Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Зборот ми беше да не се потпирате многу на тоа што го пишува во МакСпорт. Лупаат без врска, некогаш може и помалку да има и повеќе, ама тие ќе си пишат колку ќе им текне.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
За да има 4 000 треба да има и на друга трибина народ не оваа само да ја напуните и 4 000 да има ме разбирате:toe:
поздрав:salut:
haha sto zboruvas be??

Зборот ми беше да не се потпирате многу на тоа што го пишува во МакСпорт. Лупаат без врска, некогаш може и помалку да има и повеќе, ама тие ќе си пишат колку ќе им текне.

potpolno te razbiram no ima i vo albanskive vesnici kade sto pisuva kolku imalo a tie se posigurni garant
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
potpolno te razbiram no ima i vo albanskive vesnici kade sto pisuva kolku imalo a tie se posigurni garant
mozes da mi pratis link od nekoj albanski vesnik kade sto moze da se vidi kolku publika imalo u 1 i 2 liga, za site natprevari? bas me interesira da gi sporedim brojkite sto gi objavuva mak sport i tie od albanskite vesnici. ako sakas staj ovde link, ako ne prati na PP.
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31

Слобода за навивачите - Правда за Комити
Кратка репортажа од денешниот мирен протест против репресијата!
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Браво за денешниот мирен протест браво за сите кои биле таму :helou: ми се исполни срцето кога слушнав како пееа Излези момче....:vozbud:
Слобода за навивачите - Правда за Комити
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Со недоаѓањето на Албанските навивачи се гледа дека Комитите не се провокатори,тие ја одбија понудената рака...одличен протест кој се надевам ќе внесе нешто ново од тоа досега што беше :toe:
едит...се наежив на пеењето...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
mozes da mi pratis link od nekoj albanski vesnik kade sto moze da se vidi kolku publika imalo u 1 i 2 liga, za site natprevari? bas me interesira da gi sporedim brojkite sto gi objavuva mak sport i tie od albanskite vesnici. ako sakas staj ovde link, ako ne prati na PP.

ne nema sto pravat takva statistika tuku koga igra SHKENDIJA na primer vo tekstot sto go pisuvaat za natprevarot kazuvaat i kolku gledaci imalo...no tie informacii gi zemaat direktno od klubot!
 
Z

ziko bt

Гостин
me intereseira dali imase 4kembari deneska za protestite?
мислам дека подржаја ама немаше заинтересирани за протестов па невервам дека имаше присутни

не барем никој не потпиша :nesum:
кај да потпишат во она од претходната страна дали пишеше дека има подршка од Чкембари :toe:

ова од а1

Протест


Да се поправи имиџот или да се остави впечаток на културни момчиња, Комитите кога денеска не можеа да го бодрат својот Вардар, излегоа на скопските улици да ја поправат сликата од минатата недела, кога на мостот „Обединети Нации“ летаа камења.

Денеска на гости ги повикаа и останатите навивачки групи. Во поканата пишувало сите македонски, недоразбирање или не, не дојдоа - Балистите, Шверцерите, Илирите, Качаците.

Ниту во собирот, ниту во навивањето, немало национализам, за нивниот лош имиџ виновни биле новинарите.

„Имаме имиџ на навивачка група којашто е на некој начин националистички обоена, од страна претежно на медиумите, меѓутоа нема врска, спортот си е спорт и национализмот не постои во спортот и не смее да постои“, изјави Мики, навивачка група Комити.


На денешниот собир изостанаа познатите песни во кои најмалку има бодрење на својата екипа.

На крајот потпишаа и агенда, но многу поразлична од писмото со кое Комитите убедуваа дека биле само жртва минатата недела кога се дивееше во општина Карпош.

Во денешната агенда изостанаа навредите за полицијата, локалните власти, месното население, наместо тоа навивачите побараа меѓусебна соработка, почести средби со Министерството за внатрешни работи, но допреа и до политиката.

Од државата бараат субвенции за спортските клубови, ревизија на спортските федерации. Побараа да бидат консултирани кога ќе се носи законот за навивачи.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=821916008&id=19&setIzdanie=21770

Забраната за патување на навивачите уште повеќе ќе ја влоши безбедноста

Наместо организирано, навивачите ќе патуваат поединечно, а тој начин е „измислен“ за договарање тепачки, инциденти, немири со непријателските групи
 
I

InF3cTeD

Гостин
точно....ако неможе организирано ќе одат поединечно со коли,возови шо и да е и пак е можно да настанат немири...не е забраната решение а и се губи шмекот на дерби утакмиците...какво е тоа дерби без навивање од двете страни
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
точно....ако неможе организирано ќе одат поединечно со коли,возови шо и да е и пак е можно да настанат немири...не е забраната решение а и се губи шмекот на дерби утакмиците...какво е тоа дерби без навивање од двете страни[/QUOTE]

НИКАКВО ! :nerv::nerv:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Колку само овие од А1 ме нервираат еј! Продадени души!
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
26
Поени од реакции
2
OMG


Слобода за навивачите - Правда за Комити
Кратка репортажа од денешниот мирен протест против репресијата!
Sloboda za politickata grupa - pravda za nasilstvoto vaka poubavo vi zvuci (probajte)
Sami si praete bela i pak sami si barate pravda, treba sami od sebe da barate pravda za navivacite ili pak pravda za zeni i deca oni bea tie sto trabase da baraat pravda no sepak komitite se vmro-vci i normalno deka se opravdani. Zal vi e za 8 navivaci koi skrsele koli i tepale zeni deca? omg omg Da bea tie 8 albanci od vas i od mediumi teroristi ke bea nareceni i kojznae kakva zatvorska kazna ke dobiea.
PS:SLOBODA ZA NAVIVACITE-PRAVDA ZA ALBANCITE
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom