Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Имав прилика да бидам во Битола преку ден. Не видов некоја еуфорија по улиците, иако беше прилично рано. Единствено Пискачот го видов како седи на широк сокак :icon_mrgr:
Очекував дека уште од 12 саатот ќе има некое раздвижување во градот. Од Велес дојдоа двајца на помош на Чкембари :icon_mrgr: Во воз со скриени маички, ги извадја дури во Битола :icon_mrgr:

Ние без навивање. Многу коли и два автобуси (ако не се лажам за бројот на автобуси). Немаше навивање поради случувањата од вчера. И не беше реално дека Комити ќе имаат некоја голема бројка, кој ќе ти дојде од Скопје кога одново се најавуваше исто невреме. Во секој случај, и без тоа се сомневам дека ќе бевме некоја поголема бројка. Се скандираше неколку пати и се извади парола за вчерашната катастрофа. Имаше неколку луѓе од Ајдуци што седеа со нас. Публиката ми личеше на прилично поделена што ми падна доста чудно. На крајот имаше голем дел Струмичани што им аплаудираа на фудбалерите на Слога :facepalm: Главната трибина солидно исполнета. И на нејзе можеа да се видат луѓе во дресови на Вардар.
Одново кај управата на Слога имаше членови на Шверцери, меѓу кои и воџата. Пред мечот помала група успеа да ја обие вратата од трибината на која беа сместени, влетаа на трибина, ама беа спречени од полицијата да дојдат во физички контакт. Полетаа неколку бакљи накај претставниците од Слога. Омер главен семкар на трибината :icon_mrgr:
Шо ве мана денес сите точката Битола да дојдите?
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Чкембари и Мајмуни не се ривали ?
Мајмуни 1 бус, 2 комбиња и околу 15-20 коли денес во Битола.
Чкембари слаба бројка за враќање во прва лига , дома , на дерби.
Без провокации, си шетаат дечки со мајмуни маички пред чкембари , доаѓа цела група со 1 кола пратња полиција.
Se rivali, kako ne?! Porano mnogu tenzicno bese na Pelagoniskoto derbi! Vaka mirno e vo posledno vreme... I vo starite vremina imase eden vakov period!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
15 минути без прекин се вртеше иста песна се ми се сврти :icon_lol:. И на крај тие шо беа покрај мене ајде вика доста е нека се смени, не туку кревај кога опаѓа :pos::pos::pos::pos::pos:.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.899
Комити вчера многу јака и добра екипа во Струмица, иако мала на број.
Одличен визуелен ефект на трибина, сите во црно, поставеност солидна, ограда топ, мотките во второ дадоа неверојатен визуелен ефект, посебно што изборот прикладен, Идеалите, Боже чувај ја Македонија, и новата на Екипа Пиво.Да ја имаа горе и Ченто навива за Вардар мотката би било уште појако, бар по мое видување.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Шо ве мана денес сите точката Битола да дојдите?
Се погоди неколку пати да ме носи патот накај Битола :D
Слабо шетате во маици низ град, на 3-4 одења едвај неколку души забележав и тоа со дресови Пелистер. Ама затоа си газите со тетоважите :icon_mrgr:
Степановски на секое одење во Битола го гледам заседнат на Широк сокак :D
И Чурлето ја врти шемата сега :icon_mrgr:

Ме интересираше од која причина некој ви ги ишкртал натписите (не графитите) низ градот, особено кај таа една рушевина во близина на салата?
Наслушнав дека сте имале некои преписки со локалните анархисти и панкери, па сте ги замавале убаво :icon_mrgr:
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Сочувство до Скопје и до сите оние кои изгубиле нечиј живот или се материјално оштетени! Заедно сме посилни!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom