Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2022
Мислења
296
Поени од реакции
1.587
Не сум дел од Комити за да одговарам у нивно име, ама како навијач на Вардар ги поддржувам за нивниот потег. Друга работа, споредуваш вонредно коло по распоред напраен од ФФМ со своеволна одлука на Вардар сами да го преместат мечот во петок, иако е по план во сабота, под изговор дека не можеле да најдат слободен термин и стадион. Кога можеа од Комити да им ја организираат цела прослава за 75 години, така и таа управа ќе најдеше терен по секоја цена, а не да измислува смешни оправдувања за нивната неспособност и немање авторитет.
Околу коментарите за гостувањето во Каменица, претпоставуем дека е реакција на провокациите на ваши членови за бројката на Комити во Битола. Така да ваљда бевте свесни дека ќе има пецкања и од друга страна...
Све е во ред тоа , пецкањата околу бројката се глупави , годинава а и лани групата е буквално во секој поглед организирана и прецизна.
Прецизна е затоа што прво се створи силно јадро кое превзема голема одговорност во најтешките моменти на групата и клубот.
Тоа јадро работеше чекор по чекор непрекинато и посветено со цел , таа цел е денес а и во иднина секој да се гордее со групата , почнувајќи од нови песни , правење многу графити , реорганизирање на сите подгрупи и екипи , бодрење на клубот и дома и гости , во свој стил , ......
Групата е на ниво не поради тоа што се Чкембари 16 или 338 , бројката на останатите групи не ни менува ништо и нема потреба да се чека слика од нив за да се увериме каква е ситуацијата .
Ако ги погледнеме дел од сликите откако Вардар е во втора лига , факт е дека групата со еден збор е ОДЛИЧНА , но само и само поради самата група а не поради туѓите изданија.
 
Член од
24 ноември 2022
Мислења
33
Поени од реакции
41
Подобро 16 на 220км од Битола, него ли НУЛА дома, оти во петок изгледа постите,не навивате.
Nula? Jas bev tamu be, ne bea Komiti nula.. ako ne navivale nemalo nikoj mislis?
I da nemalo drug so mene, mislis deka 16 dushi ke izgrmite povekje od mene sam? E ja garantiram deka nema da se slushate. Hahah ne znam dali se pravite so sila smeshni ili stvarno tolku vi fakja crpkata..
Inaku bravo za brakjata Vojvodi top izdanie taka se saka klubot steta sto ide nadole Teteks...
Realno deckite od familijata se potrudile ama slabo izdanie, mozat oni podobro od toa vcera..
Pozdrav do site kajganashi forumashi i derbi navivachi

P.S. Ne se posraa Komiti, tuku VE posraa
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Nula? Jas bev tamu be, ne bea Komiti nula.. ako ne navivale nemalo nikoj mislis?
I da nemalo drug so mene, mislis deka 16 dushi ke izgrmite povekje od mene sam? E ja garantiram deka nema da se slushate. Hahah ne znam dali se pravite so sila smeshni ili stvarno tolku vi fakja crpkata..
Inaku bravo za brakjata Vojvodi top izdanie taka se saka klubot steta sto ide nadole Teteks...
Realno deckite od familijata se potrudile ama slabo izdanie, mozat oni podobro od toa vcera..
Pozdrav do site kajganashi forumashi i derbi navivachi

P.S. Ne se posraa Komiti, tuku VE posraa
Izvini be Pavarotti :pos:
 
Член од
24 ноември 2022
Мислења
33
Поени од реакции
41
Zashto gi nemashe $ denes na utakmica izlea od koga im se desi brkanicata ke zaboravat boris trajkovski kako izgleda ili bojkotiraat termini i tie?
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
175
Поени од реакции
444
Zashto gi nemashe $ denes na utakmica izlea od koga im se desi brkanicata ke zaboravat boris trajkovski kako izgleda ili bojkotiraat termini i tie?
Наједноставно е билет да земеш за утакмица на работнички и да присуствуваш ама толку се они навивачи изглеа од штабче рекле нема мрдање од чаир
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.912
Одбележување на 100 години ФК БЕЛАСИЦА, како и денот на градот Струмица !

 
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
ФК Академија Пандев - ФК Тиквеш (11.12.2022)

Забрана за гостување заради тоа што се играше на СЦ "Горан Пандев" каде што има мала трибина за околу 200-220 столчиња и немале услови за гостински навивачи. Иако имавме забрана за гостување се организиравме меѓу себе бројка 40-50души без најава без ништо тргнавме и пред Валандово бевме застани од полиција каде што не држеа околу 40минути бараа лични карти на крај пак не сакаа да не пуштат се одлучивме пешки да идеме до Струмица 25км:D. Пешки идевме едно 2км и дознавме дека автобусот е пуштен и повторно се качивме успат пак пред Струмица полиција не пречекува пак бевме држени едно 20минути мораше се склопе договор демек нема да се праве инциденти без фрлање у терен пиро, шишиња...(демек ние умните :D)
Стигнавме 20минути пред крајот на утакмицата добро е што Тиквеш победи па се заврши како што требе, историјава се поновува пред 9 години кога идевме на кошарка има и клипче на јутуб каде што се прави репресија на навивачите и покрај се пак се обработи гостувањето.

Наскоро ќе има фото извештај.
received_530646812311366.jpeg
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
55
Поени од реакции
107
ФК Академија Пандев - ФК Тиквеш (11.12.2022)

Забрана за гостување заради тоа што се играше на СЦ "Горан Пандев" каде што има мала трибина за околу 200-220 столчиња и немале услови за гостински навивачи. Иако имавме забрана за гостување се организиравме меѓу себе бројка 40-50души без најава без ништо тргнавме и пред Валандово бевме застани од полиција каде што не држеа околу 40минути бараа лични карти на крај пак не сакаа да не пуштат се одлучивме пешки да идеме до Струмица 25км:D. Пешки идевме едно 2км и дознавме дека автобусот е пуштен и повторно се качивме успат пак пред Струмица полиција не пречекува пак бевме држени едно 20минути мораше се склопе договор демек нема да се праве инциденти без фрлање у терен пиро, шишиња...(демек ние умните :D)
Стигнавме 20минути пред крајот на утакмицата добро е што Тиквеш победи па се заврши како што требе, историјава се поновува пред 9 години кога идевме на кошарка има и клипче на јутуб каде што се прави репресија на навивачите и покрај се пак се обработи гостувањето.

Наскоро ќе има фото извештај.
Прегледај го приврзокот 358441
Kolku Albanci ni se setat u drzavata a nasata policija se fati za edni decki so odat do strumica i togas da go posere toa
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
МЗТ Скопје - Борац Чачак 10.12.2022

Жалосна игра на тимот изгубија од фенерџијата кој сега им го препушти последното место во АБА 1.
За 10 дена тимот го напуштија 2 ца клучни играчи, плејмејкерите Магдевски и Ајви. Престои тежок период за МЗТ.

Навивање пред се гневно и разочарувачко, губиш од најслабиот во лигата од прва минута. Бројка меѓу топ 3 сезонава.

"Прашање до управата зошто си оди поставата?"

FB_IMG_1670790694093.jpg
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
337
Поени од реакции
3.386
РИБАРИ ОХРИД РЕЗИМЕ ПОЛУСЕЗОНА!

Мислам дека групата не само што го задржа добриот тренд на раст туку и го крена на уште повисоко ниво.
Присутни бевме на сите домашни утакмици на фудбалскиот клуб Охрид.
Одработивме 3 гостувања (Борец, Арсими и Беласица)
Бевме присутни и 2 пати во Словенија кај братската група Рибари Изола!
Имавме супер домашни изданиа против(Пелистер, Караорман и Воска)
Бројката според мене е на супер ниво према околностите!
Се продолжи со трендот од летниот период и се исцртана уште неколку супер графити и уште еден новитет каде и да гостувавме оставивме свој Мини Графит а не обични чкртаници!
Се изработија нови шалови членски карти во процес се и нови артикли за зимава!
Имаше доста пиро (Баклјади и Димјади)
Имавме и неколку организирани кортеа низ Охридските улици!
Често стана практика да се прават добри најави пред утакмиците(Добри најави за око на нет, Пароли низ град, Плакати...Добри фотки со пароли за мобилизација низ Градот итн...)
Околу РК Охрид засега сеуште сме во бојкот за некои можни измени ќе објавиме преку нашиот профил!
Во нови битки се гледаме во следна полусезона!
Поздрав од бисерот на Македонија!
#Живели!
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
Успешно реализирана десетта крводарителска акција под мотото Навиваме за Живот - Донираме за Живот на која беа собрани рекордни 127 единици крв благодарение на сите оние хумани навивачи, но и кавадарчани кои ги делат истите идеали со нас.

Кавадарци било и ќе биде хумано!
FB_IMG_1670864643269.jpg
FB_IMG_1670864645433.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom