Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Кој е будала да се расправа со 20-30 "луѓе" кои очигледно дошле да провоцираат со своите крпи со чавки на нив, 10-15 минути и да си одат кога сите знаеме дека во тие 20-30 луѓе има 40 ножеви и 10 пиштоли. Убаво е да ги гледаш како на кратко се задржуваат и се враќаат во своите пештери задоволни што барем за миг го придобиле вниманието на мнозинството, што успеале некого да изнервираат. Наместо да се радуваат, тие ситни души и т.н. луѓе сакаат да провоцираат. Помизерно нешто има ли?
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.679
Поени од реакции
5.951
I sto napraivte ?tepavte civilni luge deca zeni?so toa se gordeete vie?zs nikogas ne ste primile da se tepate fair-fight?
I + koga slusnevme deka tepate nevini luge za 10 minuti site se soberevme nemase nitu eden komit do gradski park sme dosle kade bevte vie togas?
Ej cek i taka si ko portparol, daj nikoj ne stavi sliki od gostuvanjeto u Kratovo, aj stavi da vidime kollku bevte
 
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
702
На булу у бричену пичку!

Репертеоар на песни на скопје - Вардар:
Кај ви се комитите?
Убиј сербина, убиј каур.
Македонско девојче курва голема.
Вашите сестри се уманитарни.
На сите Комити ние се кољеме.
Загина Вардар.
Крај на утакмица, глава ДОЛЕ, резултат 0:4
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.868
Загина Вардар загина Вардар, не е веќе шампион :pos:
А 3 титули земавме во последниве 4 години :facepalm:
Шконска логика :цицки:
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.015
Поени од реакции
2.343
Зиге зага форза шкупи оље аље,во чаир ви се јебат сесрите,ние шверцерите пари си имаме со ваште сесри курот че си играме аље аље:pos:
 
Член од
19 август 2015
Мислења
153
Поени од реакции
81
Ете му уште еднаш доказ на тој љепиот што го мрзеше да зборува некња,што и како земале во Неготино,па и на кавадарчанецот што 1000 пати му се кажа,дека знамете е на спонзорот и стоеше позади гол,и ете уште пишувало автошкола перун и дуброво фирмата на турчинот,незнам колку треба да разбериш дека не е знамето на навичката група,и никогаш не е сменето ударното,во некој други бои освен црно-бела.


Добро , еве ти како што викаш знамето било на спонзорот , е па зошто ако е тоа така вие како група сте му дозволиле на тој спонзор да направи знаме со вашето име и во овој случај си поиграл со името на групата , и да го закачи позади гол , и притоа никој да нема да го брани ? тоа што требаше да значе реклама за навивачка група или што? ај спонзорите што не знаат и ногу им е гајле за знамиња мене ми е јасно дека за нив тоа нема значење,ама вие како група прво сте требале да реагирате вашето име да не биде ставено на нешто такво а веќе кога е ставено требало да си го чувате и во секоја прилика да го одбраните , зошто сте го оставиле така ?јас тука искрено не гледам друг виновик освен вас , се работи за ваше име на група , а вие во секој момент требало да сте пазеле името да не биде извалкано ,стварно не ми е јасно , мислам дека ме разбираш сега што сакам да ти кажам...
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
860
Поени од реакции
1.372
I sto napraivte ?tepavte civilni luge deca zeni?so toa se gordeete vie?zs nikogas ne ste primile da se tepate fair-fight?
I + koga slusnevme deka tepate nevini luge za 10 minuti site se soberevme nemase nitu eden komit do gradski park sme dosle kade bevte vie togas?
Вардар - Магдебург пред неколку години , тогаш се фативте во своја стапица..
Или не си бил? Прашај ги другарчињата ке ти кажат..
Само ни тогаш "чудно" не носевте реквизити.
Дајте ни ги тие 3000 да видиш дали нема да дојдеме.ТЕ не вие , туку вашата управа и да ни се даде дозвола за гостување.[DOUBLEPOST=1444693976][/DOUBLEPOST]
Bidejki sami bojkotiravte toa go znaeme site se plasavte deka ke sme duplo poveke od vas 500 dusi bevte prisutni na tribina protiv Shkupi a nie samo za proslava bevme 1300 zboruvaj realnosta ;)
Ние сме моментално во криза од која пробуваме да излеземе.Знаеш ли колку казни имаме , колку кривични , колку наши се тепани низ станици? Тоа е затоа што не прифакаме да сме партиски ПОЛТРОНИ и така и ке биде
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
264
Поени од реакции
125
Знаеш колку ме боли тоа што знам дека сте се пикале по контејнери да собирате КОРЕОГРАФИИ ? Пази КОРЕОГРАФИИ кои се користат и се фрлаат. Многу ме боли. Ме боли затоа што не сте останале внатре во контејнер кај што ви е место.[DOUBLEPOST=1444650890][/DOUBLEPOST]
Знаеш колку ме боли тоа што знам дека сте се пикале по контејнери да собирате КОРЕОГРАФИИ ? Пази КОРЕОГРАФИИ кои се користат и се фрлаат. Многу ме боли. Ме боли затоа што не сте останале внатре во контејнер кај што ви е место.
Aaa koreografiata so go zele Vojvodi od kontinjer, ja zemete kako trofej ?
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Зиге зага форза шкупи оље аље,во чаир ви се јебат сесрите,ние шверцерите пари си имаме со ваште сесри курот че си играме аље аље:pos:
Може не е постов за тука, ама неможам да не исоментирам. Шверцери ја пејат оваа песна, ама изгледа го имаат заборавено Зеф Љуш Марку кога беше во Никола Карев, односно во Карпош 3 Лептокарија. Па нека си ги запрашаат нивните постари сестри што им правеа сами, во кафичите со газдите Македонци, некој ќе каже играа карти, ја не мислам така:). А од нив имаше многу. Јас тогаш бев основно, а и мене ми се има случено неколку пати да ми се пуштаат. Изгледа ги чеша многу за Каури. Среќа им е тоа што они ги тепаат ако идат со Каур, инаку да не им е гајле, како што не им е гајле на некој што некоја Македонка се плеска со некој од браќава, има да бидат изненадени од фактот дека не е убаво да се палат на вакви песни Шверцерите и да ги пејат зошто повторувам дека има да бидат изненадени од тоа колку нивните сестри се загреани за каурски к***ви. ;)
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.520
Поени од реакции
225
Кумани на прошетка до Кавадарци навивање тапа екипа добра али тиња бете. Се прошетате битно си апнате у Мерлин по едно сендвиче и назад.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom