Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Чкембоси 20 души у сала цела утакмица, другите 2 дел... организациски 0. Комити на ниво како и секогаш.
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
275
Druzhe vchera ne znam koj sedeshe i beshe maneken..
во прв дел чкембари изгубени 10 души седат на телефон гледат натам навам според мене и кога си 10 души треба песна после второ влегоа 80 90 души подруго, во прво комити грмеа нешто после помала бројка од чкембари
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
175
Поени од реакции
443
Ваше мислење за појавувањето на ЦПБ на прв тренинг и нивниот напредок како група од минатата сезона до сега?
Автоматски споено мислење:

Што мислите за стилот на новата генерација на Фемили во споредба со генерациите претходно?
Автоматски споено мислење:

Дали скопската ултрас сцена има прави мангупи? (Без имиња и посочувања)
Автоматски споено мислење:

Распадот на македонската ултрас сцена беше дојдена од мешање на “баби и жаби” во самите групи и дали затоа групите кај нас неможат да бидат наменети за тоа што вистински треба (љубовта кон клубот) и дали потајно се за други цели?
Работнички моментално има пари и фрла на групата, под дефолт најпартиска група (СДСМ) пак ке ги има кратко и пак ке ги снема , буквално не разбирам зашто се мачат воопшто.

Фемили засекогаш ке имаат респект кај мене како група, нема врска новиот стил едноставно тие кошаркарски времиња во државава ги нема повеќе и никогаш нема да го вратат стариот сјај како порано. Мое мислење е дека се таму каде што се се само поради тоа што се кошаркарска група , да беа во фудбал друга ќе беше приказната.

Моментално комити се манги има ли по мангупско од тоа да го вратиш тимот од бездна да го водиш и да питачиш сегде се со една цел да живее тимот притоа групата да ја донесеш до најдобрите моменти што некогаш ги имала (во независна македонија). А ако рачунаш за мангупи локални шерифи што глумат газди со партиска позадина како што има кај долариве имало кај сите скопски групи такви.

Не се групите потајно за други цели , едноставно "Toj e пазарот " тие се луѓето плус сите знаеме каква слика имаат барем комити меѓу народот и многу е тешко да се регрутираат нови членови, единствен спас е нов мал стадион, многу силен Вардар и секако дозволи за гостувања бидејки скоро нон стоп има забрани и тешко е групите да се носат со тоа.
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
88
Поени од реакции
247
Работнички моментално има пари и фрла на групата, под дефолт најпартиска група (СДСМ) пак ке ги има кратко и пак ке ги снема , буквално не разбирам зашто се мачат воопшто.

Фемили засекогаш ке имаат респект кај мене како група, нема врска новиот стил едноставно тие кошаркарски времиња во државава ги нема повеќе и никогаш нема да го вратат стариот сјај како порано. Мое мислење е дека се таму каде што се се само поради тоа што се кошаркарска група , да беа во фудбал друга ќе беше приказната.

Моментално комити се манги има ли по мангупско од тоа да го вратиш тимот од бездна да го водиш и да питачиш сегде се со една цел да живее тимот притоа групата да ја донесеш до најдобрите моменти што некогаш ги имала (во независна македонија). А ако рачунаш за мангупи локални шерифи што глумат газди со партиска позадина како што има кај долариве имало кај сите скопски групи такви.

Не се групите потајно за други цели , едноставно "Toj e пазарот " тие се луѓето плус сите знаеме каква слика имаат барем комити меѓу народот и многу е тешко да се регрутираат нови членови, единствен спас е нов мал стадион, многу силен Вардар и секако дозволи за гостувања бидејки скоро нон стоп има забрани и тешко е групите да се носат со тоа.
Се активираме полека влегоа сега јаки пари пола у клубот пола кај нас, според проценките ако на секој член му даваме по 2000 дневница на ден на утакмица плус гратис кафана според некој наши пресметки имаме да опстанеме едно сезона ипол после за понатаму со господ напред по нови спонзори ако не пак ќе не снема и така до подобри времиња. Ако има заинтересирани на официјалните профили може да се пријавите со број на лична карта и фотографија. Со предност се дечките што стигааат до центар со еден автобус.
 
Член од
7 септември 2023
Мислења
27
Поени од реакции
24
Работнички моментално има пари и фрла на групата, под дефолт најпартиска група (СДСМ) пак ке ги има кратко и пак ке ги снема , буквално не разбирам зашто се мачат воопшто.

Фемили засекогаш ке имаат респект кај мене како група, нема врска новиот стил едноставно тие кошаркарски времиња во државава ги нема повеќе и никогаш нема да го вратат стариот сјај како порано. Мое мислење е дека се таму каде што се се само поради тоа што се кошаркарска група , да беа во фудбал друга ќе беше приказната.

Моментално комити се манги има ли по мангупско од тоа да го вратиш тимот од бездна да го водиш и да питачиш сегде се со една цел да живее тимот притоа групата да ја донесеш до најдобрите моменти што некогаш ги имала (во независна македонија). А ако рачунаш за мангупи локални шерифи што глумат газди со партиска позадина како што има кај долариве имало кај сите скопски групи такви.

Не се групите потајно за други цели , едноставно "Toj e пазарот " тие се луѓето плус сите знаеме каква слика имаат барем комити меѓу народот и многу е тешко да се регрутираат нови членови, единствен спас е нов мал стадион, многу силен Вардар и секако дозволи за гостувања бидејки скоро нон стоп има забрани и тешко е групите да се носат со тоа.
Ти го почитувам ставот за овие прашања иако јас лично не се согласувам со дел од ова што го напиша а сега ќе објаснам и зошто.
Кога сме кај ЦПБ сите ги гледаат како партиска група а кога Чкембари одат на партиски собири никому ништо, Комити кога собираат донации од општини тоа е за поздрав, ФА доби голема поддршка од Муцунски за турнирот за починатиот ракометар Марко кое го носи името на игралиштето Дупка во Ново Лисиче итн итн. Во Работнички моментално има пари исто како пред неколку години во РК. Вардар кога беше Самсонеко па никој не ги таргетираше Комити како што се таргетирани ЦПБ на партиска основа. Не дека ги бранам ЦПБ но сите сме свесни како одат работите во секоја група, управа итн. Со ова не сакам да бидам разбран како да сум хејтер но секогаш кога се збори за ЦПБ одма се партиска група и бла бла бла.

За Фемили си скроз во право, различни генерации поедми и падови во самата група и дека играат во квалитетно натпреварување како што е АБА лигата можеби тоа е еден голем фактор за посетеност на натепреварите на МЗТ за разлика од фудбалските групи каде што фудбалот и не е воопшто атрактивен освен на дерби утакмици како Вардар - Пелистер како најголемо фудбалско дерби во Македонија и др.

Комити испаднаа мангупи за таа борба која ја водат за својот клуб тоа е факт пред кој неможе никој да го негира и е за голем поздрав.

Локални шерифи денес тешко сите прави фаци се повлечени од икс причини.

Како е возможно во сите групи поедини членови јавно да се претставуваат како лојални партиски членови и блиски соработници на мицковски, заев и останатата багра на политичката сцена на тој начин и ЦПБ се таргетирани како партиска група па прашањето ми беше дали другите групи и нивни поедини членови кој истото тоа го прават гревот им е намален пред Бога? Се надевам дека ќе бидам правилно разберен од читателите на овој форум зошто вие драги гледачи сепак иѓате право да ја знаете вистината
Автоматски споено мислење:

Се активираме полека влегоа сега јаки пари пола у клубот пола кај нас, според проценките ако на секој член му даваме по 2000 дневница на ден на утакмица плус гратис кафана според некој наши пресметки имаме да опстанеме едно сезона ипол после за понатаму со господ напред по нови спонзори ако не пак ќе не снема и така до подобри времиња. Ако има заинтересирани на официјалните профили може да се пријавите со број на лична карта и фотографија. Со предност се дечките што стигааат до центар со еден автобус.
Каде можам да аплицирам за партиска книшка? Заинтересиран сум хахахаха
Автоматски споено мислење:

Сте напаѓале обични фанови на РК Пелистер? Срамота..
Зошто секогаш кај 80% од “навивачите” кога се нападнати се бранат со тоа дека биле обични навивачи “неутралци” а кога истите тие напаѓаат тие одат директно на прва екипа од калибар на “Јаничари” и зборат како Веља Невоља ги молел за милост и плачел хахахахах
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2021
Мислења
138
Поени од реакции
256
Се активираме полека влегоа сега јаки пари пола у клубот пола кај нас, според проценките ако на секој член му даваме по 2000 дневница на ден на утакмица плус гратис кафана според некој наши пресметки имаме да опстанеме едно сезона ипол после за понатаму со господ напред по нови спонзори ако не пак ќе не снема и така до подобри времиња. Ако има заинтересирани на официјалните профили може да се пријавите со број на лична карта и фотографија. Со предност се дечките што стигааат до центар со еден автобус.
Дали прифаќате Албанци? и јас јадем свинско и пијeм ракија:misticen::pos:
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
88
Поени од реакции
247
Секоја група во некој период од постоењето правела грешки тоа е факт, не оспорувам дека во минатото се случиле некој работи што не требале да се случат ама тоа е реалноста во СЕКОЈА ГРУПА. Незнам дали се правите глупи или стварно сте глупи 95% од тука што сте активни врска немате што се случило и што како било едноставно тој период сте биле обичен член на групата на која припагате и сте слуашале што ви било сервирано и сега тоа исто го тврдите тука како нешто вие разбирате, нешто сте виделе.


Не сум сакал да пишувам на форумов зошто гледам дека нивото на разговор е на ниво на пред коперација- ние сме најаки вие сте пички, ама со оглед на тоа дека форумов стана главна навивачка атракција и тема на новиве навивачи мислам дека треба да се слушнат коментарите од сите страни.
 
Член од
7 септември 2023
Мислења
27
Поени од реакции
24
Дали прифаќате Албанци? и јас јадем свинско и пијeм ракија:misticen::pos:
Ако си член на партија само иначе ако сакаш ти и крсти се не те прифаќаат хахахахахахах
Автоматски споено мислење:

Секоја група во некој период од постоењето правела грешки тоа е факт, не оспорувам дека во минатото се случиле некој работи што не требале да се случат ама тоа е реалноста во СЕКОЈА ГРУПА. Незнам дали се правите глупи или стварно сте глупи 95% од тука што сте активни врска немате што се случило и што како било едноставно тој период сте биле обичен член на групата на која припагате и сте слуашале што ви било сервирано и сега тоа исто го тврдите тука како нешто вие разбирате, нешто сте виделе.


Не сум сакал да пишувам на форумов зошто гледам дека нивото на разговор е на ниво на пред коперација- ние сме најаки вие сте пички, ама со оглед на тоа дека форумов стана главна навивачка атракција и тема на новиве навивачи мислам дека треба да се слушнат коментарите од сите страни.
Каде ги лоцираш грешките во овој случај на ЦПБ и каде на другите групи?
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2022
Мислења
88
Поени од реакции
247
Каде ги лоцираш грешките во овој случај на ЦПБ и каде на другите групи?
Грешка ко грешка е истата сегде, ПРЕГОЛЕМОТО мешање на политиката во самата група. Во секоја група има ликови кој приватно се политички активни и тоа не е никакво злодело па и политичар на крајот на денот има право да го бодри клубот што го сака но се додека политиката не ја меша во групата. Е во Македонија не се знае да се стави граница меѓу дружба и служба и баш ради такви поединци се црни името на цела група. Мене тоа што најмногу ми боде очи што не се збори никаде како на други групи градоначаници им давааат пари за прослави како се купувааат бакљи во кеш, како се ангазирааат одредени подгрупи да работат одреден дел од градот за избори (лепење плакати, делење флаери и ред други работи), како се зима дрога во замена за услуги и што уште не и после кога нема да се ззаврши некоја услуга а парите се земени доагааат репресиии. Со чест на исклучочи 5-6 ликови што стварно знам дека за името на групата и за Македонија имааат изгорено другото е се фолиранти и циркузанти. Како они биле угнетувани и им се вршело притисоци хахахаха да си прашам од куров. И ништо од ова не се збори на форумов најбитната тема која се куца е дека вие сте најаки ние сме пички е оваа иста грешка е направена од минатите генерации и затоа сеа немаме никаква навивачка култура, затоа коа Рибари ке напрааат кореографија која личи како да ја правело дете со посебни потреби сите им викате браво а не кажувате дека за кур не ја бива. Ги давам нив за пример први на памет ми дојдоа а има многу такви случаеви.

Сакам да кажам дека треба да се биде реален утре Фемили да направат добра кореографија ќе кажам да браво ми се свиѓа немам комплекс од никого и така треба да бидеме сите. Форумот е баш за тоа кога е нешто добро да се пофали да се каже свое мислење кога е лошо да се искритукува сите правиме грешки и ќе правиме.
Мора да се дигне нивото на дискусија на форумов инаку ќе се изгубат и тие малку профили од кои може да се слушнат убави мислење.
Останете ми добри и имајте убава вечер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom