговарајте на оваа пораката. Црвеното е црвено, нема да е никад зелено.:kluc:

Прегледај го приврзокот 391591
Каква црна разлика, тематиката е да се стави некој извадок од весник или некои слики на средина на маичката и доле има порака напишано. Апла се гледа дека тоа е тоа. Ако тврдиш дека Лозари не ги копирале Фемили, ондак не може да кењаш дека Комити ги копирале Лозари. Ако нешто не боли тоа може да биде евентуално куров.Ајде поздрав.
 
Член од
2 февруари 2023
Мислења
104
Поени од реакции
480
Концептот на ставање реалистични слики на реквизити ниту го почнавте вие, па онаа втората мајца што е ставена на кец помислив дека е нешто од Ајакс. Нашата мајца е составена од комбинирани реалистични слики и исечоци од весник. И тоа на Фемили и тоа вашето е извадено предходно од други групи. Конкретно Мераклије имаа со исечоци од весник први. Така да никој не измислил топла вода 2016 пресента
1695478645022.png
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
337
Поени од реакции
3.388
Зошто Паткари не гостуваат во Кавадарци?
А кај гостувет тие да те прашам...
Лани имаја само ЕДНО гостување во Битола, ние 14 (ЧЕТРНАЕСЕТ).
Одење во Струга наше или нивно во Охрид според мене не е гостување зш е на 10 минути оддалеченост.
И на домашни уште малце ќе престанет на ракомет...
Еве ни слики немет објавено од последната на ракомет а 10 дена поминаја.
Постоет само за дерби и то е то...
Со бојкотот на ФК Караорман сами се погребаја...
И некој нивни уште се споредвет со нас...
А се далеку зад нас објективно...
Ама како мислет така.
 
Член од
2 февруари 2023
Мислења
104
Поени од реакции
480
Спасителу побарај го спасост во играње друштвени игри со пријателите, прошетка за викенд, пронаоѓање на сопствено хоби пошто за навивање не те бива.
Некој вас ве копирал? Дали сериозно мислите дека некој свесно ќе копира група која дословно звучи како јутјуб микс направен од навивачките хитови на балканските групи. Од оваа глава луда секаде ќе урла до кец у Нишу, ало слушај управа, само борбено. новосаџани, и она со чаршија беше од некого копирано ама не ми текнува само. Види им ја оградата ќе ја процениш групата. комплетно штампани знамиња, нормално дизајни кој можеш да ги најдеш само ако напишеш ултрас на гугл. За некој да те прекопира, треба да имаш сопствена креативност која вие не ја поседувате немате една единствена работа која е комплетно ваша и која се истакнува од другите и никој никогаш не ја видел. Не сме ни ние бог знае што на креативен план, ама барем нашите фонтови ги изработуваме сами или се недостапни за другите групи. нашите знамиња се изработени рачно и врз база на старите знамиња со ист стил правиме нови. Нашата инспирација се базира од самата група, клуб и град не од интернет и помодаство. Нашите човечиња кој ги користиме се уникатни односно изработени од наша страна. Расчистивме со Енди Кап, расчиствиме со карирано, војничко и се што е илјада пати видено на 200 трибини.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom