Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2023
Мислења
36
Поени од реакции
119
Дека е премногу тешко да земеш реквизит на група што има продадено 10000 маици и шалови и чии членови по мали групи цело Скопје го минуваат за да дојдат до стадион. Плус 70% од тие што купуваат реквизити кои се продаваат на големо, немаат ни поим дека некој може да те нападне.
Баш од овие причини никаде во светот земање маици и шалови не се смета веќе за некој трофеј, особено на групи кои имаат масовна продажба на реквизити. Така и помали групи во Србија им земаат по 20 маици на членови на Делије/Гробари или фанови на Ѕвезда кои ги начекале некаде, а во реалноста Делије ќе ги газат како бубачки ако има соочување.

Како да ви земе човек маица, кога стадионот ви е пред зграда? Имате привилегија да стадионот ви е во маало и нормално дека таму не може никој да ве нападне. Исто како што на ФА е тешко да им земеш реквизит. Ма да со падот на нивната група, гледам има типчиња што си шетаат низ град со маици, а апла се гледа дека не се навивачи, едноставно излезени фамилијарно со мали деца.
Милион пати правен муабет.
Еднаш ќе излезете до Градски кога играте Европа и одма ви паѓаат реквизити, затоа што таму лесно ви начекуваме индијанци што ќе се отргнат од групата.
Ние би имале шанса да ви земеме реквизит ако носите реквизити во школо или ако имате членови од Нерези и Сарај шро на пример до Чаир ќе одат со автобус низ цело Скопје. Е само така може да се споредуваме.
Никој не земал реквизит од група која била во бројка од бар 20 души, секогаш е тоа со напад на поединец или мала група најчесто помлади деца.

Порано за да ви паднеме шал, какви акции сме имале ни на сон не може да замислите. Никогаш не сте носеле реквизити од оваа страна на Вардар, тоа може да лажеш некој што не е од Скопје со клипови на тик ток, како рано сабајле сте се сликале на плоштад, реалноста е таа. Ни од оваа страна на Вардар, ни во Чаршија не носите, освен кога групно гледате утакмици. Сите реквизити ви ги имаме земено од некои што носеле маица под дуксер во школо ило за европски утакмици кога има индијанци што ќе се одвојат од групата. Друга работа е што ние имаме едно 20 пати повеќе продадени реквизити од вас. Вас лесно ви е, цело Скопје е преплавено со реквизити од Вардар и Комити, во секое време ќе начекаш некој рандом како џогира на кеј сам во маица Комити што врска нема со групата, некој што во маица се искачува на Водно, деца излезени во Ист Гејт или Сити мол со реквизити на групата, автобуси што поминуваат низ Бит пазар со деца што сами одат на утакмици итн.

Се знае во што се мерат големите навивачки групи. Одземени знамиња.
eve porano kakci akci ste imale
 

Attachments

Член од
29 август 2022
Мислења
102
Поени од реакции
326
Мзт играа 5 години домашен терен во Борис Трајковски во Карпош па од таму се и паднатите реквизити најголем дел од деца што сами идеа и се враќаа на утакмици , дуксерот впх и јта се на лоповски начин украдени .
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
118
Поени од реакции
343
Мзт играа 5 години домашен терен во Борис Трајковски во Карпош па од таму се и паднатите реквизити најголем дел од деца што сами идеа и се враќаа на утакмици , дуксерот впх и јта се на лоповски начин украдени .
Да у принцип беа деца и по некоја жена. :tapp:
Ја мислам дека не беа 5 него 6 години. Од крај 2012 до крај 2014 цели 5 години..
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
ova posledna nedela niz grad niz vasite maalo nitu eden ne e tamu,a za covekot vo rekord prasajte da ne padna nesto:pos:
Автоматски споено мислење:
Vie kako grupa ili ste totalno neintelegentni ili definitivno im pravite na mladite generacii slika deka treba nekoj ako e Komita da umre, alo -1 ste pisale za Sazdo a ne e -2 i plus -22 od familiite na ubijcite sto zivot ke vidat tie koga ke iskocat posle 19 godini zatvor radi toa sto na mladi godini ubile nekoj samo zaradi toa sto e Komita, cuknete si gi glavite navivanje zimanje rekvizit salovi e se okej ama ubistvo i toa da go velicis pa ti direktno ides kontra svojte mladi koj bi trebalo da gi ucite sto e navivanje i vistinski kodeksi a ne ubistva, lugje bez mozok ste bile ste i ke ostanete kako sto gledam.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
37
Поени од реакции
136
Дека е премногу тешко да земеш реквизит на група што има продадено 10000 маици и шалови и чии членови по мали групи цело Скопје го минуваат за да дојдат до стадион. Плус 70% од тие што купуваат реквизити кои се продаваат на големо, немаат ни поим дека некој може да те нападне.
Баш од овие причини никаде во светот земање маици и шалови не се смета веќе за некој трофеј, особено на групи кои имаат масовна продажба на реквизити. Така и помали групи во Србија им земаат по 20 маици на членови на Делије/Гробари или фанови на Ѕвезда кои ги начекале некаде, а во реалноста Делије ќе ги газат како бубачки ако има соочување.

Како да ви земе човек маица, кога стадионот ви е пред зграда? Имате привилегија да стадионот ви е во маало и нормално дека таму не може никој да ве нападне. Исто како што на ФА е тешко да им земеш реквизит. Ма да со падот на нивната група, гледам има типчиња што си шетаат низ град со маици, а апла се гледа дека не се навивачи, едноставно излезени фамилијарно со мали деца.
Милион пати правен муабет.
Еднаш ќе излезете до Градски кога играте Европа и одма ви паѓаат реквизити, затоа што таму лесно ви начекуваме индијанци што ќе се отргнат од групата.
Ние би имале шанса да ви земеме реквизит ако носите реквизити во школо или ако имате членови од Нерези и Сарај шро на пример до Чаир ќе одат со автобус низ цело Скопје. Е само така може да се споредуваме.
Никој не земал реквизит од група која била во бројка од бар 20 души, секогаш е тоа со напад на поединец или мала група најчесто помлади деца.

Порано за да ви паднеме шал, какви акции сме имале ни на сон не може да замислите. Никогаш не сте носеле реквизити од оваа страна на Вардар, тоа може да лажеш некој што не е од Скопје со клипови на тик ток, како рано сабајле сте се сликале на плоштад, реалноста е таа. Ни од оваа страна на Вардар, ни во Чаршија не носите, освен кога групно гледате утакмици. Сите реквизити ви ги имаме земено од некои што носеле маица под дуксер во школо ило за европски утакмици кога има индијанци што ќе се одвојат од групата. Друга работа е што ние имаме едно 20 пати повеќе продадени реквизити од вас. Вас лесно ви е, цело Скопје е преплавено со реквизити од Вардар и Комити, во секое време ќе начекаш некој рандом како џогира на кеј сам во маица Комити што врска нема со групата, некој што во маица се искачува на Водно, деца излезени во Ист Гејт или Сити мол со реквизити на групата, автобуси што поминуваат низ Бит пазар со деца што сами одат на утакмици итн.

Се знае во што се мерат големите навивачки групи. Одземени знамиња.
shvercerat se vo teren celo vreme eve ti sliki sve novi rekviziti.
Автоматски споено мислење:

 

Attachments

Член од
7 септември 2023
Мислења
40
Поени од реакции
56
devito tours idi kaj fanovite na devito ne se mesaj tuka se gleda deka nisto ne znaes. Shvercerite sekoja prosalava se niz centar niz rekord slavime po vasi teritori da ne zboruvam za utakmici sto se igrat vo vasi maali (gjorqe, madzari idrg..)sto i po 50 clenovi doagjame nekogas i ne organizirano da bevte tolku jaki kako sto se kurcite tuka vo forumot drugo ke bese rabotava.
devito tours idi kaj fanovite na devito ne se mesaj tuka se gleda deka nisto ne znaes. Shvercerite sekoja prosalava se niz centar niz rekord slavime po vasi teritori da ne zboruvam za utakmici sto se igrat vo vasi maali (gjorqe, madzari idrg..)sto i po 50 clenovi doagjame nekogas i ne organizirano da bevte tolku jaki kako sto se kurcite tuka vo forumot drugo ke bese rabotava.
Еден фер фајт немате кодекс 0 бегате ко пички само се јачате во маса славите во наши маала со полициски амин ебатте мажите што се шетаат од дневна соба до вц со нож
Автоматски споено мислење:

lol, sred centar
gjorce
skopsko kale
gradski stadion
sakash ushte?
Првото видео тепате повеќе луѓе на помалце
Второто
lol, sred centar
gjorce
skopsko kale
gradski stadion
 
Последно уредено:
Член од
11 ноември 2023
Мислења
19
Поени од реакции
68
Еден фер фајт немате кодекс 0 бегате ко пички само се јачате во маса славите во наши маала со полициски амин ебатте мажите што се шетаат од дневна соба до вц со нож
Автоматски споено мислење:


Првото видео тепате повеќе луѓе на помалце
Второто
o da ti ebam indijancot da ne sakas da tepame zeni i deca kako vie more gjukello ne mi kazi ti za kodeks
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.236
Поени од реакции
36.318
Nee slucajno odzemen
И? Ако некој го носел на трибина не значи дека е изваден од групта. :pos:

Кажи следен пат ќе ти ги дадам боксерициве, таман на мајка ти дома да и ги однесеш се пали на тоа. :kuracc:
 
Член од
12 март 2024
Мислења
37
Поени од реакции
136
И? Ако некој го носел на трибина не значи дека е изваден од групта. :pos:

Кажи следен пат ќе ти ги дадам боксерициве, таман на мајка ти дома да и ги однесеш се пали на тоа. :kuracc:
Nisto nee slucajno odzemeno podgrupa strast
 

Attachments

Член од
10 септември 2016
Мислења
9.133
Поени од реакции
18.448
Колку е добро кога пишуваат и членовите на шиптaрските групи на темава, одма се гледа таа здрава дискусија, штета би било да не им даваме да пишуваат тука. Се надевам дека ќе продолжат да си објавуваат тука слики со кореографии на голема Албанија, со трансови каде се прави херои од убијците на Саздо а и да кога ќе донираат крв исто така, мора да ги подржиме шверцери хуманитарци. Дајте им и некој админ таман, се по рамковен договор.
 
Член од
11 ноември 2023
Мислења
19
Поени од реакции
68
Колку е добро кога пишуваат и членовите на шиптaрските групи на темава, одма се гледа таа здрава дискусија, штета би било да не им даваме да пишуваат тука. Се надевам дека ќе продолжат да си објавуваат тука слики со кореографии на голема Албанија, со трансови каде се прави херои од убијците на Саздо а и да кога ќе донираат крв исто така, мора да ги подржиме шверцери хуманитарци. Дајте им и некој админ таман, се по рамковен договор.
dont cry nanqim
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom