Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
ti ne znaesh nishto... ama bash nishto!
Автоматски споено мислење:


ke mi odgovarash koja e taa grupa shto ne e povrzano so partija ?
Сите македонски групи што биле тепани како магарина од полиција, што јаделе кривични, што плаќале по стотици евра казни за запалена бакља, што трпеле разноразни репресии... Треба уште да набројувам или?
 
Член од
26 ноември 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Јас не знам овие Фаланга зошто постојат уште, после толку срамови...
Нај искрено ке ти казам фалангата не е тоа што беше ми текнува сум одел во штип со битолчани на утакмица и ми беа засташувсчки овие од фалангата кога стигнавме се слушаа до автобуска и во принцип беа постати лица кои се познаваше дека се по сериозни околу ова немавме глас ние против нив ова беше 2013 а сега како што прашав еден пријател од штип што е со настанот ми кажа дека повекето од фалангата се деца и повеќето од нив не ни разбираат фудбал и дека фалангата не се споредува од некогаш и денес пола од тие немале 18 мезнам колку е точно но ми кажа дека лица над 25 години нема се надевам нема да одтане вака поради тоа што Штип е еден од поголемите градови срамота е да не си го подржуваат спортот
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.350
Сите македонски групи што биле тепани како магарина од полиција, што јаделе кривични, што плаќале по стотици евра казни за запалена бакља, што трпеле разноразни репресии... Треба уште да набројувам или?
kazi mi so ime koja e taa NG. Ovie luge shto jadele krivicni, bea od opozicijava mozebi.. :)

Nemoj da mi kazesh kako funksionirat NG vo MKD!
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
kazi mi so ime koja e taa NG. Ovie luge shto jadele krivicni, bea od opozicijava mozebi.. :)

Nemoj da mi kazesh kako funksionirat NG vo MKD!
Тоа како што функционираат балисти и $, не значи дека и сите други групи така функционираат.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.350
Тоа како што функционираат балисти и $, не значи дека и сите други групи така функционираат.
Ne znam zash tolku klubi ispagade da kazhete neshto shto cella drzava go znae i go gleda. Naviknati ste da ne znaete da priznate nishto vo vashite zhivoti.

Ballistive nemaat potreba za podrshka od partia, i nikogash nemaa, no poedinci za nivni interesi go koristel ova ime, kako i da e ballistive imaat podrshka od celiot grad, no i poveke od toa, ti kazhav predhodno, no iskreno ne mi preci mnogu tvoeto mislenje i site drugi kako tebe. Ballisti za Albanskiot svet se poveke od NG, no ovie raboti ima nekoi ovde shto ne gi znae, no i tie shto go znaat ne go priznaat!
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Ne znam zash tolku klubi ispagade da kazhete neshto shto cella drzava go znae i go gleda. Naviknati ste da ne znaete da priznate nishto vo vashite zhivoti.

Ballistive nemaat potreba za podrshka od partia, i nikogash nemaa, no poedinci za nivni interesi go koristel ova ime, kako i da e ballistive imaat podrshka od celiot grad, no i poveke od toa, ti kazhav predhodno, no iskreno ne mi preci mnogu tvoeto mislenje i site drugi kako tebe. Ballisti za Albanskiot svet se poveke od NG, no ovie raboti ima nekoi ovde shto ne gi znae, no i tie shto go znaat ne go priznaat!
Толку многу се за албанскиот свет,40 души 3 години се немате собрано,единствено некој каури ако ве соберат,чисто од омраза,и да се подгреат етнички тензии.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.756
Ne znam zash tolku klubi ispagade da kazhete neshto shto cella drzava go znae i go gleda. Naviknati ste da ne znaete da priznate nishto vo vashite zhivoti.

Ballistive nemaat potreba za podrshka od partia, i nikogash nemaa, no poedinci za nivni interesi go koristel ova ime, kako i da e ballistive imaat podrshka od celiot grad, no i poveke od toa, ti kazhav predhodno, no iskreno ne mi preci mnogu tvoeto mislenje i site drugi kako tebe. Ballisti za Albanskiot svet se poveke od NG, no ovie raboti ima nekoi ovde shto ne gi znae, no i tie shto go znaat ne go priznaat!
Абе се тоа ок, истото важи и за Комити и Вардар ама ете стадионот е празен, причините се набројани сто пати ама колку години вас стадионот ви е празен па дури и на дербито со Вардар, а во минатото игла немаше каде да се фрли на стадионот.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.350
Толку многу се за албанскиот свет,40 души 3 години се немате собрано,единствено некој каури ако ве соберат,чисто од омраза,и да се подгреат етнички тензии.
I da e vistina toa shto go kazhesh, pak edistvenoto soberenje vo 3 godini na Ballisti, znaci mnogu za Albanskiot svet. Ama za "zall" toa shto go kazhesh ne e vistina
Автоматски споено мислење:

Абе се тоа ок, истото важи и за Комити и Вардар ама ете стадионот е празен, причините се набројани сто пати ама колку години вас стадионот ви е празен па дури и на дербито со Вардар, а во минатото игла немаше каде да се фрли на стадионот.
Toa e druga prikazna shto i jas se soglasuvam. Vashata omilena partija e edna od najgolemata pricina za seto ova so glupi zakoni za navijaci ( krivicno za Bakli, bez gostinski navijaci, krivicno za pcuenje, etc.), i gi razdeli site mlladi od tribina!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom