Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.349
Ако јас убијам од вашите некој, ќе лежам 15 години затвор и ќе ми ја убиете цела фамилија.

Ако некој од вашите ме убие мене, најверојатно ќе добиете работно место на пасоши у МРТВ или некоја друга џаболебарска установа.

Нема тука храброст, нема тука сила. Тука има врски и корупција, затоа сте толку силни.
abe shto zboruvash gluposti, go ubija toj deckoto, pripadnik na Komiti, i ke lezhat 16-17 godini zatvor.

Toj vo Kumanovo go ubi malio Almir, vo sloboda e.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
abe shto zboruvash gluposti, go ubija toj deckoto, pripadnik na Komiti, i ke lezhat 16-17 godini zatvor.

Toj vo Kumanovo go ubi malio Almir, vo sloboda e.
Тој во Куманово во никој случај намерно не го згази детето. Вината нека си јс бараат козоебачите што го бркаа дечкото, да не беа они немаше да има никаква сообраќајка предизвикана од брзо возење во обид да си го спаси животот.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.349
Тој во Куманово во никој случај намерно не го згази детето. Вината нека си јс бараат козоебачите што го бркаа дечкото, да не беа они немаше да има никаква сообраќајка предизвикана од брзо возење во обид да си го спаси животот.
Ako branish covek kako toj, togash ne placi koga ti izvadat pishtoll.

On vo izleguvanjeto od zatvor, po prashanjeto na Furkan my odgovara: nemoj da me terate ga go napraem istatata rabota pak, ti mene mi vikash slucajno bill. Za covek kako ti, pishtoll e malce, AK-47 treba :)
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Ako branish covek kako toj, togash ne placi koga ti izvadat pishtoll.

On vo izleguvanjeto od zatvor, po prashanjeto na Furkan my odgovara: nemoj da me terate ga go napraem istatata rabota pak, ti mene mi vikash slucajno bill. Za covek kako ti, pishtoll e malce, AK-47 treba :)
Не го бранам јас него, само мислам дека не го направи намерно. Во спротивно секако треба да лежи доживотен.
И гледаш, одма се фаќате за калаши и ганови кога некој има различно мислење од вашето, баш заради тоа сте терористичко племе.

Се извинувам за оф топик, се осетив повикан да објаснам.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.349
@KaWa kazha deka ako on ubi nekoj albanec ke lezhi 17 godini, a vo sprotivno ke bide albanecot ke dobie rabotno mesto.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
@KaWa kazha deka ako on ubi nekoj albanec ke lezhi 17 godini, a vo sprotivno ke bide albanecot ke dobie rabotno mesto.
Па и не е далеку од вистината, колку од вистината, цело учк е на позиција ставено. Или еве личен пример. Другар го избодеа шверцери, еден ден не лежеа, а едвај преживеа. После тоа он избоде (македонец), скапа во шутка и домашен притвор. Едноставно законот не е за сите ист.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.349
Не го бранам јас него, само мислам дека не го направи намерно. Во спротивно секако треба да лежи доживотен.
И гледаш, одма се фаќате за калаши и ганови кога некој има различно мислење од вашето, баш заради тоа сте терористичко племе.

Се извинувам за оф топик, се осетив повикан да објаснам.
nie sme teroristi, a toj kumanovecot e zhrtva.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.153
Внимателно вечер до сите..Шкендија игра вечерва да не има пак местенка..
 
Член од
13 септември 2020
Мислења
58
Поени од реакции
139
Нема да коментирам ништо.

Овие со црвените петокраки на маичките нема да ја одбранат државата сигурно, а сите знаеме кои се во првите редови последните неколку денови.

Се гледаме секој ден во 19:00.

 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
Нема да коментирам ништо.

Овие со црвените петокраки на маичките нема да ја одбранат државата сигурно, а сите знаеме кои се во првите редови последните неколку денови.

Се гледаме секој ден во 19:00.

Дечкото читам од левица е, а тие први некни се оградија од дечките што ги послушаа за радикализација. Зошто ви се организирани навивачки групи?? За маса народ? Имаат протестите масовност. За радикализација?? За после, место да им помогнете кога ќе бидат уапсени, да велат не се овие со нас... уфрлени се, вакви такви. За јајца и тоалетна фрлање секој еден можи. Ајде нека се кажи, за што се потребни навивачките групи???
Левица дури и клипчина изваде од "хулиганите со фантомки" за после тоа на основ на тој клип е уапсен дечкото со молотов коктел
 
Член од
13 септември 2020
Мислења
58
Поени од реакции
139
Дечкото читам од левица е, а тие први некни се оградија од дечките што ги послушаа за радикализација. Зошто ви се организирани навивачки групи?? За маса народ? Имаат протестите масовност. За радикализација?? За после, место да им помогнете кога ќе бидат уапсени, да велат не се овие со нас... уфрлени се, вакви такви. За јајца и тоалетна фрлање секој еден можи. Ајде нека се кажи, за што се потребни навивачките групи???
Левица дури и клипчина изваде од "хулиганите со фантомки" за после тоа на основ на тој клип е уапсен дечкото со молотов коктел
Не знам дали те разбрав добро ама ако мислеш на мене дека сум Левица, не, далеку од тоа

Навивачките групи никогаш немале поддршка, а од овој нашиов Робеспјер воопшто не ни очекувам.
Затоа и реков, педерушите со црвени петокраки на маичките и пензионерите со лавот на капчињата нема да ја одбранат државата... па тие не ја одбраниле кога требало.

Овие протести не ги диктира ниту една партија, тие нека се оградуваат од фантомките колку сакаат, ќе им дојде и нив ред
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
Не знам дали те разбрав добро ама ако мислеш на мене дека сум Левица, не, далеку од тоа

Навивачките групи никогаш немале поддршка, а од овој нашиов Робеспјер воопшто не ни очекувам.
Затоа и реков, педерушите со црвени петокраки на маичките и пензионерите со лавот на капчињата нема да ја одбранат државата... па тие не ја одбраниле кога требало.

Овие протести не ги диктира ниту една партија, тие нека се оградуваат од фантомките колку сакаат, ќе им дојде и нив ред
Мислев на Кирил Трајковски Максим, оти гледам ти ставаш од него слика кај што тој ги прозива навивачките групи
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Графитот е во Велес и е прв до сега посветен на Вардар, смислен и изработен од моја и од страна на другар (тој црташе, јас помагав при боење), на лагер имам уште идеи кои се надевам дека ќе бидат остварени во иднина. Напред Вардар во срце те носам.
Мала дигресија од муабетот за протестите. Некако незабележано помина ова со графитот во Велес. Веќе втор град после Берово со вардарски графит. Продолжува вардаризацијата на Македонија. Браво за дечките од другите градови кои се редовни на сите натпревари на Вардар, треба огормна посветеност и љубов секоја утакмица да патуваш како за гостување. Се надевам трендот на ширење низ Македонија ќе продолжи и понатаму.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom