Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Kako prvo naj golemi kritiki imame od vojvodi.

da vidime kaj se niv. Ne navivat skoro cela sezona. Samo so Pelister navivat (zaradi Bitolskiot kompleks). Duri ne bea ni vo gradsko derbi protiv Shkendija (sega ke kazat ne bevme pusteni od vashata uprava)
I nie ne bevme pushteni od vashata uprava sekoja utakmica ama najdovme nacin vo sekoj natprevar vo gradsko derbi bevme za da go bordime nashiot klub. VIE NE BEVTE.

da se vratime kaj Komitite.
Ne se dojdeni vo Tetovo protiv Shkendija skoro 12 godini. A nie bevme, bevme pred 2 sezoni. Lani probavme da dojdeme, bevme spreceni vo patarina se vrativme nazad. Probavme od stariot pat pak imase zelki pak ne vratija nazad. No navivaci od Tetovo imase tie sto bea so kola site bea prisutni vo stadion. I plus so niv sednea igracite na Shkendija koj bea so trenerki od nashiot klub kaj obinata publika ( toa nema sanci vo tetovo da se sluci barem koga igra Shkendija)

a ti vojvoda idi da go bordis mzt rabotnicki vardar a tvojot klub propagja :P
Абе а сеа кога помина година дена од утакмицата навивачи биле тие а, абе не лажете бе немаше ни н од навивачи кажав погоре управата и играчите ви беа немаше еден шпон на трибина.
 
B

Beck's

Гостин
Koga sme kaj partiive, imame svez primer so VMRO i Vardar. Partija sto gi spasi od ispaganje i koja gi napravi sampioni.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
^ Да, може совет да ви даде. Зошто сакале вие да признаете или не, светлосни године смо пред вас у навивање. Тоа што не навијамо годинава, е од добро познати причине.

Овја па греотава спомиња битолски комплекс, не смо биле против Шкендија и друго...:tapp:
До вчера мислеше дека на стадион иде заради некој митинг на ПДШ/ДУИ, сега он нашол овде да збори за навијање...:tapp:
ti sovet ke mi daes ? ma nemoj.
ti ne ides tvojot klub da go bordis mene ke mi davas sovet.

kakvi pricini igrat ku*** koj saka so vashiot klub koj saka a vie ? sto napraevte za klubot ? NISTO. VIE NAVIVACI ? NIKOGAS !
koga e do partijata... hmm da ne bese i ti kaj todorov pred izborite ?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
:icon_lol:
Mali, ne me citraj bezveze. Ke dojde natprevarot vo Skopje, pak tamu ke me imas, a tebe licno ke te izvestam.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Стај на глава маска од Спајдермен кога ќе си на стадион,чисто за да знаеме дека си ти...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Овој од Војводите вика дека светлосни години се пред нас....па да пред нас се, кај нас во сегашно време сеуште не се случило да навиваме за друг клуб а за својот да не навиваме! Абе што да се каже...светлосни години :pos:
--- надополнето: 9 октомври 2012 во 23:59 ---
Ти беше тој со Барса дресот на оградата у неделата??
Хах ако дека сум фан на Барса, имам обележја од мојата група ;)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Абе вие стварно сте за никаде бе,некој од страна да седне да ве прочита ке си помисли дека сме најјака тифо сцена,рамо до рамо со Полјаците,што луѓе ќе бевте.
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
Абе вие стварно сте за никаде бе,некој од страна да седне да ве прочита ке си помисли дека сме најјака тифо сцена,рамо до рамо со Полјаците,што луѓе ќе бевте.
Duri i poljacite mozat voda da ni nosat 2 derbi utakmici cela sezona i tolku mnogu jadenje burek poglednete samo kolku zabrani ima katastrofa cela godina cekaat za derbi i na kraj zabrana MIZERIJA.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Овој од Војводите вика дека светлосни години се пред нас....па да пред нас се, кај нас во сегашно време сеуште не се случило да навиваме за друг клуб а за својот да не навиваме! Абе што да се каже...светлосни години :pos:
--- надополнето: 9 октомври 2012 во 23:59 ---


Хах ако дека сум фан на Барса, имам обележја од мојата група ;)
Ако биле на утакмица да ја подржат братската група не значи дека навиваат за друг клуб еднсотавно,зар кога од комити идат на трибините на братските групи навиваат за други екипи, па еднсотавно после Вардар ми се Тетекс и никоја друга од Македонија екипа не ме интересира.
--- надополнето: 10 октомври 2012 во 00:11 ---
:icon_lol:
Mali, ne me citraj bezveze. Ke dojde natprevarot vo Skopje, pak tamu ke me imas, a tebe licno ke te izvestam.
Важи, јас частам семки ;)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.186
Поени од реакции
16.054
Глеам грото навијачки групи oд цела држава активно пријавуваат присуство на квалификацискиот натпревар против Хрватска, ми се свиџа :D
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Војводи вакви такви, сигурно сезонава не сте подобри од нас. :) Ние бевме годинава на утакмици колку што бевте и вие сезонава. А да, Тетекс е последен, а вашиот тим се бори за титула...
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Војводи вакви такви, сигурно сезонава не сте подобри од нас. :) Ние бевме годинава на утакмици колку што бевте и вие сезонава. А да, Тетекс е последен, а вашиот тим се бори за титула...
EPIC FAIL
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom