Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.079
Поени од реакции
1.704
Чиста најчиста акција, се собрале екипа 4 коли им влегуваат ни палки видов ни ножеви на видеото, една бакља се запали и тоа беше. Им ја зимаат кореографијата и си одат, не разбирам што требало да прават да ги чекаат да ја завршат?!?! wtf се коментариве дека било бело платно? тоа начекале тоа земале.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.501
Поени од реакции
10.011
Bidi siguren deka ke odite kurban,ima debelo da go jadete.
Ај сега оди направи уште еден профил и врати се да постираш како чуварот си пријавил дека некој влегол во салата.
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
201
Поени од реакции
513
Фантоми најавија присуство во сабота со Пелистер, Ќе гостуваат ли пољаците или ќе го чуваат газето за во Недела?
 
Член од
26 март 2022
Мислења
516
Поени од реакции
4.666
Bidi siguren deka ke odite kurban,ima debelo da go jadete.
Не е проблем за ова, туку да направиме сметка што се излажа во две минути:

Пиша дека биле Комити 40 - лага!
Пиша дека во 2 било - лага!
Пиша дека 3-4 голораки биле - лага!

Ајде, можеш ти боље!
Инспирација нека ти дадат битолчаниве:)
Ти фали нешто "Лозари тргнале во контранапад ама веќе било доцна, зошто Комити ИЗБЕГАЛЕ" Ова ИЗБЕГАЛЕ со големи букви, ме разбираш демек, какви пички се:)
Види може ќе ти упали ова...
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Чиста најчиста акција, се собрале екипа 4 коли им влегуваат ни палки видов ни ножеви на видеото, една бакља се запали и тоа беше. Им ја зимаат кореографијата и си одат, не разбирам што требало да прават да ги чекаат да ја завршат?!?! wtf се коментариве дека било бело платно? тоа начекале тоа земале.
Точно, нема жртви, ниеден повреден, без палки ножеви и слични срања навивачки потег за почит.

Не ми е јасно лозари како не беа спремни за вакво нешто после последните случувања, одличен момент за вакво нешто. да имааа малце фазла мозок че ги чекаја и насанкаја ама тоа е тоа
 
Член од
28 јануари 2022
Мислења
77
Поени од реакции
159
После вакво мочање во свој град се испоизгубија во главата, почнаа лажни профили да прават и да продаваат муда за бубрези, одете излуфтирајте ја малку главата, земете си едно апче од кај браќата аптекарски и прифатете си ја вистината и поразот кој го доживеавте.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.644
Поени од реакции
8.433
Kaj Булеварот на фејс цела екипа Чкембари се напна, и тоа истите коментари као тука :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:.( бело платно, 50 на 3, пички со оружје) ауууу каков феил и брукаааа:ROFLMAO:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.491
Поени од реакции
5.445
Ги изгледав видеата пред да ги избришат па да дадам едно видување, а и одамна не сум напишал нешто.
Комити доаѓаат со 4 коли од кои во минимум 2 коли остануваат шоферите внатре во колите. Од клипот се гледа дека Комити се меѓу 10 и 15 души кои не се со празни раце, но и домаќините маваат со што стигнат се гледаат и флаши на клипот како фрлаат. На видеото се гледаат 6-7 Лозари плус чуварот. Откако влагаат Комити внатре Лозари бегаат и го оставаат платното кое им е спремно за цртање (на видеото се гледа дека е бело и нема ништо нацртано сеуште на него или е само обележано) Скроз навивачка акција на Комити и секоја чест што се трудат да живеат ултрас. После тоа што го направија Лозари на баражот во Кавадарци, заслужија многу повеќе од ова иако сигурно дечкиве што ја спремаат кореографијата не се истите што сликаа крвави боксирачи од родители со деца или симпатизери по кафани, ама ја преставуваат групата и срамот сега е за сите.
4 коли односно ако биле по 4 во кола тоа се 16 луѓе без двајца шофери влегле 14 луѓе , не се премногу луѓе за да идеш во друг град и да направиш ваква акција , секоја чест за тие 10-15 Комити имале храброст влегле внатре незнаејки колку луѓе има од Лозари ..
Да бидеме реални секој напад не значи дека ке заврши успешно , но во случајов на Комити и тие 10-15 луѓе им успеа акцијата !
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.644
Поени од реакции
8.433
А кој беа Лозари на форумов?? Имаше некој - Наше Маало ник ако не се лажам, или Чесно дете, нека пише некој ако ги памти;)
 
Член од
29 август 2022
Мислења
104
Поени од реакции
333
Колку треба да си недобар во главата да споредуваш упад во сала во друг град и зимање корео , со зимање рк вардар знаме сите знаеме од кој земено и маички сите знаат какви и од кој , па уште не земале цело корео завршено земале на пола.

Ваквите индијанци треба забрана на трибина да имаат само пред коперација.
Лозари се доволно едуцирани навивачки затоа и ги нема и не коментираат едноставно тоа е пораз си е пораз

Сцената пропаѓа од вакви селски фаци што местото не им е на трибина .
 
Член од
25 август 2023
Мислења
298
Поени од реакции
552
https://fokus.mk/voznemiruvachki-nastan-vo-kavadartsi-nad-30-litsa-od-skopje-diveeja-i-vandaliziraa-niz-gradot/?fbclid=IwAR3z9fJVfJyvQzeNuBFjosEpHl1ef5UfGADyLpC-DyRH09vi0-oBUGHIvvk …ubavo si pisuva STRAV I TREPET. moze samo replika na ova da sledi za Mitko Jancev sleden pat koga igra Vardar vo Kavadarci neka si gi nauci svoite gragani kako se precekuvaat gosti koj dosle da go bodrat svojot klub kako fanovi koj go gledale Kavadarci kako eden od mnogute Makedonski gradovi i koj imaat simpatii prema Kavadarci a ne da tepaat lugje so boksiraci i da plasat miren narod… zosto nadaleku poznato e deka sekoja akcija ima i reakcija
Автоматски споено мислење:

https://fokus.mk/voznemiruvachki-nastan-vo-kavadartsi-nad-30-litsa-od-skopje-diveeja-i-vandaliziraa-niz-gradot/?fbclid=IwAR3z9fJVfJyvQzeNuBFjosEpHl1ef5UfGADyLpC-DyRH09vi0-oBUGHIvvk …ubavo si pisuva STRAV I TREPET. moze samo replika na ova da sledi za Mitko Jancev sleden pat koga igra Vardar vo Kavadarci neka si gi nauci svoite gragani kako se precekuvaat gosti koj dosle da go bodrat svojot klub kako fanovi koj go gledale Kavadarci kako eden od mnogute Makedonski gradovi i koj imaat simpatii prema Kavadarci a ne da tepaat lugje so boksiraci i da plasat miren narod… zosto nadaleku poznato e deka sekoja akcija ima i reakcija
P.s zaboravile da pisat za dvete zolji sto gi nosele Komiti
 
Член од
10 август 2008
Мислења
698
Поени од реакции
1.898
Во исчекување на најјакиот пост:
KOLKU PLATIVTE ZA PLATNOTO?!?11
Ајде ништо страшно ќе фатат врски преку браќата, Партениј ќе ги собере да им лечи уплав :pusigo:
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.760
Поени од реакции
5.121
Ova e malku za niv i za toa sto go napravija,ubavo napisa integralen deka na ova ako ostane treba da se srekni i deka zasluzuvaat mnogu poveke po toa sto go napravija.Deckite se fatija za oroto ke go igrame so kraj.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom