Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
зошто постовите ви се со само една реченица зошто не ме убедите во тоа што се коментира овие две недели или колку и да се

бар кажите дека беше ова наместена работа и точка , кој курац ке одите пешки 10 км


признаете веке еднаш , вие не сте ни К од Комитите :helou:

Јас тоа што го знам ќе го кажам на суд, а не пред некој изрод како тебе.

П.С. Дечко ти си бил барем еднаш на стадион? Знаеш да разликуваш семкар, ултрас, хулиган и кежуалец?
 
К

кременко

Гостин
Јас тоа што го знам ќе го кажам на суд, а не пред некој изрод како тебе.

П.С. Дечко ти си бил барем еднаш на стадион? Знаеш да разликуваш семкар, ултрас, хулиган и кежуалец?
може и повеке од тебе сум бил али не на прволигашки натпревар на кој има само 16 продадени билети туку на натпревар од втора а од оваа година за жал и од трета лига на кој има бар повеке народ на стадион отколку на натпреварите на некои наши провлигаши пак ке кажам нема што тука да ти објаснувам јас

само ми е криво тоа што се напраи бељата и одма после тоа сакате да се смират работите :toe:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.094
може и повеке од тебе сум бил али не на прволигашки натпревар на кој има само 16 продадени билети туку на натпревар од втора а од оваа година за жал и од трета лига на кој има бар повеке народ на стадион отколку на натпреварите на некои наши провлигаши пак ке кажам нема што тука да ти објаснувам јас

само ми е криво тоа што се напраи бељата и одма после тоа сакате да се смират работите :toe:
Za koj tim navivas zivti se:)
Za kozuv ili za vardar negotino:toe:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
ок браво што идеш на стадион..
и браво што дркаш на балистите и што ги браниш "nevinite albanci"
''голем македонец си"
 
К

кременко

Гостин
ок браво што идеш на стадион..
и браво што дркаш на балистите и што ги браниш "nevinite albanci"
''голем македонец си"
Za koj tim navivas zivti se:)
Za kozuv ili za vardar negotino:toe:
битно ли е тоа , навивам за македонски клуб :wink:


па бар има за што да ги бранам балистите кои на секој натпревар од втора а и во прва лига кога играа стадионот е секад полн, а и не глеам јас дали се албанци или наши глеам колку имаат респект кон клубот за кој навиваат:wink:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не се чудите, исти вакви како него у влада ни седат и држава ни водат! Нивните знаеја да се побунат за она у Нерези, а никој од нашиве не најде за згодно да се побуни за тепаните македонци во Чаир, во Тетово и да не набројувам! Затоа како што кажав пред некое време, МАКЕДОНИЈА нема нида постои за кратко време, од такви како овој погоре!!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.094
битно ли е тоа , навивам за македонски клуб :wink:


па бар има за што да ги бранам балистите кои на секој натпревар од втора а и во прва лига кога играа стадионот е секад полн, а и не глеам јас дали се албанци или наши глеам колку имаат респект кон клубот за кој навиваат:wink:
Koj e pun stadionot be, imase lki balisti na prviot mec so Vlazrimi. Lesno e da sedis i da grickas semki, fintata e da go bodris timot 90 minuti, a ne nesportski da se zakanuvas po tuneli da tepas gostinski fudbaleri, i red dr raboti koi ti se nepoznati zosto i ne ti veruvam deka si sledel nekogas mec od makedonska liga
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Сајбер што си запнал да му објасниш, кога нема врска од животот. Пред 4-5 дена за Војводи кажа дека неможеле да се соберат ни 100 души на натпревар, сега го репчи за ова...Па уште ми кажуе балисти ги имало на секој натпревар, а стадионот бил полн. Па нека дојде во Тетово и нека види, а не само да чита во темата шчендија, каде што се трипаат дека го пунат цел стадион на секоја утакмица. Заеби го, гледаш дека нема појма и збори на памет.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.094
Сајбер што си запнал да му објасниш, кога нема врска од животот. Пред 4-5 дена за Војводи кажа дека неможеле да се соберат ни 100 души на натпревар, сега го репчи за ова...Па уште ми кажуе балисти ги имало на секој натпревар, а стадионот бил полн. Па нека дојде во Тетово и нека види, а не само да чита во темата шчендија, каде што се трипаат дека го пунат цел стадион на секоја утакмица. Заеби го, гледаш дека нема појма и збори на памет.
I toa sto vikas:pos2::pos2:
 
К

кременко

Гостин
Koj e pun stadionot be, imase lki balisti na prviot mec so Vlazrimi. Lesno e da sedis i da grickas semki, fintata e da go bodris timot 90 minuti, a ne nesportski da se zakanuvas po tuneli da tepas gostinski fudbaleri, i red dr raboti koi ti se nepoznati zosto i ne ti veruvam deka si sledel nekogas mec od makedonska liga
битно на секој меч има по 4000 народ што не е случај на вашите натпревари,добро оваа година имаше со тетекс 5000 народ,али тоа е еднаш на 10 ако не и на повеке натпревари

тоа си е твое ти дали ке ми веруваш или не , ја ти кажувам дека сум бил на секој натпревар на мојот клуб на домашен терен а некад коа има можности да се организира и на гостински терен

а и во опшинска лига да ми игра клубот пак ке одам да го глеам(бодрам):wink:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
:pos2:
битно на секој меч има по 4000 народ што не е случај на вашите натпревари,добро оваа година имаше со тетекс 5000 народ,али тоа е еднаш на 10 ако не и на повеке натпревари

тоа си е твое ти дали ке ми веруваш или не , ја ти кажувам дека сум бил на секој натпревар на мојот клуб на домашен терен а некад коа има можности да се организира и на гостински терен

а и во опшинска лига да ми игра клубот пак ке одам да го глеам(бодрам):wink:
од кај си толку сигурен дека има 4 000 гледачи бе ај кажи искрено си бил ли да ги гледаш Шкендија у Тетово??
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.094
битно на секој меч има по 4000 народ што не е случај на вашите натпревари,добро оваа година имаше со тетекс 5000 народ,али тоа е еднаш на 10 ако не и на повеке натпревари

тоа си е твое ти дали ке ми веруваш или не , ја ти кажувам дека сум бил на секој натпревар на мојот клуб на домашен терен а некад коа има можности да се организира и на гостински терен

а и во опшинска лига да ми игра клубот пак ке одам да го глеам(бодрам):wink:
Abe pak te prasuvam so sakas da dokazes. Gledam neso za komiti zboris. Sakas da kazes ne sme verni, sto???
A kaj si videl ti po 4 000 publika deka imaat sekoj mec???
Ne e tocno ima po 2 000, i toa ne se navivaci nego semkari. Od balisti ni traga ni glas se sobiraat samo koga ide makedonska ekipa za da pcujat po nacionalna osnova. I bas me interesira zq koj navivas kazi ajde ebate nema zborovi so klesta da ti vlecam od usta:helou:
 
К

кременко

Гостин
Abe pak te prasuvam so sakas da dokazes. Gledam neso za komiti zboris. Sakas da kazes ne sme verni, sto???
A kaj si videl ti po 4 000 publika deka imaat sekoj mec???
Ne e tocno ima po 2 000, i toa ne se navivaci nego semkari. Od balisti ni traga ni glas se sobiraat samo koga ide makedonska ekipa za da pcujat po nacionalna osnova. I bas me interesira zq koj navivas kazi ajde ebate nema zborovi so klesta da ti vlecam od usta:helou:
абе пролистај малце од моите постови и ке видиш за кој навивам ,нема шо да се фалам ја како вас дека сум навивач а не присуствувам на стадион

па според мене има по верни навивачи од комитите, а не сеа не му давале да стои плакатот со тарчуловски и нема да навиваме и да ја бодриме репрезентацијата(нели е тоа малце нелогично):toe:

и немам намера повеке да билдам мислења во оваа тема , моето си го кажав и не сакам да се повторувам :helou::wink:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
па не бегај од прашањето бе одговори од кај знаеш дека има по 4000 народ на шчендија??си бил на утакмица нивна или читаш у фан клуб шкендија?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.094
абе пролистај малце од моите постови и ке видиш за кој навивам ,нема шо да се фалам ја како вас дека сум навивач а не присуствувам на стадион

па според мене има по верни навивачи од комитите, а не сеа не му давале да стои плакатот со тарчуловски и нема да навиваме и да ја бодриме репрезентацијата(нели е тоа малце нелогично):toe:

и немам намера повеке да билдам мислења во оваа тема , моето си го кажав и не сакам да се повторувам :helou::wink:
E sto tesko be da kazes za koj navivas sega ja nemem popametna rabota ke ti baram po mislenjata:tapp::tapp:
Ajde koi se poverni od nas dokazi decko dokazi daj mi, sliki so sakas. I ne bojkotirame samo radi Johan. Bojkotot e poradi netrpelivosta so segasnoto rakovodstvo na FFM. Nitu ni davaat karti da navivame, nitu se odnesuvaat so nas kako so luge koi treba da ja podignat atmosferata za dobroto na reprezentacijata....
Ke go napomenam samo odnesuvanjeto na policijata na mecot so Holandija, koja koga dojdovme da dademe poddrska ne napadna i imase incidenti niz cel park:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom