Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.815
Поени од реакции
72.146
Ааа значи сепак се можело да се остане на трибина....фалаа пријатно!!

А надвор што се случуваше...еднаш поминаа едни со плави маици после нив други со црвени :tv:....и кога некои со плави маици го изгубија патот...го видоа асфалтот...
Знам јако беше тогаш, прво поминаа Шверцери, после дојдовме ние и сам го кажа крајот :tv:
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
На Македонија - Русија дан беше ова?? :) Низ парк желкете удираа кого ќе стигнат, заради фрката на врата што беше :)
Да на таа мислам дека беше само кога не им се тргав од пред пат и кога удрив еден по оклоп и кога ми помодре раката тогаш разбрав дека не се тепаш со луѓе туку со роботи
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Ааа значи сепак се можело да се остане на трибина....фалаа пријатно!!

А надвор што се случуваше...еднаш поминаа едни со плави маици после нив други со црвени :tv:....и кога некои со плави маици го изгубија патот...го видоа асфалтот...
А зашто ги нападнавте децата надвор а не тие што беа на трибина?? :tv:
Си знае како си помина тој што нападна на оваа страна ^ :tv:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
А зашто ги нападнавте децата надвор а не тие што беа на трибина?? :tv:
Кои деца бе? Ја на клипот гледам од 15 до 30+ како бегаат.А ваш член 30+ ми кажа дека бил меѓу тие кои излегле порано...:pipi:

А тие на трибина...хах гледај го крајот на клипот...цела армија ги брани!
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Не викам за на трибина, за надвор од трибина, кај има клип од надвор?? Упсссс па нели Војводи беа андер 18 :pos2:
А тоа за гласноста никој не е крив што ставате линкоој на нет :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Тони не се прај будала. Нашите плачеле, вашите не. Хммм да, а го забрае тој со руката искршена што плачеше дека Војводи му влегле дома и му искршиле све.
Доста водите више детски муабети, не побегнавме кога бевте 9.000, па бегале Војводи од вас кога бевте мноху помалку. Кој можел да остане останал, кој не излегол надвор. Од главната трибина излагаа и го напуштаја стадионот ради солзавецот, а не пак кај нас на трибина. Затоа не се прајте глупи со сила, ве видовмо на последната утакмица кој бега и како бега. Имаше некои и преку коле скокаја за да спаса глава. Само разликата меѓу нас и вас е тоа што мие не се замарамо со вас и не ставамо кретенски клипоој по јутуб, како вие што праете.
Затоа не зборите глупости и престаните со муабетиве ка деца некој.
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Се е ок навивачки групи од Македонија нема многу ама и тие што ги има се добри али едино албанските навивачки групи не ги признавам за навивачки тоа се во главно националисти и незнаат да навиват а посебно тие балисти се обични маалски зељки:)pos2:) ! :toe:
 
Член од
2 март 2005
Мислења
287
Поени од реакции
149
За таа зелката што прашува колку пати сме биле на стадион со нив да му дадам одговор! Ќе си ја прашаш полицијата твоја зашто не враќале од патарини и од пред стадион кога сме доаѓале таму. За разлика од вас нас сегде не враќаат, бидејќи не сме политички активисти и не сме заштитени како бели мечки!!!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Значи кретенски муабети сами правите бе!

Не реков ја за тоа што плачеле обични луѓе...кажав како таа старица ја опиша ситуацијата!

И да...доста се вадите на тој муабет дека солзавецот е крив...дај кажете зошто другите не бегаа бе!!??!!
Значи попаметните останаа.Зборувам за вас.

Многу добро знаете какви реакции предизвика таа ваша парола...и ние ја напуштивме трибината ама кај нас немаше солзавец...друга беше причината!
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
ofof koj zboruva....

vie vojvodite nashle ovde da ni kazuvate kako bilo vie vo ovie 22 godini sto ste napraele sakate da vi brojam ?

ste izgubele 4 transparenti....i toa sred Tetovo ....

vie ne mozete ni eden natprevar osven so Shkendija da se soberete poveke od 50 dusi aj daj slika da gledam kolku ste bile posledniot natprevar so renova.

sekogas koga igrate so Shkendija spiete vo stadion...zs se sluznici na MVR toa e fakt...

skoro sekoj natprevar palime minimalno po 3 vasi rekviziti....

natprevarot sloga teteks znaete mnogu dobro kako begavte sred Tetovo vo vashiot grad i toa od pomala grupa....

MAA NEMOJ !

--- надополнето ---

 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^^ Со тебе хендикепиран немислим муабет да праем. Да, палите нонстоп, бегавме од шверцери, спиеме на стадион, ви даваме да не дупите на сред утакмица од што ни е страв, немаме клипови по јутуб и не сме се собрале никогаш повеќе од 10 души на стадион итн.

Задоволна ли е сега твојата напатена душичка косовару? Ајде прошетај сега, и не не ставај у уста. Не си достоен.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
^^ Со тебе хендикепиран немислим муабет да праем. Да, палите нонстоп, бегавме од шверцери, спиеме на стадион, ви даваме да не дупите на сред утакмица од што ни е страв, немаме клипови по јутуб и не сме се собрале никогаш повеќе од 10 души на стадион итн.

Задоволна ли е сега твојата напатена душичка косовару? Ајде прошетај сега, и не не ставај у уста. Не си достоен.
Vistinata BOLI NO E VISTINA

--- надополнето ---

^^ Со тебе хендикепиран немислим муабет да праем. Да, палите нонстоп, бегавме од шверцери, спиеме на стадион, ви даваме да не дупите на сред утакмица од што ни е страв, немаме клипови по јутуб и не сме се собрале никогаш повеќе од 10 души на стадион итн.

Задоволна ли е сега твојата напатена душичка косовару? Ајде прошетај сега, и не не ставај у уста. Не си достоен.
Vistinata BOLI NO E VISTINA
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom