Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.162
Поени од реакции
2.022
Mnogu mi se interesni Komiti na momenti mi licat na poslusnicite na politickite partii koj dobivaat SMS poraki za to kako da deluvaat vo odredeni momenti vo predizborni kampanji pa taka ovie tek gi gledas site repliciraat, gnjavat odredena licnost, go pisuvaat istoto samo prevrteni recenici ili pa ne pisuvaat voopsto. Za vecerva bidete spremni da se iznacitate edno isto od povekje profili i kako tie se No. 1 vo MK ili kakva MK be na balkanot ako sledno kolo doma ke bidat 73 dusi na tribina (so tocki vo paint pazi) ama ajde da vidime sho ke donesi vecerta pa i nedelata.

Ние бевме у Виница ќ луѓе, пред три седмици, у сабота, у втора лига, бројка која што вие не ја собравте цела сезона .
ФК Вардар е втора лига, така да тие муабети врти ги кај тебе , кај бутките и баир.
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
38
Поени од реакции
161
Бројка: Солидна, посебно за 2022 и второлигаш.
Навивање: Катастрофално, кој е таму - знае.
Кореографија: Добра, очекував повеќе како за роденден.
Во глобала добра организација, иако очекувано беше многу повеќе. Со оглед на горенаведеното ќе дадам оценка 6/10. Тежок -4 за навивањето, бидејќи средните 2 коцки се навивачи, останатите се за бројка. Песните се мешаат постојано, организација во тој правец никаква!
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.704
Поени од реакции
2.347
Бројка: Солидна, посебно за 2022 и второлигаш.
Навивање: Катастрофално, кој е таму - знае.
Кореографија: Добра, очекував повеќе како за роденден.
Во глобала добра организација, иако очекувано беше многу повеќе. Со оглед на горенаведеното ќе дадам оценка 6/10. Тежок -4 за навивањето, бидејќи средните 2 коцки се навивачи, останатите се за бројка. Песните се мешаат постојано, организација во тој правец никаква!
Јас сум на стадион и навивањето е сосема коректно. Има падови да,ама има и јако грмење. Не е како што може да биде ама е сосема пристојно.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Ве оставам да се изнапишете денес и да пројдат препукувањата. Утре ќе ви напишам реален коментар како и што видов од моја перспектива вечерва.
 
B

BigMac

Гостин
Член од
6 февруари 2011
Мислења
642
Поени од реакции
2.651
Одлична бројка без разлика шо навивањето не беше на ниво, разбирливо на вакви прослави има луѓе 10 год шо не виделе трибина, јако пиро не видено до сега во Македонија секоја чест, кореографијата , дечките се труделе секоја чест и за тоа но визуелно не ме воодушеви. Сепак за цела организација ова е ако сме ривали, браво за дечките :aplauz:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.704
Поени од реакции
2.347
Да не се затера дискусијава во непотребна насока. Во однос на сукобот на трибината за тоа дека биле $ мислам глупо е да се донесуваат заклучоци од еден коментар од стрим на ФБ од некој си рандом лик што воопшто не бил ни на стадионот(ваљда).
Ќе си кажат дечките тука што биле на запад ќе си образложат.
Од мое видување оваа мешаница не беше ништо посебно, сведок сум бил на далеку поголеми тепачки на трибина, така да ако бил $ сигурно немаше вака да заврши. Една од помирните тепачки што сум ја видел до сеа, ништо посебно, ништо значајно.
Во однос навивањето, импресии и видување ќе си образложам накнадно.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.044
Поени од реакции
5.812
Ај еден коментар и јас, сепак форум е
1. Бројка 10-ка
2. Навивање, посебно првото лошо, многу долги монолози на воџите, по 2,3 минути се збораше на микрофон без навивање. Ама очекувано, со оглед на то шо се и сешто сигурно имало на трибина.
3. Пирото, колку пари толку музика. Пара грдна е даена и затоа и ефектот е убав. Мислам дека ако немавте шарена димнијада, да ви беше пола црвена пола црна, многу подобар ефект ќе добиевте. Според мене. И очигледно беше кај димнијадата имавте некоја некоординираност, барем преку стрим таков впечаток се доби.
4.Кореографијата според мене е чисто разочарување. Искрено, очекував нешто 3д или нешто слично налик на големите трибини. Неиновативна, со фора од 90-тите, недоволно големи картони, не баш правилно подигната, и не го опфати цел запад. Извинете, али по мое, овде имавте најголема утка.
5. За тепачки и слични глупости, очекувано на таа бројка.
 

Attachments

Последно уредено:
B

BigMac

Гостин
Ај еден коментар и јас, сепак форум е
1. Бројка 10-ка
2. Навивање, посебно првото лошо, многу долги монолози на воџите, по 2,3 минути се збораше на микрофон без навивање. Ама очекувано, со оглед на то шо се и сешто сигурно имало на трибина.
3. Пирото, колку пари толку музика Пара грдна е даена и затоа и ефектот е убав. Мислам дека ако немавте шарена димнијада, да ви беше пола црвена пола црна, многу подобар ефект ќе добиевте. Според мене. И очигледно беше кај димнијадата имавте некоја некоординираност, барем преку стриѓ таков впечаток се доби.
4.Кореографијата според мене е чисто разочарување. Искрено, очекував нешто 3д или нешто слично налик на големите трибини. Неиновативна, со фора од 90-тите, недоволно големи картони, не баш правилно подигната, и не го опфати цел запад. Извинете, али по мое, овде имавте најголема утка.
5. За тепачки и слични глупости, очекувано на таа бројка.
Се слагам со тебе картоните мора да бидат поголеми за изгледот да е многу подобар,и требаше да биде опфатена цела трибина ама изгледа не очекуваа дека ќе се напуни се.
Навивањето прво полувреме на моменти беше многу јако се идеше со една песна 15мин имаше делириум,за монолозите прав си ама требаше некој работи да се кажат.
Бројка супер 3000 сигурно на запад и дечките што организираа не очекуваа толкава бројка.Ме изненади и бројката на јужна сигурно ококу 7000.
Дај боже повеќе вакви утакмици
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.809
Поени од реакции
17.598
Ја се изненадив од бројката и на запад и на јужна, со оглед на тоа што моментално сите кур ги боли за фудбал и навивање во воопшто. Ниеден другар што сме иделе порано не му се идеше.

Тепачката не беше ништо посебно, тегнење само на кратко. Грешка беше што имаа многу време во објаснување,па имаше прекини на навивање.

Се на се спектакл за кај нас, камо среќа да има почесто. Навивачи на јужна еден куп, мали дечиња и тн.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom