Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Д

Дуле Пацов

Гостин
Први луѓе на подгрупата Конзули :D
Ова се првите луѓе на подгрупата Геријатрија :LOL:

Мајтапот настрана , секоја чест за дедовците шо се најредовни на стадион и колку шо знам имат одено и на неколку гостувања со Чкембарите.
Вака се сака клуб , до најстара возраст...
Треба да земат пример многу помлади шизици од овие дедовците , а не само да идат на стадион за сликање на фб.
Господ да ги поживеј уше малце , па и една титула во иднина да дочекат со клубот.:love:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.637
Поени од реакции
2.802
Ова се првите луѓе на подгрупата Геријатрија :LOL:

Мајтапот настрана , секоја чест за дедовците шо се најредовни на стадион и колку шо знам имат одено и на неколку гостувања со Чкембарите.
Вака се сака клуб , до најстара возраст...
Треба да земат пример многу помлади шизици од овие дедовците , а не само да идат на стадион за сликање на фб.
Господ да ги поживеј уше малце , па и една титула во иднина да дочекат со клубот.:love:
Ako ve zemat turcite moze da si docekaat :)[DOUBLEPOST=1397471281][/DOUBLEPOST]
Ова се првите луѓе на подгрупата Геријатрија :LOL:

Мајтапот настрана , секоја чест за дедовците шо се најредовни на стадион и колку шо знам имат одено и на неколку гостувања со Чкембарите.
Вака се сака клуб , до најстара возраст...
Треба да земат пример многу помлади шизици од овие дедовците , а не само да идат на стадион за сликање на фб.
Господ да ги поживеј уше малце , па и една титула во иднина да дочекат со клубот.:love:
Ako ve zemat turcite moze da si docekaat :)
 
Член од
13 март 2014
Мислења
89
Поени од реакции
107
Еден од ретките моменти кога Македонецот направил нешто корисно според мене.Англија како држава е отсекогаш бил најголем непријател на Македонија таа беше онаа која ја подржи поделбата и застана зад Грција таа беше државата која даде предлог доколку Македонците не се асимилират да се преселат у Нов Зеланд таа беше државата која заедно со САД на најсуров начин со средства недозволени во војна убиваа Македонци во граѓанската војна и иселија толку многу деца со цел да го уништат македонскиот корен во Егејскиот дел на Македонија.Иначе историски после таа војна е формиран НАТО од земјите кои учествуваа на Македонците во таа војна истата 1949 година.Полска Романија Унгарија Чешка Словачка (чехословачка) Азебeрџан Русија Белорусија (СССР) Германија(источниот дел во тоа време) се тие пријателски земји кои ни помогнаа тогаш со згрижување на децата бегалци редно е да се освестиме кои ни се пријатели а кој не а не се да си ја научиме историјата на нашата татковина да знаеме кој се обиде да направи холокауст врз македонскиот народ а не да ми шетат со мајички и дресови од Англија.
Нема врска муабето бе,дечкото живееше таков живот хулигански сакаше од ништо да напрај нешто,беше вистинска легенда,штета шо ние како Чкембари не му изкажавме доволно почит а го заслужваше то,иначе дресот шо го носи е мој и го чувам уште,Македонија -Дејви Главевски 11[DOUBLEPOST=1397519819][/DOUBLEPOST]
Sakam da gi prasam Ckembari, kolku tituli imaat osvoeno Pelister, kolku kupa i koga posleden pat osvoile titula, a koga posleden pat kup ?
Кој е бе овај ?[DOUBLEPOST=1397520373][/DOUBLEPOST]
Чекате дерби за да пуштите глас, постоите за Пелистер или за нас?
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Нема врска муабето бе,дечкото живееше таков живот хулигански сакаше од ништо да напрај нешто,беше вистинска легенда,штета шо ние како Чкембари не му изкажавме доволно почит а го заслужваше то,иначе дресот шо го носи е мој и го чувам уште,Македонија -Дејви Главевски 11[DOUBLEPOST=1397519819][/DOUBLEPOST]
Знам за тоа дека е така али мање битно муабето ми беше дека иако е направено од друга причина го подржувам тој чекор и да знаме кој ни се пријатели кој не а не дека дечкото ради тоа го запалил знамето :)
[DOUBLEPOST=1397560891][/DOUBLEPOST]
Го гледав клипот и со оглед на бројката што сте ја имале навивањето е одлично,жално е што се случува со вас поради внатрешните битки за превласт иако ве мразам како ривали сепак само будала може да се сити што толку многу паднавте.Жално е што 3 групи кои во времето на СФРЈ и во 90тите претставуваа авангарда на македонското навивање денеска се во дебакл и едвај живуркаат.И уште една работа не ми е јасна вадате клип кога сте 100 души а не извадивте клип со Пелистер кога бевте 1500 со добри пароли и добро пиротехничко шоу.
 
Последно уредено:
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
што е толку смешно, според мене добар потег
 
Член од
27 мај 2011
Мислења
265
Поени од реакции
113
„Дифенс, дифенс“ и „Напред наши, Лирија се плаши“ – иронично навивање на „Сити парк бојс“! (ФОТО)


http://sportmedia.mk/difens-difens-i-napred-nashi-lirija-se-plashi-ironichno-navivane-na-siti-park-bojs-foto/


:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Pokazaa deka po dobro im e da peat detski pesni od kolku da imaat gostinski navivaci vo gostinskata tribina i da se pokazat sto znaat.

Shvercerat Shkup,organizirano trgnaa kon salata gradski park no za zhal policijata ne dozvoli.


 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
abe daj gledaj si go svojot dvor ! vi sleduva derbi so nas gledam ste pocnale da odite na utakmici ;)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Бидејќи ФК Работнички можно е да освои двојна круна ми текна да ги прашам дечкиве од Скопје што се на форум што се случува со Легија V Скопје стварно беа добра група одеа секаде вадеа страшно добри пароли убедливо најдобри извадени во Македонија според мене.Ако некој може нека одговори иако знам дека веќе долг период не навиват баш ме занима што се случи со момците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom