Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2023
Мислења
5
Поени од реакции
12
Se vozat u kola albatrosi шiptarski delikventi od çair baraat zalutani deca od komiti maksimum da se 2ca
Ako se povekje ili ako im vratat na provokaciite o komit tacia non od kola ne zastanuvaat pun gas
A ako vidat deka mozat da napadnat deka realno ima nekoi deca/momci ne se za fajt odma rzat hienite vadat nozevi mavaat 5 na 1 soblakaj go maicata
Isto taka mozno e petok sabota da prosetaat niz centar 20 albatrosi voozureni spremni za na kosovo se kurcat baraat problem da pokazat muda i taka policija ne gi apsi na prva linija se so artan i omer nivnite blagajnici i voedno bogovi na teroristickata im organizacija
Ednostavno najaki go drzat gradot puni se pari droga i oruzje
Ama koga igra Vardar pak znaat deka sepak e opasno i za banda voozureni albatrosi, pa zatoa voena formacija na kale gledaat od gore na planina bastion nivna teritorija
Za slucajno da ne dojde do kontakt zatoa sto sekogas se tepani kako magarinja otkako ke snemaat kamenja i flasi
ШВЕРЦЕРИ ЧАИР originals
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
26
Поени од реакции
109
Se vozat u kola albatrosi шiptarski delikventi od çair baraat zalutani deca od komiti maksimum da se 2ca
Ako se povekje ili ako im vratat na provokaciite o komit tacia non od kola ne zastanuvaat pun gas
A ako vidat deka mozat da napadnat deka realno ima nekoi deca/momci ne se za fajt odma rzat hienite vadat nozevi mavaat 5 na 1 soblakaj go maicata
Isto taka mozno e petok sabota da prosetaat niz centar 20 albatrosi voozureni spremni za na kosovo se kurcat baraat problem da pokazat muda i taka policija ne gi apsi na prva linija se so artan i omer nivnite blagajnici i voedno bogovi na teroristickata im organizacija
Ednostavno najaki go drzat gradot puni se pari droga i oruzje
Ama koga igra Vardar pak znaat deka sepak e opasno i za banda voozureni albatrosi, pa zatoa voena formacija na kale gledaat od gore na planina bastion nivna teritorija
Za slucajno da ne dojde do kontakt zatoa sto sekogas se tepani kako magarinja otkako ke snemaat kamenja i flasi
ШВЕРЦЕРИ ЧАИР originals
Abe vie svadbari provociravte i samo eden vi zastana site izbegavte :pos:

1 svadbar protiv 30 komiti nemojte so sila da se praite toa sto ne ste.

Priznajte ednas zasekogas ne mozete so Sverceri da se merite so akcii u sekoj kjos od Skopje ste jadele samari.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
871
Поени од реакции
939
Pak ke ti napomenam site najorganizirani navivacki grupi imate izgubeno transparent od Sverceri taka da toa ve boli, a kejf praite si niz Internet so zauski a u teren znaete sami kako stojat rabotite.



Vie da zborite za rekviziti i za tepacki bas vie da ne e tragicno ke bide smesno SE LAZETE SEBESI ne vi gi peat za nisto pesnite Ckembari i drugite makedonski navivacki grupi poso i tie ja znaat realnosta kako stojat rabotite u skopje..
Iskreno i mene mi e sram da diskutiram so TASTATURA TEPACI kako tebe samo sekogas koga ke se spomnat $ ke bides repliciran.


Zborot mi e za asimiliranite pravoslavni Albanci vo Manastir ( bitola ) no toa nema nisto vrska so navivaci i nema da repliciram na ova temaa tuka.
Гледам се разбираш во навивачки групи, и во други работи, Збор два за знамето на шверцери што гореше на прославата. И тоа беше дел од прославата или?
Abe vie svadbari provociravte i samo eden vi zastana site izbegavte :pos:

1 svadbar protiv 30 komiti nemojte so sila da se praite toa sto ne ste.

Priznajte ednas zasekogas ne mozete so Sverceri da se merite so akcii u sekoj kjos od Skopje ste jadele samari.
Значи и тоа беше дел од прославата, да си запалите ударен транспарент на стадионот на противникот?
Недопирливи сте, а и невидливи последно време. По помирувањето со Балистите, се помиривте и со фактот дека не сте навивачка група.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
26
Поени од реакции
109
Гледам се разбираш во навивачки групи, и во други работи, Збор два за знамето на шверцери што гореше на прославата. И тоа беше дел од прославата или?

Значи и тоа беше дел од прославата, да си запалите ударен транспарент на стадионот на противникот?
Недопирливи сте, а и невидливи последно време. По помирувањето со Балистите, се помиривте и со фактот дека не сте навивачка група.
Vasiot transparent bese udaren sto se zapali srede tribina vo vas stadion i toa vo vasite najdobri vreminja taka da ne mozete na Sverceri da im spomnete transparenti koga site navivacki grupi izgubile transparenti od Sverceri.. Ne mozete i nemate pravo.

A zatoa deka sme nevidlivi; No one like us,we dont care!
Sami protiv site!
 

Attachments

Член од
9 декември 2012
Мислења
871
Поени од реакции
939
Vasiot transparent bese udaren sto se zapali srede tribina vo vas stadion i toa vo vasite najdobri vreminja taka da ne mozete na Sverceri da im spomnete transparenti koga site navivacki grupi izgubile transparenti od Sverceri.. Ne mozete i nemate pravo.

A zatoa deka sme nevidlivi; No one like us,we dont care!
Sami protiv site!
Изгубивте ударен транспарент, јадете ќутек од единствената навивачка група што и дозволивте да влезе на стадион, на ДУИ сте повеќе лојални него за клубот, и тоа сите го знаеме, и ти знаеш дека е така, ама тука бајки ќе кажуваш дека шверцери се навивачка група најака на свет, и никогаш не ви паднало транспарент, маици, шалови, не сте јаделе никогаш ќутек, и никогаш сте немале поддршка од ДУИ.
П.С. Ти си класичен човек што размислува со инцестозоиден мозок, што има да мислите, има други што мислат за вас.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Гледам нешто на нет ми излезе пак татарите славеле нешто за Мара Бунева во "метрополата" па да ги прашам, тие "патриотите" шо не прозиваа посебно србоманите од Аеродром, кај беа денес а и другите дали ливче му дадоја како на грците или седеја дома како за пољаците па го чекаа грујо да ги донеси маџарите да му го спасат клубот
За тоа деца не се плука по се и сешто оти мечката ако игра во туѓиот двор ќе дојди ќе заигра и во вашиот двор, како денес и поќе глас да не слушнам оти на сите му е јасно дека власта и државата ова го одбрува а невини деца од НГ секогаш одат курбан!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
B

BigMac

Гостин
Гледам нешто на нет ми излезе пак татарите славеле нешто за Мара Бунева во "метрополата" па да ги прашам, тие "патриотите" шо не прозиваа посебно србоманите од Аеродром, кај беа денес а и другите дали ливче му дадоја како на грците или седеја дома како за пољаците па го чекаа грујо да ги донеси маџарите да му го спасат клубот
За тоа деца не се плука по се и сешто оти мечката ако игра во туѓиот двор ќе дојди ќе заигра и во вашиот двор, како денес и поќе глас да не слушнам оти на сите му е јасно дека власта и државата ова го одбрува а невини деца од НГ секогаш одат курбан!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Не отварај нет лошо е за психа,слушај музика Бетовен, Моцарт и кулирај,среќни празници.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Не отварај нет лошо е за психа,слушај музика Бетовен, Моцарт и кулирај,среќни празници.
Samo Ravel so Bolero me opusta od klasicnata a Enugma i Vangelis se top za relaks btw srekni praznici tebe i na site navivaci samo ne na tie so odat mufte na reprezentacijata posebno onaj brkot od stara garda i drugite kuropusaci

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
26 март 2022
Мислења
516
Поени од реакции
4.667
Гледам нешто на нет ми излезе пак татарите славеле нешто за Мара Бунева во "метрополата" па да ги прашам, тие "патриотите" шо не прозиваа посебно србоманите од Аеродром, кај беа денес а и другите дали ливче му дадоја како на грците или седеја дома како за пољаците па го чекаа грујо да ги донеси маџарите да му го спасат клубот
За тоа деца не се плука по се и сешто оти мечката ако игра во туѓиот двор ќе дојди ќе заигра и во вашиот двор, како денес и поќе глас да не слушнам оти на сите му е јасно дека власта и државата ова го одбрува а невини деца од НГ секогаш одат курбан!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Сто години си на форумов и пак се обидуваш да протнеш невистини...

Никој апсолутно не ги обвинува Чкембари за отворањето на бугарските "културни" центри. Тоа е последица на лошата политика која ја спроведува власта. Но, тоа што нас ни сметаше, и на што КОНКРЕТНО алудиравме беше присуството на сегашни/поранешни ваши членови во тие центри, и тоа луѓе кои не само што ја оформиле вашата група, туку и со децении имале големо влијание врз младината. Да не зборам за бугарското влијание генерално во Битола, за што сум особено запознаен низ годиниве зошто активно ја следам таа проблематика. И не ви држи вода аргументот дека "тие не ја кројат политиката на трибината" зошто тоа не е поентата. Поентата е дека работат и залажуваат поединци. Слободно, во пп ќе ти пишам имиња презимиња и прекари на некои луѓе кои сум ги гледал кај вас во ПРВ ред на трибина, а пред мене збореле за Бугарија и за тоа како сепак не треба да бегаме од тоа што сме. Слики имам. Запознаен сум брат со се. Не сакавме да ја шириме и да ја правиме големата. Една парола беше доволна, чисто да ве алармира.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom