Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
До 4 бевте на работа таман ви требаше 2 саати да ја офарбате
Автоматски споено мислење:


Ставете го да се види дека земавте бело платно па го боевте
red-paint-hands--heart-.jpg
Како не сети бе...
 
Член од
24 јуни 2021
Мислења
42
Поени од реакции
49
Zasto bratu so nas ni na pogreb ni na svadba zarem tolkava e omrazata megu nas … pa zarem ne sme site Makedonci zarem ne sme site od ista makedonska majka rodeni ne sme 100milioni premalku sme sa da se krvime megu sebe. Vide podolgi godini sum u stranstvo i ke vi kazam nie nemame drugi braka osven drugite Makedonci .Makedonecot na makedonecot treba da mu e makedonec a ne dusman…
Со вас ни на погреб ниту на свадба за македонштина нема шо да се збора и пиши тоа се докажува со дела и кој можи да си оди од оваа вукојебина одма да си замини, оти ние се дадовме за државата а таа не избрка од дома и понижи ,стави на најниско ниво па нема резон и не сме садисти некој да те тепа и малтретира а ти да ја даваш душата за неа ова е невозвратена љубов и нека си продолжат тука само партиските куропушачи, сепак јас сум стар и не сакам да бидам фактор нека си кажат став децата на нив останува Македонија но само едно ќе речам со уба екипа и слога се можи да се смени и направи па и револуција во државата но сето тоа не е за на форум но првично секој треба да си го реши сопствениот двор (град) после да се организира за нешто поголемо но како шо рекоја помина возот против Косово беше последната шанса на оваа генерација сега останува да се надеваме на нови и подобри генерации од нас толку беше но ова е мој личен став а не на групата и пред некоја година вака некој да би рекол и пишел би го сметал за предавник и пичка но сега со ова искуство не гледам како ,кога и со кој би се сменило нешто и мислам дека е доста туркање ѕид со главата мора да се смени тактика и со ум да се смени нешто оти срце и душа имаме отпоѓе дури шо излезе дека наместо предност дека е голем минус и први да гориме на секоја и ситна провокација за тоа шо системот не ни чини и политиката не е проблем НГ или се најмал проблем се решава удба ,служба тие олидарсите богатите шо ги држат двете партии во раце каде американците ги оставија да си играат држава и ја крадат оваа територија за сметка да нема големи држави се ова е лук и вода да не пишам поќе оти гарант нема 95% да ме разберете и ќе смените мислење за мене но кур ме боли секој со крстот

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
23
Поени од реакции
35
Zasto bratu so nas ni na pogreb ni na svadba zarem tolkava e omrazata megu nas … pa zarem ne sme site Makedonci zarem ne sme site od ista makedonska majka rodeni ne sme 100milioni premalku sme sa da se krvime megu sebe. Vide podolgi godini sum u stranstvo i ke vi kazam nie nemame drugi braka osven drugite Makedonci .Makedonecot na makedonecot treba da mu e makedonec a ne dusman…
Странство е друга приказна таму сме бетер од Албанците се држиме и помагаме сите, шо велиш сите сме Македонци ако делат тие циганите од латинска Македонија (струмички дел) но супер сме како дијаспора во Европа и Америка а кај кенгурите сме топ само шо има по некој инцест како кано со комплекси ,муабето беше за тука нема разбирачка само по пичка и некој ги лажи снагата и грбот шо го имаат но тоа е да сме здрави и живи поздрав и нема шо да пишам јас нека си кажат став децата јас мојот го дадов иако не е "нормален" секој си одговара за себе и реков ова не е тема за на форумот ако е сериозно и со замисла се знај како се прај муабет и пакт за репрезентација се шо треба нека си збораат од мене толку од господ поќе и новите генерации за #МНМ

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2021
Мислења
42
Поени од реакции
49
Premnogu sme zakrveni megu sebe od taa prokleta politika bratu gledaj sto ni pravat grobot ni go kopaat …ne mi bese mene moabetot sa reprezentacija samo mislev opsto za cela politicko opstestvenw situacija u koja se naogame…
Странство е друга приказна таму сме бетер од Албанците се држиме и помагаме сите, шо велиш сите сме Македонци ако делат тие циганите од латинска Македонија (струмички дел) но супер сме како дијаспора во Европа и Америка а кај кенгурите сме топ само шо има по некој инцест како кано со комплекси ,муабето беше за тука нема разбирачка само по пичка и некој ги лажи снагата и грбот шо го имаат но тоа е да сме здрави и живи поздрав и нема шо да пишам јас нека си кажат став децата јас мојот го дадов иако не е "нормален" секој си одговара за себе и реков ова не е тема за на форумот ако е сериозно и со замисла се знај како се прај муабет и пакт за репрезентација се шо треба нека си збораат од мене толку од господ поќе и новите генерации за #МНМ

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

[/QUOTE]
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.186
Ајде малце поконкретно за дешавкава? Комити им мазнале транспарент во подготовка на Лозари сред Кавадарци??
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.221
Поени од реакции
4.124
Иначе кога сме кај одземен трофеј што се подразбира некое знаме , кореографија или било каков транс тогаш од тоа јас што знам и памтам Комити до сега имаат земено на ...
Пирати Автокоманда
Фаланга Штип ,
Шверцери
Еве сега најново и на Лозари

Исто така обид за зимање на транс на мечот Вардар - Охрид во Маџари кога гостуваа Рибари но во последен момент го спасија ...

Секако да не се заборави дека им беше одземено знаме и на Чкембари на дербито Вардар - Пелистер од страна на еден член од Комити но им го спаси играч на Пелистер на самиот терен ..

Ова кажува дека Комити имаат убедливо највеќе земено трофеи на ривалски групи ..
 
Член од
11 мај 2021
Мислења
138
Поени од реакции
256
Една реченица до лозари „нема акција без реакција“ колку треба да сте глупи за да не внимававате после тоа што им го направивте на комити во Кавадарци? и тоа дур знаете дека комити не са семкари,неготино (не му знам име) или било каква селска група... Извини што доцнам на забавата, албанската трева ме стави во психоза
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom