Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2022
Мислења
26
Поени од реакции
109
Хахахахах нема ново дете а, пак ти:)
Бадијала дискусија, кога немаш три чисти
последен поздрав до чаирските Алпинисти!:)
Ne vredi da se diskutira so propagandisti, za najgolemi picki ve znaat skopskite ulici!

pozdrav :)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
И кога цело членство на Алпинистите од Чаир се заеба на форумов, се појави ти, воџата со брилијантната анализа сведена на "Најдобри сме, пичмајчин сме"...
Воџо, пошто убеден сум дека си ти хулиганот кој бегаше од ферка кај Скендербег, иако со 5 пиштоли те бранеа, да ти објаснам нешто:

Ако лажеш, важно е другата страна да нема аргументи со кои ќе ти ги побие ставовите. На твоја жал, а на моја огромна радост, некој камерман бил на местото на настанот и снимил се. Снимката постои и повели линк од неа https://youtu.be/D0VpxQMUvRE

Како прво, на 3:21 јасно се гледа остатокот од транспарентот. Со тоа се потврдува дека дека е само дел земен. Второ, на јужна е транспарентот. Да, убав транспарент е, ама никад не сме го карактеризирале како "ударен". На 3:42 јасно се гледа како Алпинистите од Чаир ја искачуваат јужната трибина во рекордно брзо време, додека Комити се долу на теренот, да повторам ДОЛУ на теренот пред јужна и цело време повикуваат на двобој. Ако јас лажам снимката не лаже. Или сечена, лепена и монтирана е:)?

Не ви иде и не ви иде:) Дај друго дете!:)
hahahahahaha more ti guster vladees po forumov ej dag drugo dete:LOL: ti si najnoviot cirkus tuka.
Neznam sto sakas da kazuvas se falis deka ste izgubile transparent na taa utakmica i ste nemozele da go vratite?
A ti malo gusterce so si ubeden deka ja sum toj vodzata za koj mislis ti , u greska si ne sum jas toj analistu;).A toj vodzata so vikas ti izbegal protiv 2000-3000 luge se gleda vo snimkata deka celo vreme ve napaga .Prasajgi tvoite drugari za nego ke ti razkazat ubavo , ako ne pisimi privatno ke ti gi kazam po ime i prezime vasite “vodzi” so im padnale rekviziti a krijat kaj vas. Pozdravigo i toj pijandurata so bese vo Skenderbeg prasajgo kako pominal pred nekolku nedeli :)
 
B

BigMac

Гостин
hahahahahaha more ti guster vladees po forumov ej dag drugo dete:LOL: ti si najnoviot cirkus tuka.
Neznam sto sakas da kazuvas se falis deka ste izgubile transparent na taa utakmica i ste nemozele da go vratite?
A ti malo gusterce so si ubeden deka ja sum toj vodzata za koj mislis ti , u greska si ne sum jas toj analistu;).A toj vodzata so vikas ti izbegal protiv 2000-3000 luge se gleda vo snimkata deka celo vreme ve napaga .Prasajgi tvoite drugari za nego ke ti razkazat ubavo , ako ne pisimi privatno ke ti gi kazam po ime i prezime vasite “vodzi” so im padnale rekviziti a krijat kaj vas. Pozdravigo i toj pijandurata so bese vo Skenderbeg prasajgo kako pominal pred nekolku nedeli :)
Ако веќе пишуваш толку прашај си ги твоите како поминаа пред некоја недела кај Мал Алтан кафаната пред чаршија ,5 Комити ,ти и другарите сигурно 10 души.Не сакав да пишувам тука ама веќе кога почнавте кажете си.Поздрав спринтери
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
364
Поени од реакции
2.048
hahahahahaha more ti guster vladees po forumov ej dag drugo dete:LOL: ti si najnoviot cirkus tuka.
Neznam sto sakas da kazuvas se falis deka ste izgubile transparent na taa utakmica i ste nemozele da go vratite?
A ti malo gusterce so si ubeden deka ja sum toj vodzata za koj mislis ti , u greska si ne sum jas toj analistu;).A toj vodzata so vikas ti izbegal protiv 2000-3000 luge se gleda vo snimkata deka celo vreme ve napaga .Prasajgi tvoite drugari za nego ke ti razkazat ubavo , ako ne pisimi privatno ke ti gi kazam po ime i prezime vasite “vodzi” so im padnale rekviziti a krijat kaj vas. Pozdravigo i toj pijandurata so bese vo Skenderbeg prasajgo kako pominal pred nekolku nedeli :)
Во 1 месец вашите имаат јадено кјотек или бегано на 6 места ама изгледа таму кај што си ти не си информиран;) .
 
Член од
31 август 2021
Мислења
314
Поени од реакции
1.685

Attachments

Член од
26 март 2022
Мислења
496
Поени од реакции
4.462
hahahahahaha more ti guster vladees po forumov ej dag drugo dete:LOL: ti si najnoviot cirkus tuka.
Neznam sto sakas da kazuvas se falis deka ste izgubile transparent na taa utakmica i ste nemozele da go vratite?
A ti malo gusterce so si ubeden deka ja sum toj vodzata za koj mislis ti , u greska si ne sum jas toj analistu;).A toj vodzata so vikas ti izbegal protiv 2000-3000 luge se gleda vo snimkata deka celo vreme ve napaga .Prasajgi tvoite drugari za nego ke ti razkazat ubavo , ako ne pisimi privatno ke ti gi kazam po ime i prezime vasite “vodzi” so im padnale rekviziti a krijat kaj vas. Pozdravigo i toj pijandurata so bese vo Skenderbeg prasajgo kako pominal pred nekolku nedeli :)
Легендо, е па ако не си ти воџата, сигурно си еден од Алпинистите. Ти го пратив видеото за да разбереш што ви се случува кога сме заедно на Градски. Вака на празен стадион, тивко, мирно и тоа на Нова Година...јака акција!
А за воџава што истепал 3000 луѓе тој ден :)
Повели снимка. На еден човек кој ви се пушта со голи раце и бара ферка, вие храбро вадите 5 пиштоли а вашиот голем воџа фрла со столица. Башка што и дел од полицајците
кои демек ве бркаа, знаеме дека се дел од вашата група. За се си имаме слики и видеа. Ич да не береш гајле. Али, не се секирај, лажат Комитите. Какви врски во Полиција, какви врски во ДУИ..Вие сте само вљубеници во фудбалската игра, нели:)
Повели, уживај во краткиот филм.
Делот од 2:04.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Легендо, е па ако не си ти воџата, сигурно си еден од Алпинистите. Ти го пратив видеото за да разбереш што ви се случува кога сме заедно на Градски. Вака на празен стадион, тивко, мирно и тоа на Нова Година...јака акција!
А за воџава што истепал 3000 луѓе тој ден :)
Повели снимка. На еден човек кој ви се пушта со голи раце и бара ферка, вие храбро вадите 5 пиштоли а вашиот голем воџа фрла со столица. Башка што и дел од полицајците
кои демек ве бркаа, знаеме дека се дел од вашата група. За се си имаме слики и видеа. Ич да не береш гајле. Али, не се секирај, лажат Комитите. Какви врски во Полиција, какви врски во ДУИ..Вие сте само вљубеници во фудбалската игра, нели:)
Повели, уживај во краткиот филм.
Делот од 2:04.
Gusterce malo ne se pali mnogu pocekajte da se vrati vmro vo vlast ke vi se vrakat vrskite pak i na vas :LOL: na protestive so gi prakas snimkite se falite ko navivacka grupa komiti ili simpatizeri na vmro dpmne? posto kako sto znaeme site toa bese politicko aktivnost na celo so mickovski(kade sto nemavte uspeh) ,a za hrabrosta da ne zboruvam ste se sobrale cela obedineta makedonija protiv 20 dusi i nisto ne im mozevete na nitu eden ,dzabe vi e i cela makedonija da se soberete nemozete da pominete nakaj Skenderbeg toa go znaete i vie sami. A toj pijandurata so goli race dali ste go prasale da ne i treba pomos nesto? Ne e lesno zivotot koga ke stanes poznat nemoze da izdrzi sekoj:pos:
 
Член од
26 март 2022
Мислења
496
Поени од реакции
4.462
Gusterce malo ne se pali mnogu pocekajte da se vrati vmro vo vlast ke vi se vrakat vrskite pak i na vas :LOL: na protestive so gi prakas snimkite se falite ko navivacka grupa komiti ili simpatizeri na vmro dpmne? posto kako sto znaeme site toa bese politicko aktivnost na celo so mickovski(kade sto nemavte uspeh) ,a za hrabrosta da ne zboruvam ste se sobrale cela obedineta makedonija protiv 20 dusi i nisto ne im mozevete na nitu eden ,dzabe vi e i cela makedonija da se soberete nemozete da pominete nakaj Skenderbeg toa go znaete i vie sami. A toj pijandurata so goli race dali ste go prasale da ne i treba pomos nesto? Ne e lesno zivotot koga ke stanes poznat nemoze da izdrzi sekoj:pos:

Знаев дека ќе се дозакопаш.
Првично, сегашнава структура на Комити нема апсолутно никаква врска со ниту една политичка партија. Повели, доколку имаш документ, слика или било каква информација. Те охрабрувам да споделиш!

Како група не повикавме официјално да се оди на протест, ниту па на протестот имаше наши знамиња и останати реквизити на групата. Никој од нашите членови не беше во организација, ниту па наши членови држеа говори. Доколку биле поединци, тоа е нивно право. Но, групата не учествувала. Затоа - тишина!
На Скендербег вие извадивте пиштоли на голорак народ, а на снимката јасно се слуша и се гледа како само ЕДЕН човек ве повикува на фер, да ги спуштите пиштолите и еднаш како луѓе да застанете. Тоа е поентата на муабетот. Џабе се обидуваш да ја избегнеш!

А со реченицата " pocekajte da se vrati vmro vo vlast ke vi se vrakat vrskite pak i na vas", само потврди дека вие сте поврзани со партија. Гледаш како случајно ти излета вистината.:)
Море дете, срам ми е што воопшто дискутирам со тебе, а особено што ТИ кој си член на Шверцери, ми збориш за партија и политика. Па се распаднавте ради тоа. Пола подгрупи ви се раскарани. На трибина сте 50 луѓе. Гледаат вашите членови што прави вашата "прва екипа". Ги гледа вашите воџи како се сликаат со Ахмети по митинзи, како со Омер прават комбинации. Не се глупи веќе децата за да ги зезате како што сакате.

До сега ова раковдство на Комити нема ниту еден минус, особено не на политички план.
Го знаеш ти тоа многу добро. Бадијала се правиш наудрен. Од ден на ден групата е се посилна. Организациски, во однос на бројка, акции, мобилизација, видео продукција. Од секој аспект. Знам дека те боли тоа и дека сега со вакви валкани невистини се обидуваш да ни го оцрниш образот, ама џабе ти е. Знаеш ти, знаат добро сите!
 
Член од
27 јули 2022
Мислења
46
Поени од реакции
283
Болката никогаш не не остава
Ние мора да ја оставиме болката
Со дела, не само празни муабети
И модераторите да не ги бришат нашите објави, знам дека ве боли кога ги гледате овие сликии
553A55CB-8A1C-4262-A897-0906B1F308BB.jpeg 495189B5-C89C-4264-8F97-BF004EFE7505.jpeg
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Болката никогаш не не остава
Ние мора да ја оставиме болката
Со дела, не само празни муабети
И модераторите да не ги бришат нашите објави, знам дека ве боли кога ги гледате овие сликии
Прегледај го приврзокот 361511Прегледај го приврзокот 361512
Абе друже 15-20 години исти слики објавувате. Ако тогаш се палеше некој на маичка и шал сега друго време е. Во тоа време еднаш искочивте надвор од Чаир со реквизит и ви падна на Саем.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
496
Поени од реакции
4.462
Болката никогаш не не остава
Ние мора да ја оставиме болката
Со дела, не само празни муабети
И модераторите да не ги бришат нашите објави, знам дека ве боли кога ги гледате овие сликии
Прегледај го приврзокот 361511Прегледај го приврзокот 361512

"Болката никогаш не не остава
Ние мора да ја оставиме болката"

Бидејќи ми беше тешко да ја пронајдам поентата на овој доста длабок текст, се консултирав со неколку професори по Психологија. Ми ја открија тајната, дека ова е всушност извадок од стар Алпинистички јазик кој го користеле Чаирските хулигани, дур ја искачувале Јужната трибина во далечните 2000ти години. Искрено, жал ми е што ете и неколку генерации подоцна, не можете да се опоравите психички од тоа што ви се случува. И за крај ми кажаа дека може да ви помогнат, само мора да соработувате, не може психијатрите се сами. Заедно со нив ќе го најдете лекот.

А со сликиве мислам дека веќе не си интересен ниту на своите членови.Па ние само пред недела две, ви паднавме неколку реквизити низ град. Само дел објавивме тука. Па срамота е во 21 век да објавуваме слики од маички да му се плукнам. Особено во период кога ви паднавме ударен транспарент.

Опрајте се, работете на групата, не замарајте тука и најважно: НАМАЛЕТЕ СО ПОЕЗИЈА, знае многу да наштети на психата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom