Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
B

BigMac

Гостин
Еден предлог до навивачките групи на Комити и Чкембари. Уште од сега да поднесат барање до управите на фк вардар и фк пелистер. Натпреварот што треба да се одигра на 3 декември, да биде во вечерен термин.
Ако е се како што треба и се пушти во функција трибината треба и ФФМ да одреди термин,секако со предлог од управите на двата клуба.Ама како што се најјавува дека треба да се штеди на струја малку тешко
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.232
Поени од реакции
4.179
Ако е се како што треба и се пушти во функција трибината треба и ФФМ да одреди термин,секако со предлог од управите на двата клуба.Ама како што се најјавува дека треба да се штеди на струја малку тешко
Хаха за 2-3 саати струја ко божем многу ке се потроши :D
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
174
Поени од реакции
730
Video izvestaj od Shkendija - Shkupi 17.09.2022
Бројка одлична, коре супер изведено, пиро одлично, димнијада одлична, ама џабе кога буквално се е ради политика.

П.С. ме бендисва оградата со големи транспаренти посебно за дерби. Сеа се во мода шо помали парталчиња и ако не напрат сефи не се гледа шо пиши на нив
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.044
Поени од реакции
1.352
Бројка одлична, коре супер изведено, пиро одлично, димнијада одлична, ама џабе кога буквално се е ради политика.

П.С. ме бендисва оградата со големи транспаренти посебно за дерби. Сеа се во мода шо помали парталчиња и ако не напрат сефи не се гледа шо пиши на нив
abe dosta vishe so toa politika. Ako vie imate vo gllava samo politika ne znaci deka sekoj go ima istoto.

za transparentite da, ama ovie transparenti se posebni 3 transparenti, ne e eden.

1663745742519.png
Автоматски споено мислење:

se na se, samo "Red and black army" e pogolema, drugite se site mali.

1663745860420.png
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
363
Поени од реакции
2.034
Член од
8 август 2013
Мислења
1.044
Поени од реакции
1.352
Па кореографијата за што ви е? За шкендија да не е?
Politicki jas mislev za neshto drugo. Koreografiata ne e povrzano so vas, poveke e kritika za Albancite vo opshto. Toa e ideologijata na Ballisti, sekade vo svetot navivackite grubi promovirat neshto slicno.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
Politicki jas mislev za neshto drugo. Koreografiata ne e povrzano so vas, poveke e kritika za Albancite vo opshto. Toa e ideologijata na Ballisti, sekade vo svetot navivackite grubi promovirat neshto slicno.
Screenshot_2.jpg

А што ви значи ова? За некое предавство зборите и имате дечиња како учат во албанија и косово, а ваљда ова десно сте вие во Македонија и немате книги.
Дали мислите на тоа дека сте останати неписмени дивљаци овие 20/30 години па барате едукација?
 

Attachments

Член од
8 август 2013
Мислења
1.044
Поени од реакции
1.352
А што ви значи ова? За некое предавство зборите и имате дечиња како учат во албанија и косово, а ваљда ова десно сте вие во Македонија и немате книги.
Дали мислите на тоа дека сте останати неписмени дивљаци овие 20/30 години па барате едукација?
Ne. Gi sakame istite ucebnici kako shto gi imat decata vo Albanija i Kosovo, a ne ovie shto se ovde inspirirani od lazhna enciklopedia ;)
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
Ne. Gi sakame istite ucebnici kako shto gi imat decata vo Albanija i Kosovo, a ne ovie shto se ovde inspirirani od lazhna enciklopedia ;)
Баш ми е жал.

Се кладам дека немате 2 страни прочитано у живот...
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.044
Поени од реакции
1.352
Па што не одите во Албанија и во Косово ?
zashto ? Albanci sme i ovde, ne sakame da im zememe nishto na nikoj, samo shto sakame da bideme isto kao i site. Na primer nishto na nikomu ne mu rekov a ovoj tigarot @Morbio Inferiore bez niedna pricina provocira ovde nepismeni i divjaci.

Vie imate problemi se sebe, da barash neshto shto ti e tvoe i ti treba, vie mislite deka go zemame od vas. Nikoj ne saka vie da zhiveete losho, ne znam kaj e problemot eden Albanec vo Makedonija na uci so Albanska ucebnica za da go znae historijata na svojot narod.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
zashto ? Albanci sme i ovde, ne sakame da im zememe nishto na nikoj, samo shto sakame da bideme isto kao i site. Na primer nishto na nikomu ne mu rekov a ovoj tigarot @Morbio Inferiore bez niedna pricina provocira ovde nepismeni i divjaci.

Vie imate problemi se sebe, da barash neshto shto ti e tvoe i ti treba, vie mislite deka go zemame od vas. Nikoj ne saka vie da zhiveete losho, ne znam kaj e problemot eden Albanec vo Makedonija na uci so Albanska ucebnica za da go znae historijata na svojot narod.
Оф лелее, душа таа да ве жали човек.

Бидејќи е тема за навивачки групи ќе ти се врзам на муабетот од оваа гледна точка: Заштитени сте како бели мечки. Со години политичари/политички партии стојат позади вас и пак само плачете. Константно нешто вас ви фали.
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
174
Поени од реакции
730
abe dosta vishe so toa politika. Ako vie imate vo gllava samo politika ne znaci deka sekoj go ima istoto.

za transparentite da, ama ovie transparenti se posebni 3 transparenti, ne e eden.

Прегледај го приврзокот 345737
Автоматски споено мислење:

se na se, samo "Red and black army" e pogolema, drugite se site mali.

Прегледај го приврзокот 345738
Ќе прифатам дека сум згрешил ако во наредните 2/3 натпревари имате барем пола од ова со слога (број на луѓе, пиро, корео)

Инаку за транспарентите знам дека се посебни ама сепак не се мали ако ги споредиш со сега модерните крпи за на плажа
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.155
Поени од реакции
35.267
zashto ? Albanci sme i ovde, ne sakame da im zememe nishto na nikoj, samo shto sakame da bideme isto kao i site. Na primer nishto na nikomu ne mu rekov a ovoj tigarot @Morbio Inferiore bez niedna pricina provocira ovde nepismeni i divjaci.

Vie imate problemi se sebe, da barash neshto shto ti e tvoe i ti treba, vie mislite deka go zemame od vas. Nikoj ne saka vie da zhiveete losho, ne znam kaj e problemot eden Albanec vo Makedonija na uci so Albanska ucebnica za da go znae historijata na svojot narod.
Еве сеа ќе пробам да ти реплицирам на не пристрасен начин. Океј, никој нема против за тоа да учите на албански и да се образовате, меѓутоа мора да сфатите дека ова не е Албанија и Косово, и дека не може да биде исто како и таму. Ова што го барате го нема никаде во ниедна друга држава, да учите од истите учебници како што учат во Албанија. Ова е посебна држава и си има своја наставна програма која треба да ја учите. Нека биде на албански јазик за полесно да ја разберете ама мора да биде каква што е определена од државата Македонија.

Ако идеме по оваа логика, зашто во Германија и Швајцарија не барате да учите од истите учебници како тие од Албанија? Што е таму различно? Ако не ви се свиѓа, секогаш ја имате опцијата напуштање од државава и селење во Албанија и Косово. Слободно може да си се вратите таму од кај што сте дошле, на никого нема да му фалите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom