Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ако биле на утакмица да ја подржат братската група не значи дека навиваат за друг клуб еднсотавно,зар кога од комити идат на трибините на братските групи навиваат за други екипи, па еднсотавно после Вардар ми се Тетекс и никоја друга од Македонија екипа не ме интересира.
Не е проблемот што идат со братската група, проблемот е што за својот клуб не идат ;)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Не е проблемот што идат со братската група, проблемот е што за својот клуб не идат ;)
Како бе не идат секогаш има некој од нив на трибини ,само на некој натпревари што не навиваа и реално и вие имате пропуштено натпревари годинава.
Они бар си признаваат дека не навиваат ама вие никако да признаете,они си кажаа дека додека се тие во управа тешко дека ќе има навивање.
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
Абе а сеа кога помина година дена од утакмицата навивачи биле тие а, абе не лажете бе немаше ни н од навивачи кажав погоре управата и играчите ви беа немаше еден шпон на трибина.
Hahaha citirav i posle toj natprevar i pak ke te citiram jas so 4 drugari bev vo juznata tribina daleku od upravata i igracite
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Што не носеше обележје некое бе ?
И ако си бил,си се криел како некој глушец таму...
 
В

Ваздух

Гостин
Балисти, не идете да ја поддржите Македонија на Градски? Нели е таа и ваша земја, како што милуваат да кажат многу Албанци кои ги познавам и кои сум ги слушнал.
Крај краева ете ви ги и Хасани, Демири и Ибраими, кои ги почитувам лично многу.

Уствари и вие имате усул. Вчера убиј каура и Тоше педер, кај ќе се појавите на стадион.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Па вие знаете МАКЕДОНСКИ бе! Што не ви е јасно? И мене ми се може ако ви го знам јазикот и ви се појавам на трибина која бере 12 000 гледачи од кој ни пола не е полна, ќе дојдам 5 минути од кога ќе почне, ќе заминам 5 минути пред да заврши.
Страшно ејјј...
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
Па вие знаете МАКЕДОНСКИ бе! Што не ви е јасно? И мене ми се може ако ви го знам јазикот и ви се појавам на трибина која бере 12 000 гледачи од кој ни пола не е полна, ќе дојдам 5 минути од кога ќе почне, ќе заминам 5 минути пред да заврши.
Страшно ејјј...
Pa dojdi nikoj ne ti zabranuva probaj si go srekata.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Abe vazno jas bev i go gledav mojot tim.Kako sum sedel sto sum sedel moja rabota e .
Ама кога обичната публика ви се нафрли,ви се стресоа клечките а ?
Ве опколи полиција,и после ве префрли на северна,да ве оставеа така,незнам како ќе поминевте.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Абе чим ви изгледа толку лесно тогаш зошто не дојдовте да го гледате Вардар во Тетово? Не зборувам за навивачката група!
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
Ама кога обичната публика ви се нафрли,ви се стресоа клечките а ?
Ве опколи полиција,и после ве префрли на северна,да ве оставеа така,незнам како ќе поминевте.
Citaj citaj brate sto ti pisav pogore.Se gleda deka zboris od pamet.
Daleku bevme od upravata i igracite mnogu daleku.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Do site vie sto me citiravte, mene sekogas me imate vo Skopje, bukvalno vo sekoj mec so Vardar. A vie, koga ke dojdete vo Tetovo na mec so Shkendija, bez da cekata nekoj da ve organizira, nekoj drug da ve cuva po pat, nekoj po grad, nekoj drug na stadion. Bez da cekate dali ke odobri rakovodstvoto na Shkendija, dali ke dozvoli FFM, dali ke popusti policijata. Rakovodstvoto na Shkendija ako zabranuva so edno obicno pismo prateno do FFM i drugite instituci, vo samiot vlez na stadionot nema da ve zapre sigurno. Dojdete, kupuvajte si bilet, i vleguvajte vo Juzna ili Severna kaj obicnata publika.
Imate vie koli? Aaa sigurno nemate pari za patarina ili mozebi Tetovo e daleku pa ne vredi da se trosi benzin za Vardar. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom