Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Значи вашето сценарио е дека Чкембари дошле на дербито и почнале да прават инциденти од нигде никаде, па комитите влегле како спасители, така?
Во ред е, и јас кога го гледав клипчето како влегуваат како животни и ја тресат оградата ме фати туѓ срам, ама не може тоа да го исмевате а во меѓувреме да ги правите спасители овие вашите.
Кој кого прави спасител другар дај олади вторник е помина дербито чкембари влегоа со петарди и такви работи што треба ние да правиме во Битола со неутралната публика до нас што носат маици на чкембари и фрлаат со предмети имаше видеа нема што да зборам
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
Во врска со кореграфијата на Комити, не знам како не приметивте (особено членовите на Комити) дека во неколку наврати се прават кореографии слични или идентични на кореграфиите од порано, во ретро стил од стариот запад. Исто и оваа е слична на онаа од прославата 10 години Комити Запад.
FB_IMG_1680028801468.jpg

FB_IMG_1680028756048.jpg

FB_IMG_1680029381849.jpg

FB_IMG_1680029627543.jpg

Исто беше и кореото со димните на прославата, а исто имаше и една со балони и ленти на ффм теренот мислам.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.333
Поени од реакции
22.638
@kano

што е различно ова што го напиша ти, дека ги смириле клошарите со тоа што браќава го пишуваа за вас?
ne se zamaram jas so niv, oni pisuvaat svasta a da bidem i iskraen so niv motivacijata e razlicna pa i ne mi e mnogu gajle ako izleze i nadvor od navivacki karakter so ogled na toa deka oni apla napagaat i bodat clenovi nasekade. totalno razlicna situacija e toa.

ti gledase prenos taka? vide baklji kako letaat kon ne navivackata tribina taka? tuka zavrsuva prikaskata za kako zapocna incidentot.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Во врска со кореграфијата на Комити, не знам како не приметивте (особено членовите на Комити) дека во неколку наврати се прават кореографии слични или идентични на кореграфиите од порано, во ретро стил од стариот запад. Исто и оваа е слична на онаа од прославата 10 години Комити Запад.
Прегледај го приврзокот 373506

Прегледај го приврзокот 373505

Прегледај го приврзокот 373510

Прегледај го приврзокот 373513

Исто беше и кореото со димните на прославата, а исто имаше и една со балони и ленти на ффм теренот мислам.
Odma mi tekna mene na toa. Se primeti ali ne se spomna :)
 
Член од
26 декември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
20
ne se zamaram jas so niv, oni pisuvaat svasta a da bidem i iskraen so niv motivacijata e razlicna pa i ne mi e mnogu gajle ako izleze i nadvor od navivacki karakter so ogled na toa deka oni apla napagaat i bodat clenovi nasekade. totalno razlicna situacija e toa.

ti gledase prenos taka? vide baklji kako letaat kon ne navivackata tribina taka? tuka zavrsuva prikaskata za kako zapocna incidentot.
U delot kade sto letaa baklite imase Komiti, sosial se prais idiot. I normalno bese i oni da frlat a i da se vratat baklite nazad :)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.333
Поени од реакции
22.638
U delot kade sto letaa baklite imase Komiti, sosial se prais idiot. I normalno bese i oni da frlat a i da se vratat baklite nazad :)
cela sala se komiti be... drug pat po posta ke vi gi pratime.

ps. dzabe se pravdate, projde vozot.
Автоматски споено мислење:

Стигна Кано да е главна атракција на форумов :tapp:
ma sreka tebe te imame da ni raskazuvas prikaski za vasite staro novi clenovi sto neznaete da si gi priberite.
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
175
Поени од реакции
443
Си реков нема да пишувам ама морам, за инцидентот што се случи подеднакво се криви двете групи и немојте да ги кривите чкембари дека фрлале со бакли накај неутрална,накај деца,накај жени, во обратна ситуација да беа комити истото ќе го направеа.Сите знаеме дека си штекаат комити таму, лично бев во блок 5 до випот чкембари уште не влезени беа 2 -3 ца комити се тегнеа со ебр за да ги нападнат веднаш. Влезот на чкембари партали кој сака нека кажува ама беше светски секоја чест, навивање исто солидно неколкупати делуваа доста гласно, паролите исто супер.Штета што толкав број казни добија се надевам ќе има уште барем еден дерби дуел годинава кај што ќе се судриме повторно.
Комити го имаат пикот на постоењето според мене, секоја чест за групата,ја кога влегов во сала и кога видов како беа поставени 30 минути пред почеток на утакмица бев без зборови. Навивање топ на моменти пукаше салата иако имаа некои падови што е веројатно нормално за сала.Според мене голем минус е влезот во терен без маски што е доста аматерски и резултира со голем број на казни.Исто така мислам декана ваква утакмица со волку добар коп мора да се извади пеколна кореографија,ја сфатив поентата на кореото ама едноставно малку утакмици во годината имаме со волку добра бројка и поставеност и едноставно мора тоа да се искористи максимално.
Поздрав и секое добро балканот слушна и виде за дербиво!
Да живее Македонија!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Треба да сте вчерашни во навивањето да помислите дека една фантомка ќе ве спаси во ваков инцидент :D
Имаше 20тина уапсени од Комити вчера, кога ги однеле во станица било документирано со милион слики од крим техника.
Секогаш снимаат на вакви утакмици, повеќе слики имаат од нас отколку нашиве дома што имаат наши слики :D
Порано на врата не снимаа како влагаме, цело време пред нас стоеше КТ и не снимаа. Во поново време само за дерби.
Те препознаваат по облека, имаш слики од влез, од надвор, од секоја секунда од утакмицата. Нема со фантомка да седиш 3 саати.

Да не коментираме што ние не сме 1000-ци, па да не не познаваат, пола група има кривични од порано, одма знаат каде да бараат.
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
275
Дали лозари денес ке гостуваат во Скопје оти нема најави и од комити и од лозари штета за таква утакмица
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
175
Поени од реакции
443
Треба да сте вчерашни во навивањето да помислите дека една фантомка ќе ве спаси во ваков инцидент :D
Имаше 20тина уапсени од Комити вчера, кога ги однеле во станица било документирано со милион слики од крим техника.
Секогаш снимаат на вакви утакмици, повеќе слики имаат од нас отколку нашиве дома што имаат наши слики :D
Порано на врата не снимаа како влагаме, цело време пред нас стоеше КТ и не снимаа. Во поново време само за дерби.
Те препознаваат по облека, имаш слики од влез, од надвор, од секоја секунда од утакмицата. Нема со фантомка да седиш 3 саати.

Да не коментираме што ние не сме 1000-ци, па да не не познаваат, пола група има кривични од порано, одма знаат каде да бараат.
Ако имаа фантомки ке беа уапсени можеби 10 немаше 20 мења тоа и те како
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Ако имаа фантомки ке беа уапсени можеби 10 немаше 20 мења тоа и те како
Brat vaska ilieva se prais ti kazuva ubavo covekot deka na vlaganje ne snimaat kameri ima na segde utakmicata trae 60 minuti plus poluvreme i plus deka imase prekin i koj ke izdrzi tolku vreme so fantomka?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Ако издржиш 60 мин плус 15 пауза плус 5-6 мин екстра или тотал скоро саат ипол (ова без прекини) во сала кај што е 30 степени со фантомка на глава тогаш МВР и да те познае заслужуваш да не бидеш казнет чисто заради издржливоста.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.333
Поени од реакции
22.638
Ако издржиш 60 мин плус 15 пауза плус 5-6 мин екстра или тотал скоро саат ипол (ова без прекини) во сала кај што е 30 степени со фантомка на глава тогаш МВР и да те познае заслужуваш да не бидеш казнет чисто заради издржливоста.
sekako te apsat na izlez togas :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom