Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Зашто среќа бе, нели вие сте цвеќе за мирисање, од сега никого не напаѓате, или немаме ние привилегии како ЦПБ? :icon_mrgr:
Pa da ne imalo policia kojznae kako ke zavrsile nasive..
Koj rece deka nikogo ne napagame ? toa ni e specialitet ne me zaebavaj :icon_mrgr:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.568
Поени од реакции
69.673
Што знам, ЦПБ ви биле на неколку метри надвор од сала, па немало напад. Напротив со муабетче се завршило, па на ваша инцијатива и гага биле примени во сала :icon_lol:
Плус на сликата препознав некои дечишта од по 15 години, така да права прилика имавте за покажување на "специјалностите". Или предизборен договор ви е да не се наѓате? :icon_mrgr:

Слушам неколку пати осетивте што значело да прозиведувате повеќе од 10-тина реквизити (за главните од групата како порано) во последниов период? :гик:
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Што знам, ЦПБ ви биле на неколку метри надвор од сала, па немало напад. Напротив со муабетче се завршило, па на ваша инцијатива и гага биле примени во сала :icon_lol:
Плус на сликата препознав некои дечишта од по 15 години, така да права прилика имавте за покажување на "специјалностите". Или предизборен договор ви е да не се наѓате? :icon_mrgr:

Слушам неколку пати осетивте што значело да прозиведувате повеќе од 10-тина реквизити (за главните од групата како порано) во последниов период? :гик:
Go pocnavme vtoriot del na poslusajte patrioti so CPB :icon_mrgr:
Koalicija pravime so SDSM za poarna Makedonija

da, sega pocnavme po 13 da praime, 10 za glavnite, 1 za Izet, 1 za Beqir asani, i 1 za komandantot Ali :icon_mrgr:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.568
Поени од реакции
69.673
Што ве знам, од помладиве генерации слушам дека со ЦПБ (или Центар Бојс) сте биле први другарчиња низ градов, а богами со утакмицава само ми се потврди тоа. Ти е гајле, ќе бркате Аеродромци битно :icon_lol: Таман кога ќе играте со МЗТ, може и на ЦПБ карти да им дадете, после они ќе ви вратат како по обичај :icon_mrgr:

Друга ми беше поентата за реквизитите.
Правевме муабети по темиве во минатово дека кога ќе почнете да продавате реквизити на секакви индијанци кои не знаат КАДЕ ИМ Е МЕСТОТО НА НАВИВАЧИ РЕКВИЗИТИ, ќе ве снајде истата судбина како што не снаоѓа нас со години со оглед на тоа дека сме отворена група во поглед на продажба на реквизити и секој може да си купи од истите :)
Доказ дека во Скопјево нико није сигуран :нинџ:
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Што ве знам, од помладиве генерации слушам дека со ЦПБ (или Центар Бојс) сте биле први другарчиња низ градов, а богами со утакмицава само ми се потврди тоа. Ти е гајле, ќе бркате Аеродромци битно :icon_lol: Таман кога ќе играте со МЗТ, може и на ЦПБ карти да им дадете, после они ќе ви вратат како по обичај :icon_mrgr:

Друга ми беше поентата за реквизитите.
Правевме муабети по темиве во минатово дека кога ќе почнете да продавате реквизити на секакви индијанци кои не знаат КАДЕ ИМ Е МЕСТОТО НА НАВИВАЧИ РЕКВИЗИТИ, ќе ве снајде истата судбина како што не снаоѓа нас со години со оглед на тоа дека сме отворена група во поглед на продажба на реквизити и секој може да си купи од истите :)
Доказ дека во Скопјево нико није сигуран :нинџ:
Ne znam sto gi velicis tolku FA. Iskreno ti kazuvam deka kur ne ne boli za niv.. Da pocneme sega da zboruvame za razni decista sto se slikaat na tribina diskusijata ke nema kraj a i ne vredi.. Ti kazuvam ja, 100 grama meso go vrti svetot, da mu veruvas na dedo :icon_mrgr:

Pa najgolem del od rekvizitite vi se padnati po vasi maali, posle natprevari i tn. Retki se tie slucai koga vo cair vi bil odzemen rekvizit, ste se opametile izgleda :icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1395363029][/DOUBLEPOST]Inaku da ve raduvam posto gledam deka uzivate koga ne kaznuvaat, imame zabrana za prisustvo na 6 domasni natprevari (ne znam po koja pricina ne kaznuvale na DOMASNI natprevari da ne prisustvuvame a incidentot bese napraven na gostuvanje).
 
Последно уредено:

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.508
Поени од реакции
7.178
еден од воџите на Комити е прободениот пред некој ден така??? После ова ако не преземите нешто незнам шо да речам,да се организираме и ние да дојдиме да ве браниме... не дозволвајте вакви работи !!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.568
Поени од реакции
69.673
Ние сме се опаметиле, се надевам вашив
Ne znam sto gi velicis tolku FA. Iskreno ti kazuvam deka kur ne ne boli za niv.. Da pocneme sega da zboruvame za razni decista sto se slikaat na tribina diskusijata ke nema kraj a i ne vredi.. Ti kazuvam ja, 100 grama meso go vrti svetot, da mu veruvas na dedo :icon_mrgr:

Pa najgolem del od rekvizitite vi se padnati po vasi maali, posle natprevari i tn. Retki se tie slucai koga vo cair vi bil odzemen rekvizit, ste se opametile izgleda :icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1395363029][/DOUBLEPOST]Inaku da ve raduvam posto gledam deka uzivate koga ne kaznuvaat, imame zabrana za prisustvo na 6 domasni natprevari (ne znam po koja pricina ne kaznuvale na DOMASNI natprevari da ne prisustvuvame a incidentot bese napraven na gostuvanje).
Јессссс :pos:
Многу ме израдува веста да ти кажам :icon_mrgr:
Требало да ве казнат за гостувања, ама нормално ФФМ и се е можно :icon_mrgr:

Иначе муабетот со реквизитите ми беше дека кога ќе почнете да продавате реквизити на секого од вашата група, истите ќе почнат и да ви паѓаат. Уште еднаш испаднав во право, да си ибам векот :icon_mrgr:
Друга работа беше кога ги дававте на одбрани луѓе, ќе направевте 20 реквизити, ќе ги дадевте на главните и нормално дека они си знаат кајда ги носат,а кај не :)

Од друга страна доказ дека во секоја група во Скопјево, повеќето реквизитите ги сметаат како нешто со кое што треба да се фалат, да го носат во школо, на искачање ( :facepalm: ),а не како нешто што треба да ти е ќеиф што си го добил и што треба да го чуваш како очите :нинџ:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.235
Поени од реакции
16.207
Екипа им се нафрлија на Вардар и Самсоненко, не пропуштаат прилика да изедат нешо :)
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
2.803
Не се луѓе од ФК Вардар уредници во екипа ?
Обратно беше, луѓето од екипа беа уредници на страната на Вардар, од кога се смени тоа почнаа редовно да јадат гомна
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.981
Поени од реакции
7.534
Prvo balistite da ne se pravat pametni deka ne mu se popusta pisano bese za skandiranjata i znameto pa mene muabeto mi e za pritoehnikat ja koristst na skoro sekoj domasen natprevar nemaat nikakva kazna a vardar i pelister ke dobijat kazni za derbito
Pogolema glupost od ova nema !
Za so se igra fudbalot ? Ova ke bidi samo opravduvanje vie da ne mozite da odite vo Tetovo demek dogovreni se upravite da nema gostuvanja ...
Обратно беше, луѓето од екипа беа уредници на страната на Вардар, од кога се смени тоа почнаа редовно да јадат гомна
Da ama za toa sega makedonski sport ubo pisi za vas oti toj urednikot nivni go kladovte vo upravata nesto ...
У право беше @Goran Bt дека за година дена ќе нема да постои навивачка група во Македонија, а сите ќе бидат как ооние ала Метлаург, да им ебам диктаторите лична карта за на стадион кај го има ова бе, све да им изнаеба.
Сеа највеќе треба да сме сложни, ама не верувам дека ќе се деси тоа.
Ima uste sansi da se soberime site navivacki grupi a i da ne se soberime moze samo edna ili dve grupi pa kraj kraeva i kako poedinci da go obazlime zakonot za nasilstvo na sportskite tereni na ustaven sud kade 99.9% ke padni oti vo mnogu raboti e ne primenliv i protiv ustaven so se kosi so drugite zakoni ..so znaci nase e samo oficjalno da podnesime pretsavka na ustaven a prethodno da se rasprasame kaj narodniot prvobranitel ..Samo toa e lekot so potpisi so protesti ili deeklaracija da prajme nisto nema da bidi
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
На сите ќе ни барат лични карти сите ќе сме у исти гомна така да сакале нејќеле мора да се обединиме.Прво состанок на сите групи и договор а после објавување на тој договор примирје не како првиот пат само на фејсбук.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.360
Поени од реакции
28.081
@Goran Bt
Кога ни било нас дозволено гостување во Тетово? Никогаш. Кога ќе гостуваме во Тетово, тогаш вратите ќе бидат и за нив отворени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom