Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 февруари 2013
Мислења
156
Поени од реакции
290
Заради вакви мислители без мозок темава можеби и заслужува да биде заклучена освен за извештаи, колку и да не ми се допаѓа тоа. Небулоза до небулоза, најголемата повраќаница од текст што можев да ја прочитам. Не е ни чудо што истите 10тина ,,стари магариња", како што си се нарекувате, одите нон стоп на трибина. Со вакво ниво на интелегенција, секој млад и надежен човек би избегал од таму и не би се враќал веќе. Да не се лажеме дека заради емиграција или бела чума не доаѓаат нови деца, во друштво на луѓе со вакво размислување, нема шанси да се привлече ниту едно дете со IQ поголемо од она на просечна собна температура. Се надевам дека ќе дојде ден кога старите диносауруси, кои ги опишав во еден претходен пост, ќе ги снема од тие ваши трибини, а вашето место ќе го заземат паметни луѓе, чиј ментален склоп ќе биде поголем од оној на еден просечен шиптaр.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Шо е финтата со фонтот левел копиљ си потчкртнува во тетратката на сколија од досада?
И нечитливо и неестетски.
Спрема креативноста шо сте ја имале ова е батал.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Поентата е ваљда да се направи сопствен фонт што не е земен од интернет, што е за почит. Штета што овој не е баш најчитлив.

Јако е кога група успева да направи свој фонт што изгледа убаво. Можат да направат било какво знаме, графит или налепница, а да се знае на кого е.

Има доста подгрупи на Западот (Европа) што направиле свој фонт, мислам дека и Делије имаат.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Шо е финтата со фонтот левел копиљ си потчкртнува во тетратката на сколија од досада?
И нечитливо и неестетски.
Спрема креативноста шо сте ја имале ова е батал.
Некои нови стандарди воведуваат, и со најавите за утакмиците и со фонтот.
На некој му се допаѓа на некого не.
Реално држи вода и твојот коментар.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Поентата е ваљда да се направи сопствен фонт што не е земен од интернет, што е за почит. Штета што овој не е баш најчитлив.

Јако е кога група успева да направи свој фонт што изгледа убаво. Можат да направат било какво знаме, графит или налепница, а да се знае на кого е.

Има доста подгрупи на Западот (Европа) што направиле свој фонт, мислам дека и Делије имаат.
Имаа ФА свој фонт по кој беа препознатливи, сега нови генерации пробуваат нешто ново. Све на све треба да поработат на бројката највеќе во моментов.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Поентата е ваљда да се направи сопствен фонт што не е земен од интернет, што е за почит. Штета што овој не е баш најчитлив.

Јако е кога група успева да направи свој фонт што изгледа убаво. Можат да направат било какво знаме, графит или налепница, а да се знае на кого е.

Има доста подгрупи на Западот (Европа) што направиле свој фонт, мислам дека и Делије имаат.
Ако е уникатно не значи дека е убаво. Нејсе муабето ми беше дека квалитативно ова според мене е даунгрејд спрема изданијата изминатите години...
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
78
Поени од реакции
343
Poglednete ja utakmicata shkendija so ak pandev ....toa li e fudbal na nivo ? igrachite od shekndija bukvalno gi boksuvaa na gostite , na kraj duri go shutiraaa na edniot !! kakov stram e ova , a sakaaat da igraat evropa , nemozhat edno remi da podnesat a kamoli poraz odma so tepanje !!! epa prechekuvajte gi so shpalir vo nashite gradovi , koga gostuvate vo tetovo neka ve shutiraaaat ubavo vi pravat , i gledam tuka prvi ste da se tepate megju sebe , najjaki ste odma golemata ja pravite i Komiti i Chkembari , lozari , Ribari , abe site site nema shto da nabrojuvam a koga se vo prashanje drugite togash mukla , ubavo vi praaat sekoja im chest. Ednash se nemate sudreno asalno so niv vo ovie 30 godini , ama zatoa megju sebe da dojde do kontakt ima da se iznatepate , svesni li ste deka na rakometnoto derbi vo kavadarci posle nekolku megjusebni sredbi vrieshe kaj dvete grupi ? znaete deka da se slucheshe sudir pred ili posle utakmica aj da ne recham zhrtvi ama teshko povredeni ke imashe sigurnoo , so krv vo ochite vikavte edni kon drug bugari , Albanci, .....neka ima rivalstvo da kako shto ima sekade ama neka go ima i so albancite , site izbegavate so niv sudir priznajte go toa , ne zastanuvam na nivna strana ama sekogash odma se pushtate koga stanuva zbor edni protiv drugi makedonci a so drugite nekako so rezerva , eve be ke vi navedam nekolku primeri , tikvesh voska , imashe publika od kaj niv stignato nekoj saat pred utakmica vlakno ne im faleshe , sverceri vo strumica 25 dusi lagano bez vlakno da im fali , vo gjorce sega isto .... imase policija da , ama imalo policija i koga doagjale chkembari , ribari , lozari ...togash nekako po muda imate.
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
55
Поени од реакции
107
1. Не го носи реквизитот каде што не можеш да го одбраниш!
2. Не покажувај сила кај што не можеш!
3. Попрво би разбрал да ми земат маица него како пи*ка да чекам полиција!
4. Во добра коалиција Лозари и Полиција!
5. За вакви грешки во сериозна навивачка група ќе си даде отчет а за возврат некој шамар ама вие бранете си го пак дека го крие името на навивачката група позади полициски униформи!
6 ако можиш сокрши му ги прозорците на автобусот да немат за други гостувања и дупки некоа глава со срчки
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.968
Поени од реакции
17.793
Poglednete ja utakmicata shkendija so ak pandev ....toa li e fudbal na nivo ? igrachite od shekndija bukvalno gi boksuvaa na gostite , na kraj duri go shutiraaa na edniot !! kakov stram e ova , a sakaaat da igraat evropa , nemozhat edno remi da podnesat a kamoli poraz odma so tepanje !!! epa prechekuvajte gi so shpalir vo nashite gradovi , koga gostuvate vo tetovo neka ve shutiraaaat ubavo vi pravat , i gledam tuka prvi ste da se tepate megju sebe , najjaki ste odma golemata ja pravite i Komiti i Chkembari , lozari , Ribari , abe site site nema shto da nabrojuvam a koga se vo prashanje drugite togash mukla , ubavo vi praaat sekoja im chest. Ednash se nemate sudreno asalno so niv vo ovie 30 godini , ama zatoa megju sebe da dojde do kontakt ima da se iznatepate , svesni li ste deka na rakometnoto derbi vo kavadarci posle nekolku megjusebni sredbi vrieshe kaj dvete grupi ? znaete deka da se slucheshe sudir pred ili posle utakmica aj da ne recham zhrtvi ama teshko povredeni ke imashe sigurnoo , so krv vo ochite vikavte edni kon drug bugari , Albanci, .....neka ima rivalstvo da kako shto ima sekade ama neka go ima i so albancite , site izbegavate so niv sudir priznajte go toa , ne zastanuvam na nivna strana ama sekogash odma se pushtate koga stanuva zbor edni protiv drugi makedonci a so drugite nekako so rezerva , eve be ke vi navedam nekolku primeri , tikvesh voska , imashe publika od kaj niv stignato nekoj saat pred utakmica vlakno ne im faleshe , sverceri vo strumica 25 dusi lagano bez vlakno da im fali , vo gjorce sega isto .... imase policija da , ama imalo policija i koga doagjale chkembari , ribari , lozari ...togash nekako po muda imate.
Друже кога имало гостинска албанска навивачка група на утакмици каде што играле Вардар и Пелистер дома?
Нормално е да има ривалство меѓу овие две групи, тоа со пробокациите за бугари и шиптaри и мое мислење е дека отиде предалеку, интересна беше најавата на Комити за гостувањето во Битола со песната на Азис ама после тоа изгледаше малце глупо општо за сите Македонци таквите препукувања. На градски во Скопје се реагирало на секоја албанска провокација, поготово овие две сезони, кога се играат утакмиците надвор од градски на стадиони со една трбина, такви навивачи на Вошка или било какви би биле прегазени. За тоа дека гостувале во Кавадарци не знам, по другите градови не барај некоја критична маса, зошто ја има кај многу мал и број кој не може да направи разлика, за во Штип еве ќе ти кажам оној тренерот вчера што рипна на судиите на КК.Чаир КК.Феникс исто рипаше и доби навивање како што сам предизвика тренерот, сите играчи му беа исплукани а он остана пола саат у ќош за да полицијата ги чека да си отидеме тие 30 40 млади дечки да го испоштуваме и него, плус у сред утакмица двајца шипци беа осетени и мораа доле да се симнат на клупата, уште поголем инцидент имало кога гостувал КК.Шкупи каде поради националистичко навивање биле извадени 20 тина дечки од Ултра Банда од локалната полиција. Така да се реагира секаде по мене колку што младите дечки се во можност и пак ќе кажам, таа е критичната маса по ова прашање, освен навивачите голем дел од македончето одлучи да слугува на дуи и албанското население, не е тоа вина на навивачките групи. А и не можеш нас да не споредуваш со нив, ние не бодеме деца на натпревари како едно дете што го избоделе од Радовиш зошто ги победил ферски во борење. Тоа се знае кој може да го направи само.
 
Последно уредено:
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
Колку да пишеш нешто да ја замараш групата со некој твој комплекс… лошо лошо
Немам јас никаков комплекс туку вие како група имате комплекс против нас 90минути пеете против Лозари, а не сме таму место да си го бодреш клубот вие пеете против нас песни од фемили и некои стари песни кои се пееле во минатото никад вие нема да победите, сретнав Лозар полужив...
Ooooo делије фирма гробари кавадарци најде кој да збори
Секоја навивачка група од Македонија има копирано песни од делије, гробари и други освен Фемили што си ги имаат оригинал. Муабетот ми е што се копира од Македонска навивачка група и тоа целосен текст.
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
55
Поени од реакции
107
Немам јас никаков комплекс туку вие како група имате комплекс против нас 90минути пеете против Лозари, а не сме таму место да си го бодреш клубот вие пеете против нас песни од фемили и некои стари песни кои се пееле во минатото никад вие нема да победите, сретнав Лозар полужив...

Секоја навивачка група од Македонија има копирано песни од делије, гробари и други освен Фемили што си ги имаат оригинал. Муабетот ми е што се копира од Македонска навивачка група и тоа целосен текст.
Да побараш малце и на фемили се копирани работата во песните е да возе песната и да се слуша текстот да има ефект и да крева адреналин
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom